TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaRR Workshop – Elektrolux / Solar Flare

02.01.2006

DJ Remy Unger a Roland Klikenberg tvoří duo RR Workshop, fungují společně uľ od roku 1998, kdy vyąel jejich první společný kousek RR – Workshop – Mess with da bull. Remy i Roland patří mezi vyhledávané producenty a remixéry, jako RR Workshop se věnují i Liveactům. Samostatně mají na kontě spoustu singlů, jmenujme třeba Roland Klikenberg – Inner Laugh, Monday groove nebo Remy – Norhtern Exposure Expeditions, Backstabber, Remymu dokonce nedávno vyąlo jeho autorské album Bang. Společně vydali také mnoľství tracků jako třeba Roland & Remy – Airwalkin a Scrambled. Nyní se vąak podíváme na zoubek novému vinylu jejich projektu RR Workshop. Vinyl Elektrolux / Solar Flare vyąel 19. prosince na Labelu Electronic Elements, coľ je sublabel Armady. Oba tracky patří do kategorie Deep Techy Progressive.
Elektrolux – Na první poslech uchvátí výraznou basovou linkou spolu s Elektrifikovanými basovými rify. Po krátké zahřívací pasáľi se objevuje první malý breakdown po němľ přichází pasáľ, kde se jiľ objevuje hlavní motiv. Hlavní motiv je sám o sobě celkem jednoduchý, ale společně s doprovodnou melodií ve mně vyvolávají pocit, jako bych poslouchal nějaký oldschool elektrotrack z 80. tých let. Po daląím tentokráte hodně dlouhém breakdownu, kde se ozývají jen hlavní a doprovodná melodie místy doplněné perkusemi následuje v podstatě opakování předchozí pasáľe. Po daląím malém breakdownu následuje konec skladby. Celkově jde o výborný track, který s radostí hrají taková jména jako Markus Schulz či Armin van Buuren.
Skladba Solar Flare je malinko pomalejąí, nicméně má mnohem chytlavějąí rytmus. Výrazná basová linka působí takovým houpavým dojmem, který by donutil k tanci i mrtvolu. Skladba je doprovázená spoustou elektronických zvuků a efektů z kuchyně Remyho a Rollanda. Přibliľně v polovině skladby následuje breakdown v němľ se poprvé objeví hlavní motiv. Motiv je opět velice jednoduchý, o to více do tohoto tracku pasuje, inu v jednoduchosti je síla. Ač se to zdá neuvěřitelné, tak právě tato jednoduchá melodie dodá tomuto tracku nebývalou energii, která se naplno projeví v druhé polovině skladby.
Celkově vzato, jde o výborný vinyl, který by určitě neměl chybět ve sbírce ľádného progressive fandy. Oba tracky mají co do sebe, kaľdý vyniká v něčem jiném, takľe je těľké rozhodnout, který z nich je lepąí. Mě osobě se více líbí elektrolux. A co vám ???

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.