TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaSound of Ibiza: Bio a rozhovory s Ronski Speed a Michaelem C

18.01.2006

Ronski speed bio: Východoněmecký producent a DJ Ronski Speed aka Sun Decade vytvořil za poslední léta jedny z nejžádanějších tracků a remixů. Obě jeho vlastní nahrávky (“E.O.S.” and “Iris”) a Sun Decade (“Follow You” and the groundbreaking “I’m Alone”) byly opravdové klubové vypalovačky a roztáčeli je lidé jako Paul van Dyk, Tiësto, Armin van Buuren, Paul Oakenfold a Ferry Corsten. Když roku 1997 odstartoval svoji kariéru, upsal se tehdy labelu labelu Euphonic. Vystartoval s remixy Kyau vs. Albert “Outside” a legendárním “Glass Garden” od Sonorous. Od toho okamžiku spolupracoval s Mirco De Govia (traky “Epic Monolith” & “Things That Matter”) a na jeho remixu, který zahrnoval “Massive” od Ralphie B, Kyau vs. Albert “Velvet Morning” a “Something” od Lasgo. Společně s jeho studiovým partnerem Roughem Mullarem aka Sonorous složili singly “Second Sun” a “Protonic”. V roce 2002 oba začali s projektem Sun Decade po boku zpěvačky Devia Lea. První nahrávkou se stala “I’m Alone”, která se stala masivním hitem na tranceovém poli.
Na začátku roku 2003 Ronski Speed vydal sérii kvalitních remixů, které pomohly rozšířit jeho jméno do celého světa. To zahrnovalo přepracování tracků “1998” od Binary Finary, “Eye of Horus” od Aly & Fila a “Sunrise” od Goldenscan, charakterující zcela jeho zvuk. Rok 2004 byl pro něho doposud nejlepším. První Ronskiho mixovaná kompilace “Positive Ways 3” poprvé ukazovala to nejlepší z Ronskiho nadání. Znovu vytvořil spoustu vysoce uznávaných remixů (Miro’s “By Your Side”, Armin van Buuren’s “Burned With Desire”, Phoenixstar’s “The Example 60”, Rusch & Murray’s “The Promise” and Kyau vs. Albert “Not With You”). Na začátku léta 2004 měl enormní ohlas jeho druhý sólo singl “E.O.S.” V tomto roce se Ronski Speed zapsal s číslem 83 do ankety Top 100 Djs 2004 DJMag. Ronski už vystupoval v UK (e.g. Gatecrasher, Passion, Dance Academy), USA, Australia, Singapore, Malaysia, Korea, Kanada, Russia, Holland, Switzerland, Scandinavia a nemůže opomenout jeho domovskou zemi Německo. V květnu 2005 měl čest hrát před 200.000 davem na Love Parade Mexico v Acapulcu. V tomto roce též zremixoval a zkompiloval oficiální Love Parade CD. V Něměcku hrál poprvé na festivalu Nature One. V únoru 2005 byl vydán track “Asarja”, ve spolupráci s Mirco de Govia na Euphonic. Ronskiho Speed 3 Track E.P. následovalo v květnu! Během letních měsíců Mr. Speed přinesl track nazvaný “Sole Survivor”, ve spolupráci s polským DJem Sebastian Sand. Nové Ronskiho Speed Mix CD “Monsterseries Vol.1” bylo po celém světě vydáno v listopadu 2005. Výsledek Ronskiho poslední spolupráce se Stoneface & Terminal je právě všude v ohni. Další 2 tracky “Incogniton/Drowning Sunlight” byly také vydány v listopadu. Nezbývá tudiž nic jiného než poprvé představit Ronski Speeda v české Republice naživo. Tato možnost se naskytne již tento pátek 20.1. v klubu 7.nebe v Brně. Na jeho vlastní přání vystoupí ve speciálním 3 hodinovém setu!
Ronski Speed rozhovor:
Ahoj Ronski, tento pátek hraješ poprvé v České Republice a to v Brně. Zkus se v krátkosti představit pro ty, co Tě ještě neznají.
