TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaSolarstone oslavuje 10. díl Pure Trance kompilace

08.11.2023

Ti bystřejší z Vás si jistě všimli, že kompilační série Pure Trance chyběla ve svém pravidelném podzimním vydání minulý rok. Dosažení dvouciferných milníků totiž vyžaduje čas, to umožnilo Richardu Mowattovi (Solarstone) plánovat, mapovat a přesně vytáhnout to, co považuje za nejdůležitější na své prestižní nahrávací společnosti. Nyní však nastal ten správný čas, a proto se do obchodů a na streamovací platformy dostává triumfální jubilejní vydání hudebního manifestu Pure Trance Vol. 10.
 
Během dekády byly jednotlivé díly uznávané kompilační řády míchány nejen duchovním otcem série, kterým je Solarstone ale i mnohými dalšími puritánskými kolegy. Mezi nimi jsou Bryan Kearney, Orkidea, Activa, Sneijder, Stoneface & Terminal, Gai Barone či Giuseppe Ottaviani. Pro epické desáté pokračování se však Richard Mowatt rozhodl vzít to zcela na svá bedra. Pure Trance Vol. 10 tak je Solarstone solo mixovaným výběrem.
 

 
Solarstone k tomuto kroku sám říká, že číslo 10 je jakýsi zlomový bod, a proto se rozhodl plně převzít otěže této třídiskové edice a sám jí kompilovat a míchat. Na všech discích chtěl přitom zachovat hudební ozvěnu Pure Trance soundu, který se pohybuje napříč čtyřmi labely Pure (Progressive, Breaks, Trance a Neon). Takže tu máme hlubší zvuk na disku 1, který vede k zasněnému zvuku na disku 2 a vygraduje tvrdším zvukem na disku 3. Celkově je to však vše o oslavě trance music. Solarstone navíc používá proces tzv. stem mixování. To mu umožňuje proplétat dohromady izolované vrstvy každé stopy a doladit každou skladbu podle mixu alba tak, aby bylo zajištěno, že každý mix není jen vynikající, ale je také bezchybným, plynulým přechodem.
 
Pure Trance Vol. 10 je znamenitá kompilace obsahující 45 skladeb o celkové délce skoro 4 hodin. Najdete jí všude tam, kde se prodává nebo streamuje dobrá hudba. Pokud Vás zajímá celý tracklist a odkazy na hudební služby, tak klikněte zde.
 

Dolvich
Author: Dolvich

Napsat komentář:

Please Login to comment
  Odebírat  
Upozornit