TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaRonski Speed interview

27.07.2007

V sobotu 21. července se v blízkosti našich hranic na německo-polsko-českém pohraničí poblíž města Görlitz uskutečnil zajímavý open air festival House Of Summer, kde vystoupila řada zajímavých djs a liveactů. Tento festival má několikaletou tradici a koná se pravidelně třetí červencovou sobotu. Hlavní roli na každém festivalu hraje hudební produkce a ani House Of Summer není výjimkou. A tak na tomto festivalu dohromady vystoupilo několik desítek umělců jako například Boris Dlugosch, Remute (live!), Richard Bartz (live!) či Funkwerkstatt (Superfancy Records). Trancové fanoušky samozřejmě nejvíce zajímala trancová jména a tak na festivalu vystoupili Ronski Speed LIVE nebo Stoneface & Terminal. Při té příležitosti jsme se právě Ronskiho Speeda zeptali na pár otázek, které Vám nyní nabízíme k přečtení. Doufám, že se Vám rozhovor s Ronem bude líbit.
 
Ahoj Rone.
Ahoj tranceři.
Doufáme, že se ti vede dobře. Jak dopadlo tvoje vystoupení na letošním festivalu House of Summer u jezera u Hagenwerderu mezi Görlitzem a Libercem?
Všechno se povedlo a bylo to dobré. Zahrál jsem na tomto festivalu dobrý set vč. liveactu.
Slyšeli jsme že tvé živé vystoupení se povedlo. Můžes nám říct pár slov o tom jak tě napadlo něco takového uskutečnit?
Jistě! Chtěli jsme udělat něco víc, než je klasický dj set. Například jsme zahráli hit “Space we are” v úplně nové verzi s živými vokály od německého zpěváka Phila Antropa. Kromě toho se představil zpěvák Daniel ze skupiny Funkwerkstatt, který zazpíval novou skladbu “Soulseeker”. Tuhle desku jsme udělali společně s projektem Stoneface & Terminal. Jsem rád, že se celé moje vystoupení povedlo podle plánů. Jak jste si asi všimli, živá vystoupení hrála na letošním festivalu prim a je to trend, kterým by se měl tento festival ubírat. Je to ta správná cesta, jak na festivalu oslavit léto. Přestože je Ronski Speed trancový projekt, jsem rád, že jsem se na tomto trendu mohl podílet.
Tohle bylo tvoje první živé vystoupení. Přestože říkáš, že se vše povedlo, nenašel se nějaký moment, který nebyl v plánu?
Dostali jste mě! Bylo plánováno, že Sonorous zahraje na kytaru. Měl malou nehodu, díky které nemohl vystoupit.
Co se přesně stalo?
Těsně před svým vystoupením se nešťastně zranil na hlavě a musel být hospitalizován v nemocnici. Věřím ale, že můj dj set byl alepoň trochu náhradou.

To rozhodně! Přejeme mu brzké uzdravení. Rone, už jsi naznačoval že živá vystoupení jsou trendem na festivalech a parties. Plánuješ někdy zopakovat své vystoupení?
Do konce roku bych měl pár živých vystoupení odehrát, zejména na festivalech, kde je větší návštěvnost. Tuhle sobotu odehraji dj set na festivalu Soundtropolis v Polsku s umělci jako Thomas Schumacher, Westbam, Lexy & K-Paul a dalšími. Potom odjíždím na Nature One, což je festival, který vám nemusím představovat. Následují vystoupení v Rusku, Estonku, Polsku i v daleké Asii. V září zahraji na 10. výročí labelu Euphonic. Tahle party se odehraje v Loebau, které leží blízko českých hranic a je to základna labelu Euphonic. Pokud mohu, chtěl bych vás pozvat právě na tuhle party, koná se 15. září a bude stát za to!
To zní zajímavě, budeme o tom přemýšlet. Co od tebe můžeme čekat jako od producenta v dohledné době?
Vydal jsem singl Ronski Speed meets Stoneface & Terminal – Soulseeker. Také jsem dokončil remix pro label Armada, který patří Arminu Van Buurenovi. Pracuje se na novém singlu Ronski Speeda “Love all the pain away”. Ten vyjde v září s remixem od Kyau & Albert. A konečně, do konce roku by mělo vyjít mé nové album.
Ano na tvé album se čeká už hodně dlouho, tak snad všechno vyjde! Rone, děkujeme ti za tvůj čas, měj se fajn a ještě jednou pozdravuj Sonorouse.
Díky! Zdravím všechny fajn lidi ve vaší zemi a doufám že se brzy uvidíme na nějaké povedené party u Vás!

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.