TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaRichard Durand vokálovým hitem láká na nové album

17.12.2021

Dnes již legendární nizozemský trance DJ a producent Richard Durand, vlastním jménem Richard van Schooneveld, začínal s hudební tvorbou na přelomu tisíciletí pod projekty jako G-Spott (společně s Matthew Dekay) či Heaven’s Cry (společně s Ron van den Beuken a dalšími). Ale produkoval také pro další umělce, z nichž asi nejznámější byl DJ Jean a střihnul si i debutový singl svého bratra, kterým je Alex O’Rion než se v roce 2005 ve svých 30ti letech začal soustředit na svou vlastní kariéru. Vsadil zejména na remixování známých klasik, jako jsou Lethal Industry, Flight 643, Pulverturm, Toca’s Miracle či Smack My Bitch Up. Za krátkou dobu se tak dostal do prestižního žebříčku DJ Mag Top 100 DJs, kde jste ho mohli vídat v letech 2007-2012. Měl slušně rozjetou kariéru, ale před pěti lety ho potkala smutná událost. Zemřel totiž jeho dlouholetý přítel a manažer Reinold Hoogendoorn alias Jeremy Banks, který ho doprovázel po celou dobu jeho kariéry. Richard se však rychle vzchopil a pokračoval na své cestě.
 

 
Rodák z Amsterdamu během své kariéry vytvořil plno skvělých skladeb (vzpomeňme na hymny Trancefusion) a spolupracoval s nejtalentovanějšími vokalisty na scéně. Těmi mimo jiné byli Jes, Christian Burns, Roberta Harrison, Susana a také Christina Novelli, s níž udělal song The Air I Breath honosící se titulem ASOT Tune Of The Year 2018 a také i letošní hit My Guiding Light. Aktuální collab je však první spolupráce s jinou zpěvačkou, Haliene z Los Angeles. I ona již získala ocenění ASOT Tune Of The Year a to v roce 2017 za počin s Gareth Emery a Standerwick nazvaný Saving Light. Americká zpěvačka Kelly Sweet se původně realizovala na popové scéně. Před cca sedmi lety však přešla k elektronické hudbě a poté si změnila umělecké jméno na Haliene. Díky této průpravě a andělskému hlasu se jí dostalo nemalé pozornosti a mohla tak pracovat i s těmi největšími jmény, jako jsou ATB, Ferry Corsten, Markus Schulz, Aly & Fila, MaRLo nebo Dash Berlin. A nyní se dala dohromady s Richardem Durandem a výsledkem je singl Give Your Heart A Home (dejte domov svému srdci).
 

RICHARD DURAND & HALIENE – GIVE YOUR HEART A HOME

Release date: 10.12.2021

Label: Magik Muzik

Catalog: MM14170

Hudební služby: https://blackhole.lnk.to/giveheart

 

Tracklist:

01. Original Mix (3:25) 135 bpm

02. Extended Mix (7:26) 135 bpm

 
 
 
Richard Durand teprve před měsícem dodal trancovému publiku dojemnou vokálovou skladbu I Matter To You a už nyní servíruje další ochutnávku z připravovaného alba Reactivate, které můžeme očekávat na začátku příštího roku. Skladba Give Your Heart A Home je rozhodně povedená a splňuje očekávání. Jistá produkce a empatický euforický refrén ve spojení se správně zvoleným tempem nedává parketu žádný důvod netančit. Zpěv Haliene dodává tracku celistvost a emocionální rozsah a je dalším ohromujícím příkladem jejich vokálních schopností. Song již na Beatportu obsadil 1. místo v prodejním žebříčku žánru trance a další ocenění na sebe jistě nenechají dlouho čekat.
 

Dolvich
Author: Dolvich

Napsat komentář:

Please Login to comment
  Odebírat  
Upozornit