Žiju ve východním Německu blízko českých hranic. DJingu se věnuji od roku 1990 a jako producent od roku 1997. Dostal jsem šanci udělat remixy pro Binary Finary, Armin van Buurena, Above&Beyond, Lasgo, Ralphie B. a mnoho dalších. Možná znáte ještě moje projekty jako Sun Decade nebo společnou produkci pro Mirco de Goviu a Sonorouse.
Jsi velmi uznávaný a respektovaný producent. Je někdo, komu by jsi rád udělal remix, ale ještě se na to něho nedostalo?
Hmmmm, nemám nějaké zvláštní přání komu bych chtěl udělat remix. Nejradši mám, když mohu zremixovat to, co se mi líbí, což je vždy pro track rozhodující. Možná udělat remixy pro Depeche Mode, Alanis Morisette nebo Pet Shop Boys by byly pro mě opravdovou poctou.
Jaká byla spolupráce se Stoneface & Terminal na velmi povedeném tracku Incognition?
Znám tyhle chlapíky jen chvíli. Oni žijí jen 20km ode mě. Tak jsme si před časem promluvili o tom, že bychom společně mohli něco spáchat. No a nedávno jsme začali ve studiu s vokálovým samplem a výsledek byl neuvěřitelný. Původně jsme to dělali pro zábavu a nakonec se z toho stal hit. Hrozně nás to potěšilo, takže v budoucnu budem zase společně spolupracovat na nějakém dalším tracku.
Jaký je Tvůj hudební vzor, co posloucháš ve chvílích volna za hudbu?
Tak třeba z elektronické hudby umělci jako Chicane, BT a Paul van Dyk, ale také popové skupiny z 80.let jako New Order, Pet Shop Boys nebo Depeche Mode. Také rád poslouchám rockovou hudbu v podání Stereophonics, Goo Goo Dools, Wir sind Helden nebo Foo Fighters.
Budeš poprvé hrát v ČR. Na co se těšíš, víš něco o tranceové scéně v ČR?
Musím se přiznat, že nic moc nevím, omlouvám se.
Na co se můžou těšit clubbeři. co od Tebe mohou čekat?
Myslím, že emocionálně a dynamicky namíchaný set a co nejvíc energie.
Chystáš do budoucna nějakou další zajímavou spolupráci s lidmi okolo hudby?
Momentálně žádné plány nemám, ale nějaké nápady ano, tak mějte uši nastražené.
A co chystáš nového a na čem právě pracuješ?
Právě dokončuji remixy pro Above&Beyond a pro Tatanu. No a průběžně pracuji na nových Ronski Speed věcech.
Kde byla podle Tebe ta nejlepší párty kde jsi hrál a na které místa se rád vracíš?
Nejlepší akce byla určitě Love Parade v Mexiku, bylo to úžasné hrát před dvěmasty tisíci lidmi. Austrálie byla velmi zajímavá příjemným davem. Chtěl bych se sem vrátit v létě. Minule jsme tu byli v zimě a nebylo to to pravé, co jsme očekávali.:-)
Tvoji nejoblíbenější producenti? 
Momentálně stále Gabriel&Dresden a Andy Moor jsou nepřekonatelní a stále svěží.
Co si myslíš o letošním prvenství PvD v anketě DJ MAG TOP 100 2005 a tracku No.1 Above & Beyond vs. Andy Moor – Air For Life v A Stat Of Trance TOP 20 2005?
Paul si to právem zaslouží. On toho dělá tolik pro elektronickou taneční hudbu v Německu a na celém světě a je pořád klubovým DJem, což je obdivuhodné. Dokonce jeden z jeho setů, který jsem slyšel v roce 1996, mě přivedl k trance music. Začínal s “Flaming June”, na to nikdy nezapomenu!
K tracku Air for Life mohu jen říct, že je to od těchto chlapíků jeden z nejlepších.
Tvoje aktuální TOP 5.
1. Above & Beyond – Alone Tonight (Ronski Speed Mix)
2. Danny Oliveira – Hold On
3. Gabriel & Dresden – Tracking Treasure Down
4. Kyau vs. Albert – Walk Down
5. Double V. – Moscow Morning
Diky moc za rozhovor a věř, že se na Tebe moc těšíme!
