TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaRoger Shah ukazuje Magic Island z jiné perspektivy

27.10.2023

Změna je život, jak se říká, a přesně to německý hudebník Roger Shah udělal s dvanáctou inkarnací své kouzelné kompilační série Magic Island: Music For Balearic People. Posledních deset let byly jeho „Kouzelné ostrovy“ letními předvoji, které ohlašovaly vysoké teploty. Tento rok však Roger načasoval svou „Hudbu pro Baleáry“ tak, aby se nekryla s úvodními letními večírky nýbrž s těmi závěrečnými.
 
Ve své snaze o 100% exkluzivní materiál pro Magic Island Vol. 12 se Roger znovu spojil se svou baleársky orientovanou skupinou zpěváků, skladatelů a hudebníků. Mezi nimi opět přispívají Pierre Pienaar, Zara Taylor, Corrie Theron, Sergey Shabnov, Clarks, Rafael Osmo, Bob Memphis a Rogerův syn Noah Shah. Společně vytvořili téměř 40 stop silný a 240 minut dlouhý soubor atmosféricky podmanivé hudby. Přirozeně, jak po stránce mixu, tak hudebně, Roger opět překonal sám sebe, s produkcí pod svým vlastním jménem a některými ze svých nejznámějších aliasů.
 

 
Náladovější estetika Magic Island 12 je jen prvním náznakem sezónního scénáře přelomu léta a podzimu. Jak mnozí vědí, baleáry již nejsou pouze letní záležitostí, jak tomu bylo u předchozí generace. Útočiště tento sound našel celoročně v místech běžného užití elektronické taneční hudby, které se tak stávají vhodnou kulisou původně ostrovní muziky. Disk 1 se svým uvolněnějším pulsem bez námahy zasáhne balearický sezónní proud s novým materiálem od Magic Island stálic jako David Broaders, Clarks a Ditoma. Poté mix začíná obsahovat více Rogerova vlastního materiálu, skladby Into The Light, Mahalo a Kalahari zvěstují návrat projektů Sunlounger, Global Experience a High Noon At Salinas. Celkově je disk 1 chladný a hluboký s širokým rozsahem od balearic přes progressive až po melodic techno.
 
Druhý disk ztělesňuje závěrečné bujaré party na konci léta. Po spolupráci na prvním disku s Dominikem Novakem a Omarem Vinylem zvyšuje tonální výkon, spolupracuje s Ambedem na Sun And Moon a Birds Of Prey, zatímco s Yelow vytvořil Campos Eliseos. Následuje George Jema se svým trackem Eternity a pravidelná Rogerova múza Zara Taylor spojila síly s Andy Cainem a výsledkem je song Carry On. Výběr pokračuje s dalším Cainovo trackem Event Horizon, zatímco Cloudriver, Pierre Pienaar a Ronski Speed kompilaci vylepšují svými nejnovějšími skladbami Stoneflower, Kiri a Never Fall In Love Again. Disk 2 je celkově vzato emotivní a krásný, přesto však i bouřlivý a povznášející jdoucí svou vlastní cestou.
 
Mixovaná kompilace Magic Island – Music For Balearic People Vol. 12 vyšla 20.10.2023. Kompletní tracklist a odkazy na hudební služby najdete zde.
 

Dolvich
Author: Dolvich

Napsat komentář:

Please Login to comment
  Odebírat  
Upozornit