TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaRoger Shah slaví milník kompilace Magic Island

07.06.2021


 
Německý DJ a producent Roger Shah bezesporu patří mezi legendy mezinárodní trance scény. Je znám především pro svůj balearic a melodic trance, ale dělá i filmovou hudbu, chillout nebo deep house. Spolu se svým bratrem (Patrick Shah alias Pedro Del Mar) založil na konci 90. let hudební vydavatelství Shah-Music, jehož součástí byl od roku 2005 i Rogerův sublabel Magic Island Records zaměřený na balearic trance a progressive trance pod mottem „Music For Balearic People“. V roce 2008 se Rogerova značka uchýlila pod křídla majoritního labelu Armada Music a právě v této době vznikl nápad na kompilaci Magic Island (Music For Balearic People). Už první díl se postaral o slušný rozruch, není tudíž divu, že se s novým vydáním mixované kompilace setkáváme téměř každý rok. Série pokračuje i po roce 2013, kdy Roger přechází od Armady k Black Hole Recordings.
 
Aktuálně tato populární kompilace dosáhla milníkového pokračování s pořadovým číslem 10 a ani po 13 letech neztratila nic ze svého lesku, je tedy co slavit. Za tu dobu se Magic Island stala domovem stovek produkcí včetně těch, které byly vytvořeny speciálně pro tuto kompilaci. Nejinak je tomu i u jubilejního dílu Magic Island, jenž vychází již tradičně na začátku léta. Najdeme zde tracky od takových autorů jako jsou Dennis Sheperd, Kristina Sky, Rafael Osmo, Pierre Pienaar, Brian Laruso, Cores & Zaffarano, Fredd Moz, Andy Cain, Sergey Shabanov, Rogerův syn Noah Shah či český producent Dominik Novák. Sám Roger Shah strávil dvouletou přestávku od posledního vydání Magic Island kompilace prací na novém materiálu v celé hudební škále od lounge až po club music. Přispěl tak na kompilaci s více než deseti novými vlastními skladbami ať už pod svým jménem nebo pod jedním ze svých aliasů High Noon At Salinas, San Antonio Harbour, Balearic Session, Global Experience a samozřejmě Sunlounger. Kompletní tracklist najdete zde.
 
Kompilace je rozdělena jako vždy na dva sety. První disk obsahuje hlubší, balearickou hudbu ovlivněnou moderními styly jako jsou melodic techno, deep house či progressive. Můžete tak očekávat úžasné rytmy a jedinečné zvuky. Druhý disk je plný povznášejícího trancu s emotivními melodiemi, ze kterých budete mít husí kůži a ruce ve vzduchu. Avšak Roger chtěl dodat jubilejní desce něco, co ty předchozí neměly. Byl to hlavolam, ale nakonec to vyřešil rozšířeným vydáním, které má ještě třetí disk. Ten obsahuje speciální producer classics set sestavený z Rogerovo oblíbených vlastních produkcí z předchozích kompilací Magic Island.
 
Magic Island (Music For Balearic People) Vol. 10 je celkově zdařilá deska nabízející tři různé roviny žánru trance, které se vzájemně doplňují ve smysluplný celek. Ať už máte rádi deep/progressive/balearic, uplifting/emotional či classic trance, na této troj CD kompilaci si jistě najdete své a pokud jste příznivci všech zmíněných podstylů, tak je to deska přesně pro Vás. Je dobrá na domácí poslech ale i do kavárny či na venkovní denní párty, obsahuje spoustu letního plážového feelingu a pozitivní energie. Kompilaci můžete poslechnout a stáhnout zde a fyzické troj CD lze zakoupit v Magik Muzik e-shopu zde.
 

Dolvich
Author: Dolvich

1
Napsat komentář:

Please Login to comment
1 Název komentáře
0 Název odpovědí
0 Odběratelé
 
Nejvíce zareagovaný komentář
Hottest comment thread
1 Autor komentáře
Dolvich Recent comment authors
  Odebírat  
Upozornit