TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaSkullduggery přichází s třetím dílem své kompilace

24.02.2022

Digitální trancový label Skullduggery založil v roce 2016 britský DJ a producent Greg Downey. Rodák z Belfastu již předtím v letech 2013-2014 provozoval label Global Code, tato značka však zanikla již po sedmi releasech od samotného Grega. Skullduggery oproti tomu funguje dodnes a přinesl na světlo světa více než padesátku trance releasů od různých autorů zpravidla rychlejšího a tvrdšího ražení a často s prvky techtrance či psytrance. Stylově zaměřenou hudbou si vydavatelství na scéně vybudovalo slušné jméno, a proto není divu, že začala vycházet jednou do roka i labelová kompilace nazvaná The Art Of Skullduggery. V minulosti se vždy jednalo o dvoudiskový výběr, kdy první CD namixoval Greg Downey a druhé CD hostující DJs, kterými byli Stoneface & Terminal a Beatman & Ludmilla. Pro třetí vydání mixovaného výběru se mírně pozměnil koncept a již se jedná o 3CD, kdy do sestavování samotné kompilace se již nezapojil majitel labelu Greg Downey a o výběr tracků a DJ mix se tak postarali známý italský hudebník Alex Di Stefano, mexický objev Zach Zlov a britská vycházející hvězda EverLight.
 
Greg Downey tento svazek věnoval nejzářivějším uměleckým talentům svého labelu, proto mohl v klidu předat mixové otěže. Trojice výkonných umělců přinesla na kompilaci téměř 60 skladeb a skoro 240 minut rychlé, zběsilé a přímo nebezpečné hudby. Kromě vlastní tvorby mixujících DJs je na desce zastoupena i celá plejáda známých producentů, posuďte sami. Cold Blue, Activa, Chris Schweizer, Solarstone, Stoneface & Terminal, David Forbes, Renegade System, Jody 6, Metta & Glyde, F.G.Noise, Jak Aggas, Daniel Skyver, Tasso, Glynn Alan, Rinaly, Smith & Brown, Hassan Jewel či Ed Lynam.
 

 
V podstatě celá kompilace se nese ve svižném techtrance tempu. První mix od Alex Di Stefano je ještě docela melodický, i když mu nechybí ani tvrdost, která je zde zejména v první polovině o něco výraznější, než na jakou jsme zvyklí z vystupování italského rodáka na tuzemských eventech. Celkově se dá říci, že Alex svůj mix udělal takzvaně na jistotu, nic nového nevymýšlel a dle osvědčeného receptu nám naservíroval to, co máme rádi. Oproti tomu mexičan Zach Zlov více experimentuje a sází zejména na vlastní produkci, která pokrývá polovinu jeho setu. Na kompilaci přináší breaks a psytrance prvky a jeho mix působí velice svěžím dojmem. Ani třetí mix od EverLight nezní fádně. Jedná se o závěrečnou část kompilace a jak se na label se symbolem lebky sluší a patří tak už zde nedostávají žádný prostor sladké povznášející emoce. Výrazná tvrdost a ryzí techtrance se dostávají ke slovu. Tento set je učebnicovým příkladem, jak lze vkusně skloubit žánry techno a trance a jednotný celek, jenž je přijatelný pro oba tábory. UK industrial techno s trance podkladem, i tak by se dal popsat EverLightův sound. Ne nadarmo je označován za vycházející hvězdu techtrance žánru. I on na kompilaci zanechal spoustu své vlastní práce ať už v podobě originálních tracků či remixů. Celé 3CD The Art Of Skullduggery Vol. III je velmi stylové a plně reprezentativním dílem britského převážně techtrancového labelu. Kdo má rád kombinaci rychlejšího trancu, hard techna, acidu a psytrancu, tak si přijde na své. Kompilace vychází již zítra 25.2.2022 a bude jí možné pořídit jak v digitální podobě, tak i na fyzickém 3CD nosiči. Více informací, kompletní tracklist a odkazy na hudební služby najdete zde.
 

Dolvich
Author: Dolvich

Napsat komentář:

Please Login to comment
  Odebírat  
Upozornit