TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaSomna vydává nové album Satellites

23.05.2023

Benjamin Leung je kanadský DJ, producent, zvukový inženýr a spolumajitel vydavatelství AVA Recordings. Svou hudbu publikuje již od roku 2005 a původně se angažovat ve stylech hard house potažmo hard trance. Jedno z jeho EP vyšlo i na ikonickém hamburském labelu Tunnel Records. Avšak od roku 2012 změnil své hudební zaměření, začal se soustředit na moderní progressive trance a používat nový pseudonym Somna. Jeho debutové album Beside You dorazilo na pulty obchodů na jaře roku 2020 a Somna ho vybavil všemi nezbytnými prvky pro velký skok umělce. Byl připraven vyrazit na světové turné a prezentovat svou tvorbu globálnímu publiku. Bohužel na jaře 2020 dorazilo ještě něco dalšího a to vrhlo Somnu zpět do studia.
 

 
Kde je však vůle, tam je i cesta. A tak Somna postranně upravil svůj plán a dalším albem Satellites vzdává hold spásné milosti svého předchozího LP – streamování. Benjamin to vysvětluje následovně.
 
„Zatímco veškerá fyzická blízkost byla ztracena, schopnost oslovit a potenciálně se spojit se všemi mými fanoušky z celého světa v jeden okamžik byla najednou řešením všeho. Před, po a někdy dokonce i během setu jsem mohl vnímat reakci, i když jiným způsobem, než jsem zvyklý. I když byla skutečná blízkost odstraněna, tato bezprostřednost byla ještě osobnější! Pocit lásky, podpory a okamžité zpětné vazby od všech mi pomohl vyrovnat se se zklamáním z toho, že se nechystám na turné Beside You. Satellites se pro tento účel stalo slovem, které moje hlava přijala, protože jsme se v podstatě všichni stali ‘satelity’ jeden druhého. Prostřednictvím nespočetného množství spojení, které byly vytvořeny, určitým mimořádným způsobem jsme se ‚dále od sebe‘ nějak sblížili.”
 

 
Album Satellites, jenž je svědectvím o době, ve které bylo produkováno, čítá působivých patnáct skladeb. To znamená, že Benjamin měl prostor pro spojení se zcela novým obsazením zpěváků, skladatelů a spolupracovníků, což mu umožnilo rozšířit svůj obzor ještě dále. Mezi ně patří Sarah de Warren, Clara Yates, Nic Toms, Julie Thompson či Mike Schmid. Somnovým srdcem je však touha po klubovém životě, která tonálně umisťuje velké množství hudby z alba Satellites do taneční polohy.
 
Somna instinktivně rozčtvrtil své chladnější momenty na frontendu alba. Text titulní breakbeat písně Satellites zpívaný Sarah de Warren je jeden z jejích dvou příspěvků na albu, oba ladí s étosem alba, přičemž jej úhledně překračují. Podobně laděná skladba zpívaná Seanem Ryanem a Michele C nese název Light Your Darkness a obsahuje první M/F duet v Somnově produkci. S trackem Hours a Clarou Yates zpívanou The Reason Why puls alba hmatatelně stoupá. V jeho středu udeří tvrdě a rychle techno střela The Woo, zde autor tlačí dveře alba dokořán, aby více pumpoval tempo nahoru. Poslední třetinu LP pak Benjamin rezervuje pro svá rychlejší čísla, jako Pretty Lies, Afterglow, Your Gravity a další. Ty společně vystřelí Somnovy satelity vysoko na oběžnou dráhu. V závěru alba nás dokonce čekají dvě vocal trance pecky v tempu 140 BPM nazvané Me Minus You a Back To Earth, které jenom dokreslují všestranný charakter dlouhohrající desky.
 
Album Satellites vyšlo 12.5.2023 na Black Hole Recordings. Více informací o něm včetně odkazu na hudební služby a kompletního tracklistu naleznete zde.
 

Dolvich
Author: Dolvich

Napsat komentář:

Please Login to comment
  Odebírat  
Upozornit