Taky díky a doufám, že se všichni uvidíme:-)

MICHAEL C
Teze:
– jediný český DJ, který vystoupil po boku DJ Tiesta na jeho CEE Tour 2005 v Praze
– první český DJ, který vystoupí na Euphonic Night v Berlíně
– tvůrce první trance/progressive radiové show v ČR Sunshine
– odehrál své sety na světoznámých internetových rádiích ETN.fm a DI.fm
– na kontě má svůj první singl Moonfall
– rezident nejprestižnějšího českého klubu Duplex a dále dalších dvou klubových nocí
– vystupoval s mnoha hvězdami – Cor Fijneman, Mark Norman, KvA, Tiesto, Preach, Armin van Buuren, Paul van Dyk, Fergie, ATB…
Ahoj Michale, v minulém roce jsi vtrhl výrazně na českou taneční scénu. Ale v Brně moc nehráváš pročpak?
Teď tam hraju vlastně teprve podruhé a opět na Sound Of Ibiza, ale zase se tam těším o to víc:). Nějaké nabídkydo Brna již byly, ale nakonec to vždy nějak nevyšlo díky plným termínům a podobně, snad to bude v tomto roce lepší:).
Jsi ozdobou těch největších českých festivalů. Které hraní pro Tebe znamenalo zatím nejvíce? 
Já si vážím všech hraní poměrně stejně, jsem rád, že dostanu důvěru na té které akci zahrát. Pokud jde o pocity, asi jedno z nejlepších hraní bylo vystoupení na Tiestově Central Eastern European Tour v T-Mobile Areně, zažil jsem tam naprosto neskutečnou atmosféru, děkuju všem, co dorazili už takhle brzo a poprvé jsem tam zažil pocit, jaké to je, když dj vidí plnou halu zvedat ruce na vlastní track, nepopsatelný!
Máš svůj vlastní radiový pořad, několik rezidentur, spousty hraní, teď se čeká na Tvůj první singl. Jak to vše zvládáš? 
Pokud jde o čas, je to všechno hodně náročné, protože pracuju ještě jako zvukový technik v radiu, ale teď nechci, aby to vypadalo, že si stěžuju, protože tohle je to, co jsem celý život chtěl dělat, co mě baví a naplňuje. Singl Moonfall bude snad dokončený do konce února, do stejného termínu bych chtěl ještě dodělat jeden remix, snad se to vše stihne:).
Mezi Tvé práce patřila též párty Sunshine s výbornými DJi Markem Normanem a Corem Fijnemanem. Neuvažuješ o pokračování? Vím, že ohlasy byly tenkrát výborné. 
To víš, že o pokračování uvažujeme, ohlasy byly opravdu hodně pozitivní. Musím říct, že bychom opravdu hodně rádi něco podobného uskutečnili, ale ještě si stále pamatujeme, že ta akce rozhodně nebyla výdělečná:). Necháme to zatím jako otevřenou možnost pro letošní rok. Co ale prozradit můžu, že se pokusíme oba zmiňované dje opět prezentovat u nás v České republice.
Co chystáš na letošní rok? Vím zatím jen o hraní s Ferrym Corstenem, týden po Sound of Ibiza na Euphonic Night v Berlíně a za měsíc na Apokalypse. 
Letošní rok 2006 bych chtěl směřovat co nejvíce sil do vlastní hudební produkce, právě teď se snažíme vytvořit alespoň částěčně profesionální podmínky pro tvorbu, pořizuju teď originální software, samplery atd.. Také chceme v novém prostoru znovu rozjet moji pardubickou rezidenturu Refresh Live!, i když už ne každý měsíc. Co se týče hraní, chystá se toho doufám ještě víc než loni, v březnu se vydám podruhé na Slovensko, plánují se letní festivaly a i další zahraniční vystoupení, všechno se včas objeví na webu www.djmichaelc.com
Spolupracuješ i se zahraničními DJs? 
Pokud myslíš na hudební produkci, tak v současnosti především sbírám poznatky od zkušenějších producentů, i když i teď můžu říct, že se nějaká mimočeská hudební spolupráce rýsuje, ale nechci nic zakřiknout. Jinak mi zahraniční djové posílají své promo verze, mám od nich spousty novinek, což mi dovoluje hrát jak na parties tak v radioshow ty nejaktuálnější věci, které třeba ještě oficiálně nevyšly.
