TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaRozhovor s Jochenem Garethem o DJingu, Plzeňské scéně a eventu The Ritual

23.11.2022

Vyzpovídali jsme pro Vás jednu z nových tváří na české trancové scéně. Jan Němec alias Jochen Gareth se dal na dráhu DJe před pár lety a dnes patří tento plzeňský rodák mezi přední jména trancové scény v západočeské metropoli. Proto jsme se Jana zeptali na pár věcí, které by Vás také mohly zajímat.
 
Ahoj Honzo, můžeš se představit našim čtenářům? Jak jsi se dostal ke hraní a jak bys popsal svůj sound? Co je tvou motivací?
Ahoj, v první řadě bych chtěl pozdravit všechny čtenáře. Mé jméno je Jan Němec, pocházím z Plzně a hudbě se věnuji téměř celý život. Už od školky jsem chodil do ZUŠky na flétnu, později jsem přešel na trubku. To ale s pubertou přešlo a v 15ti jsem skončil. Taneční muzika mě provází od základní školy a poprvé jsem si začal doma hrát ve Virtual Dj v roce 2010. Trvalo dlouho, než jsem si pořídil svůj první kontroler a začal se tomu věnovat více. V roce 2019 jsem poprvé hrál v plzeňském klubu Mko, rok na to jsem dostal možnost zahrát si poprvé v Praze a to na Trance Family po boku Ronskiho Speeda v klubu Jilská 22. Svůj sound bych rozdělil na dvě části. První část se týká mojí radioshow The Power Of Sound. Ta je vysílaná jednou měsíčně a posluchači v ní můžou slyšet novinky za uplynulý měsíc od progressive, melodic techna, upliftingu až po tech-trance. Druhá část se týká vystoupení. V něm chci vždy publiku dát tu nejlepší dávku energie v podobě novinek, remixů a starších tracků.
 
Kdo byl nebo je tvůj hudební vzor ať už na mezinárodní nebo domácí scéně? Čeho bys chtěl dosáhnout? Máš nějaký vysněný cíl?
Mým velkým vzorem byl vždy Armin van Buuren. Pořádně jsem ho začal sledovat kolem roku 2007 a úplně mě uchvátila v roce 2008 jeho show Armin Only – Imagine. Jinak další moji oblíbenci jsou Sean Tyas, Sneijder, Aly & Fila, Will Atkinson, Markus Schulz, Billy Gillies a mnoho dalších. Čeho bych chtěl dosáhnout? To je celkem těžká otázka. Ta souvisí s další otázkou, jaký mám vysněný cíl. Mým snem je zahrát si na nějaké velké halovce, na nějakém velkém open-airu a především zahrát si v cizině. Ale to jsou jen sny.
 
Jaké je kulturní dění v Plzni a jak je to obecně s trancem na západě Čech? Je něco, co bys rád změnil?
Hudebně se to tady točí hodně kolem EDM jako všude dneska. Není to tak, že tady uděláme lokální trance akci a přijde plno lidí. To tady bohužel není a ani jinde na západě Čech. Spíše tady lidi táhne techno, hardstyle a již zmiňované EDM. Na trance akci jsem lidi táhne jen zvučné zahraniční jméno.
 
Jsi rezidentním DJem eventu The Ritual v plzeňském klubu Watt, kde proběhlo několik zajímavých akcí. Můžeš nám říct něco více o samotném eventu a o tom, jakým směrem se bude ubírat The Ritual příští rok?
Event The Ritual vznikl v roce 2020. Měl jsem to léto od několika lidí takové podněty s něčím v Plzni začít. Kontaktoval jsem tedy Jirku Kaase (majitele klubu Watt v Plzni) s tím, že bych měl zájem udělat nějakou trance akci. Sedli jsme si spolu a řekl mi, že už začal jednat o trance akcích se Zdeňkem Břečkou. Řekli jsme si tedy jak, by jsme si to tedy představovali a že první edice bude zkušební buď s českým nebo slovenským jménem. Oslovili jsme tedy Kristy Jay, která byla headlinerkou první edice. Po této akci bylo plno pozitivních ohlasů, ale našly se i negativní. To k tomu ale patří. Další jsme řekli, že bude už větší zahraniční jméno. Shodli jsme se na Jordan Suckley. Akce měla proběhnout ještě ten rok v listopadu, bohužel zase do toho vstoupil Covid. Nakonec jsme se dočkali a akce The Ritual opět pokračovaly v roce 2022. Abych shrnul tento event v krátkosti, tak je to koncept zaměřený spíše undergroundovým směrem na progressive a tech-trance.
 

 
Pověz nám něco o tvé narozeninové oslavě, která proběhne tuto sobotu v klubu Watt. Jak vznikl nápad pozvat na ni Billyho Gilliese a co pro tebe osobně tento umělec znamená?
Narozeninovou oslavu už jsem plánoval v roce 2020, kde měl být již zmíněný Jordan Suckley. Letos to vypadá, že to vyjde. Pozvat Billyho na tuto narozeninovou oslavu mě napadlo už v únoru. Je to skvělý a talentovaný DJ a producent, který svými tracky a remixy tak nějak vyčnívá z běžného konceptu trance music.  Sledoval jsem hodně i ohlasy lidí na něj, a pak to byla jasná volba. V Čechách ještě nebyl a své fanoušky tady má. Pro mě tento umělec má velký potenciál. Jeho tracky a sety jsou ve všech směrech výjimečné a mohly by přilákat nové a mladší posluchače trance music.
 
Kde tě ještě můžeme slyšet v nadcházejících týdnech?
Můžete mě slyšet již tuto sobotu v plzeňském Wattu, dále 10.12. na menší akci – Inner Spirit: Mikulášská – kousek od Plzně (Štěnovice) a poté na Silvestra v klubu Jilská 22. Další akce zatím nemám.
 
Jaké další aktivity kromě DJingu provozuješ? Pracuješ i na hudební produkci?
Na hudební produkci není bohužel čas. Rád bych něco zkusil. Zatím jsem měl čas jen na jeden mashup a nějaký edit tracků.
 
Máš i nějaké další záliby kromě hudby? Co rád děláš ve svém soukromí?
Stále se ještě věnuji fotbalu v realizačním týmu v Chotíkově. Další moje záliby jsou jízda na kole, cestování, posezení s přáteli. Teď jsme si ještě s přítelkyní pořídili psa, tak to je dost velká zábava.
 
Chtěl bys na závěr něco vzkázat našim čtenářům?
Chtěl bych ještě jednou všechny pozvat na akci The Ritual s Billym Gilliesem do plzeňského Wattu, která proběhne tuto sobotu 26.11.2022. Dále bych rád poděkoval za toto interview, všem, co mi dali příležitost začít s hraním, všem posluchačům a lidem za jejich skvělé ohlasy a mojí podporu a především přítelkyni za její trpělivost. Pevně věřím, že se budeme potkávat i nadále na akcích v hojném počtu. Přeju hezký den a Trance music v duši.
 

Dolvich
Author: Dolvich

Napsat komentář:

Please Login to comment
  Odebírat  
Upozornit