TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaRozhovor s Giuseppe Ottaviani + soutěž o CD Magenta Live

17.08.2014

Italský DJ a producent Giuseppe Ottaviani se již na trancové scéně pohybuje vice než 15 let. Na své počáteční úspěchy s projektem NU NRG navázal sólovou kariérou, během které několikrát zavítal i do České republiky. A právě Giuseppe Ottaviani bude také jednou z hvězd říjnové Transmission. Poptali jsme se ho tedy jak se má, co dělá a Giuseppe nám něco řekl nejen o svém live albu, labelu a chystané kompilaci, ale rozpovídal se i o svém novém projektu se Solarstone nazvaném Pure NRG.
Ahoj Giuseppe, řekni nám něco o svém novém albu. Kde jsi bral inspiraci? Co tě vedlo k tomu vydat i živou verzi?
Magenta Live je novým konceptem alba remixů. Na Magenta Live realizuji představu, která mě napadla po vydání alba Magenta v minulém roce. Jak asi víte, nejsem jenom DJ ale spíše live performer, hraju svoji muziku naživo, rád improvizuji a při hraní originálních tracků zkouším nové zvuky a melodie. Jakmile jsem začal hrát tracky z Magenty, dostával jsem během živých představeních nové nápady. Po roce jsem si uvědomil, že mám spoustu materiálu na to, abych mohl celé album vlastnoručně zremixovat, místo abych ho dával jinému producentovi. A to jsem také udělal. Zremixoval jsem nebo předělal 11 tracků z původního alba a nechal jsem si i místo na tři úplně nové skladby, které na Magenta Live také najdete.
Dlouho se držíš na špičce popularity, aniž bys opustil trance. Jaký je tvůj recept na úspěch?
Myslím, že mám prostě vášeň pro to, co dělám, nadšení pro hudbu, kterou mám nejraději. I když zkouším různé odbočky a hledám nové zvuky, nikdy jsem se nevzdal své identity a myslím, že toho si mí fanoušci cení nejvíce.
Na čem zrovna pracuješ?
Mám toho zrovna hodně. Konečně jsem spustil svůj label GO ON AIR Recordings – www.goonair.net (patří pod Black Hole Recordings) a na konci září se chystám vydat novou kompilaci. Bude na ní čistě exkluzivní materiál, tedy věci, které lidé zatím nikde neslyšeli. Pozvali jsme ke spolupráci nová jména, což je přesně ten směr, kterým by radioshow a nahrávací společnost Go On Air měli jít. Rád bych poskytl prostor skvělé muzice, která existuje, ale jíž si velké společnosti zatím nevšímají. Kromě toho mám naplánovaný skvělý projekt se Solarstone, který se jmenuje Pure NRG. Chceme zkombinovat PURE trance ze Solarstonu s mým typickým stylem, který vychází z mé éry s NU NRG. Abychom však předešli zmatkům, podotýkám, že Pure NRG nemá nic společného s mým minulým projektem NU NRG. To už je uzavřená kapitola. NU NRG skončil a vracet se k němu nebudu. Mnohem víc se těším na nový projekt Pure NRG. Název Pure NRG jsme zvolili, protože přesně takovým směrem se náš zvuk bude ubírat. Pure NRG je živá záležitost, při našich živých show budeme hrát exkluzivní verze, remixy a tracky, které uslyšíte pouze v rámci našich živých vystoupeních. Vlastně jsem zrovna ve studiu a pracujeme s Richem na nové hudbě pro Pure NRG. Dám vám malou nápovědu: většina DJů dnes hraje B2B, ale my budeme hrát “M2M”. Sledujte nás: www.purenrglive.com.
Jaký máš názor na současnou trance scénu? Jakým směrem se bude v následujících letech ubírat?
Všímám si, že vzniká velká armáda “puristů”, které nudí to, čemu zbytek světa říká trance, přestože to žádný trance není a hledají jeho skutečnou formu. Řekl bych, že nejlepší zážitky mám v poslední době z pure trance parties, na kterých hraju. Budoucnost se nedá předpovědět, ale já určitě nepůjdu jinou cestou než tou trancovou, takže moji fanoušci můžou klidně spát.

Několikrát jsi vystupoval v České republice. Jak se ti zde líbilo?
Moje české zážitky vždycky stály za to, takže kdykoliv hraju v České republice, vím, že to bude bomba!
Jakou hudbu máš rád v soukromí? Jaké je tvoje oblíbené hobby?
Těžko říct, co je můj oblíbený koníček, protože můj největší koníček se stal mou prací. Neřekl bych, že mám nějaké větší hobby než muziku. I když ve volném čase si od ní spíše odpočinu a snažím se trochu relaxovat. Ale málem bych zapomněl, rád jezdím na kole, to mě baví.
Jedna z našich čtenářek nám na tebe poslala následující otázku: “Chci se zeptat na bezbariérovost v Británii a obecně v klubech, kde jsi hrál. Jsou bezbariérová i pódia, nebo jen místo, kde se tančí? Ptám se proto, že jsem DJ, hraju (tech) trance a mám handicap. Nehraju jen doma v obýváku, občas vystupuju v klubech a bezbariérovost v českých podnicích prakticky neexistuje. Sice mi pomáhají přátelé, ale je to dost náročné. A ještě jedna otázka: měla bych se tvářit, jako že žádný handicap nemám, nebo se “přiznat” – abych prostě upozornila, že na světě jsou i postižení DJové? A hrajou jako o život. Na schodech nemají problémy jen vozíčkáři – já chodím, ale špatně. Na druhou stranu se obávám, aby mě někdo nelitoval nebo ze mě nedělal inspiraci. V naší zemi se to dost děje, i když většina postižených chce prostě normálně žít a mít přátele a koníčky jako každý jiný.
Giuseppe Ottaviani: Popravdě si nevzpomínám, že bych někdy viděl stage snadno přístupnou pro handicapované, nejsem si ani jistý, jestli je to nějak zákonně regulováno. Většinou se s vozíkem na stage nejde nijak dostat. Je super, že hraješ, i když potřebuješ pomoc od přátel – určitě nepřestávej. Přeju ti hodně úspěchů a brzo se uvidíme na parketu!
Giuseppe nám také věnoval CD Magenta Live, které máte možnost vyhrát. Stačí nejrychleji zodpovědět následující soutěžní otázku. V jakém městě a ve kterém roce se narodil Giuseppe Ottaviani? Vaší odpověď zašlete na mail dolvich@trance.cz

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.