Na poslední Ibize sis vystřihl perfektní progg-trance set, kdy i mě zůstala pusa otevřená. Copak chystáš na tento pátek? 
Jelikož hraju před Ronski Speedem, bude můj set opět začínat progressivem a pomalu se přesune k uplifting trancu, víc ale teď neprozradím:). Určitě ale zazní spousta novinek!
Budeš hrát s Ronski Speedem a Marcem Marbergem z labelu Euphonic. Co si myslíš o Ronskim a Markovi a všeobecně o Euphonicu? 
Od obouch dvou i celého labelu Euphonic mám rád jejich produkci, Ronskiho sety se mi taky moc líbí, Marca jsem naživo ještě neslyšel, takže nemůžu posoudit – hudebně a zvukově jeho set na Apokalypse bude ale určitě zajímavý i pro netrancaře, protože on rozhodně neprodukuje ani nehraje klasický trance. Na hraní s nimi se moc těším, s Ronskim hraju i společně na výše zmíněné Euphonic Night v Berlíně, takže spolu budeme hrát 2x během dvou víkendů.
Po minulém hraní jsem se rozhodl, že bych byl rád kdyby jsi přijal rezidenturu na pokračování dalších Sound of Ibiza s podtitulem E-MOTION. Jak se Tobě na této párty hrálo a líbilo? 
Mě se tam samozřejmě hrálo naprosto super, díky tomu jsem i Tvoji nabídku na rezidenturu s velkou radostí přijal! Moc mě překvapila výborná atmosféra, na kterou se moc těším i při dalších vydáních party Sound of Ibiza. Příjemný klub, super lidi, výborná muzika, to se mi na SOI hodně líbí.
Budeš hrát i na další Apokalypse s Marcem Marbergem. Nebojíš se tohoto hraní? Přeci jenom většina “trencařů” Apokalypsu moc nemusi. Co by jsi jim vzkázal? 
Určitě se nebojím, rád poznávám nové věci a myslím si, že spojení 2 pódií / žánrů techna a trance/progressive je v současné době velmi zajímavá nabídka pro všechny clubbery. Možnost slyšet headlinery, první stage – Umek a druhá – Marc Marberg, který hraje velmi zajímavou kombinaci tanečních žánrů, je podle mě velmi lákavá.
Myslíš že je možné, aby někdo ze začínajících DJs prorazil stejně tak jako Ty? Vyzdvihl by jsi někoho? 
Především bych chtěl říct, že si nemyslím, že bych se zrovna nějak výrazně prosadil, ale to nechám na posouzení jiných. Proto se ani moc necítím být tím pravým, který má nějak hodnotit jiné mladé dje, když jsem v podstatě i já docela mlaďák:). Mladých nadějných djů je u nás v současnosti určitě dost, ale záleží jen na nich, jak svou šanci využijí.

Jakou máš aktuální TOP5? 

Marco V – Second Bite (D
Junkie XL – Today (Unkle Remix)
Pryda – Aftermath
Depeche Mode – A Pain
Kenny Hayes – Ibiza Sky (Alex M.O.R.P.H. Remix)
Michale, díky moc za rozhovor, přeji hodně štěstí, spousty skvělých hraní a doufám, že připravíš publikum na Sound of Ibize a Apokalypse tak, jak jsi to předvedl v Brně naposledy
Já díky za určitě zajímavé otázky!! Budu se snažit:). Těším se na všechny v Brně!
SOUND OF IBIZA E-MOTION
20.1.2006 7.nebe, Jánská 9, Brno
Semtex trance stage: Ronski Speed (Euphonic,DE), Michael C,Peter van Zelden,TyPhone, Athro
Shleha house stage: Cubik, Diome, Javas, DiGa, Beny
Lineup Sound of Ibiz E-MOTION
Semtex trance stage
20:00 – 22:00 TyPhone
22:00 – 23:30 Athro
23:30 – 01:30 Michael C
01:30 – 04:30 Ronski Speed (Euphonic,Ger)
04:30 – 06:00 Peter van Zelden
Shleha house stage
21:00 – 22:30 Beny
22:30 – 00:30 Diome
00:30 – 02:30 Cubik
02:00 – 03:30 Javas
03:30 – 05:00 DiGa

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.