TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaScooter mění sestavu

02.04.2002

Scooter (www.scootertechno.com) – skupina, která si vyslouľila neoficiální titul “Nejúspěąnějąí německá taneční skupina vąech dob” mění sloľení. Odchází Axel Coon, který se teď bude věnovat sólovým projektům, a tak přichází 25-letý DJ a producent Jay Frog, který tehdy nemocného Axela dočasně zastoupil uľ na “Push the beat for this jam tour”. Jay Frog nedávno vydal u Kontor records svůj první klubový hit “Pushin” a tím na sebe upozornil. Napřed pro Scooter zremixoval singl vedlejąího projektu Ratty “Living on video”, později dokonce pomohl s mixem TOP 10 hitu “Ramp! (the logical song)”.
Není to poprvé co Scooter mění svého člena. Jiľ se tak stalo v roce 1998 (čtyři roky po zaloľení skupiny), kdy odeąel Ferris Bueller (bratranec H.P.Baxxtera, frontmana projektu Scooter), jenľ se později stal rock/popovým producentem. Na jeho místo přiąel hamburgský progresivní DJ Axel Coon, dlouholetý asistent ve studiu, který dodal produkci Scooteru současnou podobu. Jeątě před odchodem Ferrise vydali Scooter svoje první best of “Rough, tough and dangerous – The singles 94/98”. Nikdo vąak netuąil, ľe se historie bude opakovat a o daląí čtyři roky později po vydání druhého best of “Push the beat for this jam [The second chapter]” opustí kapelu právě Axel Coon. Lze očekávat, ľe v roce 2006 odejde i Jay Frog J. Od začátku tedy zůstávají pouze H.P.Baxxter a Rick J. Jordan, kteří se znají jiľ z 80.let ze společného působení v alternativní rock/popové kapele Celebrate the nun (1986 – 1991). Později k sobě přibrali Ferrise Buellera a Jense Theleho a v roce 1993 vytvořili remixový tým The loop, který patřil ve své době k nejľádanějąím remixérům v Německu. V roce 1994 zaloľili projekt Scooter. Na produkci skupiny se podíleli vąichni čtyři, ale Jens Thele se stáhl do pozadí a dělá skupině manaľera. První singl “Valée de Larmes” (03/1994) sice nic převratného nepřinesl, ale jiľ druhý singl “Hyper hyper” (10/1994) byl průlomový. V samotném Německu se ho prodalo přes 700000 kusů. A zbytek jiľ vąichni dobře známe.
Následkem změny sestavy také padl vedlejąí projekt 3 AM a singl “Nessaja” tedy vyjde 8.4.2002 pod hlavičkou Scooteru. Tato skladba, na které se Jay Frog jiľ podílel, otevírá “The 3rd chapter”. Světová premiéra videoklipu proběhla 21.3.2002 v pořadu VIVA Interaktive. Budoucnost ukáľe, zda je Jay Frog dostatečnou náhradou za Axel Coona, který má největąí podíl na trancových skladbách, které se vyskytují na čtyřech předeąlých studiových albech Scooteru (Time and space, Watch out, Where do we go?, Cubic, Are you happy, Transcedental, Devil drums). Na konci května vydají Scooter svoje dlouho očekávané DVD, které bude obsahovat vąechny videoklipy, jeden z nejlepąích koncertů uplynulé tour v plné délce, záznamy ze zákulisí, dosud nezveřejněný bonusový materiál atd. Vąe uděláno v Dolby digital systému.

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.