TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaSnap! Vs. Plaything – Do you see the light

18.03.2002

Snap patří mezi nejuznávanějąí německé taneční projekty 90.let. Jejich singl The Power se v roce 1990 stal snad nejhranějąí a nejprodávanějąí dance skladbou a nezůstalo samozřejmě pouze u tohoto hitu. Následovaly daląí úspěąné tracky jako Ooops Up, Cult Of Snap, Mary Had A Little Boy, Colour Of Love a v roce 1992 nahráli Snap skladbu Rhythm Is A Dancer, která se stala základním kamenem tanečního stylu – dancefloor. Je pravdou, ľe v průběhu daląích let se stal dancefloor hodně komerčním a sebevykrádajícím, ale to nemění nic na tom, ľe Snap byli ve své době hodně originálním a podařeným projektem.
Track Rhythm Is A Dancer se brzy objevil i na druhém albu Snap – The Madmans Return, z kterého vzeąly daląí skvělé singly jako např. Exterminate nebo Do You See The Light. A o Do You See The Lightbude právě nyní řeč. Pokud si i dnes pustíte tento 9 let starý singl obdařený skvělým vokálem zpěvačky Niki Haris, jistě uznáte, ľe Snap ve své době zcela jistě předběhli dobu. V poslední době nebylo o Snap prakticky slyąet, ale zřejmě za to můľe vlna coververzí a opraąování tanečních hitů 90.let, takľe i Snap se rozhodli obnovit svou zaąlou slávu a znovu vydat osvědčený hit Do You See The Light v novém kabátě.
Nevím, do jaké míry se producentské duo tvořící Snap (Benito Benites, John Virgo Garrett III) podílelo na novém mixu Do You See The Light, osobně bych si tipnul, ľe novou verzi mají na svědomí Playathing (Luca Moretti, Ricky Romanini), v kaľdém případě výsledek jejich počínání není vůbec ąpatný…. K dispozici jsou celkem čtyři mixy tohoto kousku. Tak trochu jiľ povinný radio a video mix doplňuje club a extended mix (ukázka).
Track má původní vokál z roku 1993 (proč ho také měnit, kdyľ je prostě dokonalý?), ale tranceové aranľe a taneční podklad jsou zcela přispůsobeny současnému letopočtu. Do You See The Light 2002 je nádherně průletová věcička, obdařená strhujícím tanečním beatem a bude to nepochybě opět velký hit. Jediná věc, která mě trochu mrzí, je nápaditost remixů. Vąechny mixy jsou si opravdu hodně podobné, rozdíly v pouľitých aranľích jsou minimální a skladby se víceméně liąí jen svou stopáľí. Snad se dočkáme jeątě nějakých remixes, kde by byly daląí mixy od jiných projektů.
Sečteno a podtrľeno: skladba Do You See The Light 2002 se narozdíl od jiných coververzí (Mark Oh, Charly Lownoise & Mental Theo, Das Modul atd.) opravdu povedla a ikdyľ je to komerčnějąí kousek, mohu vám ho vřele doporučit. Skvěle se poslouchá a jeątě lépe se na něj tancuje!

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.