TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaReport z ReadyForDisorder od Freezera

08.10.2018

Máme za sebou další díl klubové akce s názvem ReadyForDisorder, která je u nás již velmi zaběhnutá a také oblíbená. Postupem času se tato klubová akce stala u nás opravdu velmi vyhledávanou mezi fanoušky hudby zvané trance. Akci má na starosti slovenský mág Tibor Tomečko alias ReOrder a jeho šikovný team. ReOrder který je za mixážním pultem znám jak hurikán, který Vám nedá vydechnout. Jeho hudební produkce se dá označit jako top v oblasti trance hudby a není proto divu, že se často jeho tracky vyskytují ve světových radioshows jako je ASOT nebo FSOE. Zanedlouho chystá nové album, ze kterého zahrál i jednu ochutnávku, ale to už jsem trochu odbočil.
Minulá edice se konala v Hradci Králové, ale i přesto, že se akce nekonala v našem hlavním městě, tak sklidila velký úspěch a atmosféra zde byla opravdu úžasná. V této poslední edici se však akce přesunula do pražského klubu Retro Music Hall, ve kterém se žádná trance akce již dlouho nekonala. Já osobně jsem zde byl na trancu naposledy zhruba před 9. lety, když zde byl Sean Tyas a také Alex Morph s Woodym. V klubu se toho příliš mnoho nezměnilo, jen se zřejmě od té doby změnila aparatura a zlepšilo se osvětlení a projekce, kterou si snad údajně dělal ReOrder sám. Docela příjemným osvěžením pak byla občasná mrazivá vlna nebo výstřel konfetů. Klub se plnil velmi pozvolna, ale už na prvního DJje, kterým byl Michele Cavalletto se pohupovalo několik skupinek na parketu, a když zazněla hitovka Alright Now od Above & Beyond, tak celý klub velmi ožil. Warm-up set bych hodnotil velmi pozitivně. Obsahoval několik hitovek a byl dostatečně trancy na to, aby připravil půdu pro prvního zahraničního vojína v poli a tím byl Ferry Tayle z Francie. Ten je známý tím, že hraje opravdu poctivý melodický trance, který nazýváme uplifting. Vlastně celá hodinka byla v tomto stylu, takže kdo má melodické zasněné tracky rád, tak si určitě pořádně zalítal. Nechyběly ani známé hitovky jako Concorde nebo Nubia. Ke konci jeho setu již začal být parket opravdu plný a atmosféra začala být opravdu velmi elektrizující. Velmi dobrým nápadem bylo i obsazení GoGo sličných tanečnic, které narozdíl o jiných parties tento styl znají a vědí jak na něj tancovat.


Videa z akce:

https://www.facebook.com/ksousek/videos/10214773500583526/?l=7207740810205268749
https://www.facebook.com/ksousek/videos/10214773501223542/?l=6511073491154365154
https://www.facebook.com/ksousek/videos/10214773513303844/?l=2129155719561417176
https://www.facebook.com/ksousek/videos/10214773516863933/?l=2392747828671575718


Angličan Standerwick byl pro mnohé asi hlavní hvězdou večera. V poslední době o sobě dává hodně vědět jak trancovou tak mírně komerčnější produkcí. Patří také mezi velké oblíbence Armina Van Buurena. Standerwick začal velmi ostře a nebral si příliš servítky. Jeho set byl o poznání akčnější než ten Ferryho, ale zase o něco méně trancový. Mnoho tracků obsahovalo takzvané psy-trance dropy, nicméně to evidentně fungovalo a Retro pařilo jako o závod! Fanoušci melodičtějšího trancu si přišli na chuť až v závěru jeho setu, kdy padla Saving Light a také trochu překvapivě Games a We All We Need ve 138 kabátku. Alex Morph byl dalším pánem na holení.
Tento německý matador již v tomto klubu vystupoval a mám na to osobně velmi dobré vzpomínky. Alex měl také mírně psy-trancové choutky, ale nakonec uspokojil i fanoušky melodického trancu díky takovým skvostům jakou jsou novinka Running For Peace nebo starší klasika An Angels Love, při které ukápla nejedna slzička. Večer byl v plném proudu a za pomyslné kormidlo se postavil kapitán ReOrder, který vnesl do klubu opravdu vítr. Jeho podání je vždy velmi energické a maximálně komunikuje s lidmi a burcuje je. Je to prostě rodilý showman jak se patří. Jeho set chytře kombinoval melodické věci s těmi tvrdšími a naprostým vrcholem byla jeho zlatá trojka Tomorroworld, remix pro Tritonal a legendární Shut Up, při které došlo na velmi povedený sit-down. Fanoušci si ještě doslova vyprosili jeden bonusový track, kterým byl This Is My Church, tedy hardystle od Headhunterz. Byla to velmi zajímavá vložka, která prostě fungovala a pěkně jsme si zadupali. Opravdu klobouk dolů před ReOrderem, který i v pokročilejší dobu udržel celý klub na parketu a pěkně nám naložil! Závěr obstarala již tradičně Kristy Jay, která se ujala své role velmi dobře a dorazila zbytek osazenstva svým tech-trance soundem. I ve 4:30 ráno byl parket velmi slušně zaplněn a to se příliš na jiných akcích nevidí.
Myslím, že nejsem sám, kdo hodnotí akci naprosto pozitivně a odnáší si další fantastický zážitek. Retro bylo z mého pohledu ideální pro pořádání této akce. Je to sice velký klub, který dokáže pojmout až 800 lidí, ale i přesto se povedlo klub v podstatě zaplnit a vytvořila se naprosto strhující atmosféra, kde se snad každý musel bavit a ulétávat na euforiích a emocích, které tato hudba poskytuje. Myslím, že každý DJ měl něco do sebe a každý nabídl zvukově odlišný set. Všechny edice ReadyForDisorder byly nadmíru povedené a tato opět potvrdila kvality této klubovky. Tato klubovka dokazuje, že trance je stále velmi naživu, a že má stále velmi mnoho fanoušků. Nezapomeňte, že další edice nás čeká již v Prosinci, takže sledujte jejich stránky, kde se dozvíte bližší info. Já se budu hrozně moc těšit, co pro nás přichystají příště, ale už nyní vím, že to bude další bombastická klubovka, tak jako všechny jejich dosavadní.


Galerie z akce:


 

Karel
Author: Karel

Trance.cz

Napsat komentář:

Please Login to comment
  Odebírat  
Upozornit