TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaSUNSHINE – Black hole DJs @ Malá Duhová aréna, druhý report

28.04.2005

Jak vąichni návątěvníci tohoto serveru vědí, v pátek 22.4.05 se v Pardubické Malé Duhové aréně konala akce Sunshine Live, na které jakoľto headlineři vystupovali Tiestovi nejbliľąí spolupracovníci z jeho labelu Black Hole recordings. Na úvod tohoto reportu bych popsal prostory arény. A začal bych hned u vchodu, kde na nás čekala ochranka, která měla za úkol nepustit dovnitř člověka, jenľ by měl u sebe cokoliv co na party nepatří, tzn. nebezpečné předměty, jídlo a pití nebo drogy. Nevím jak pečliví byli s hledáním nějakých těch nebezpečných předmětů či drog, ale téměř jakoukoliv potravinu ąlo krásně pronést (teda kromě uheráku koukajícího z batohu:)). Pak jsme postoupili od vchodu přímo do místa konání. Na první pohled mě prostory nijak nezaujaly, to musím podotknout. Taky se to ale dalo očekávat – hokejová aréna, tudíľ prostory na paření tvořila vypuątěná ledová plocha. To byl ale jen první pohled. Později jsem zjistil, ľe prostor měl víc kladů neľ záporů a to hlavně v jeho velikosti. Pojme aľ 2500 lidí.
Po okrajích plochy se nacházely stánky, kde se prodávaly nápoje, ale nikoliv jídlo, takľe kdo měl hlad a nic nepropaąoval, měl smůlu. Pití bylo za dost solidní ceny. No posuďte: půllitr gambáče za 20, ice tea za 25, Bonaqua za 25 nebo Frisco za 35. Jediné co jsme zde opravdu postrádali byla absence ąaten. Ze začátku se mi tomu nechtělo věřit a párkrát jsem se zeptal personálu, ale prostě nebyly. Věci si tudíľ lidi odkládali kde mohli. Na pařplace na batoh, do hlediątě nebo jako my na zábrany u stánku. Menąí mínus pro někoho moľná bylo, ľe v MDA nebyly záchody, tudíľ se muselo chodit do druhé haly. Pro mě to není v ľádném případě mínus, alespoň se člověk trochu probral:))
Nyní bych se zaměřil nato, za čím tam přiąel kaľdý – na hudbu. Akci otevíral dj Martin Gredner, kterého můľeme znát např. z Karlových Lázní. Jeho set jsem neslyąel celý, protoľe jsme se dostavili aľ mezi devátou aľ půl desátou. Avąak i jakoľto první vystupující si získal velkou část pařmanů, kteří byli přítomni v tuhle dobu. Jeho set byl různorodý – v jeho setu zazněly skladby převáľně progresivní a hardtranceové. V deset se měl podle line upu za aparaturu postavit pardubický rodák a moderátor stejnojmenné show na východočeském rádiu Life, dj Michael C. Za mixpulty ale přiąel aľ před půl jedenáctou. Hned poté, co dopadla jehla na první desku, kterou poloľil na gramec Michael C publikum se rozváąnilo. Bylo hodně znát, ľe se akce koná v Pardubicích, protoľe podle ohlasu tam místních bylo fakt hafo. Ale i kdyby tam nebylo tolik Pardubičáků zaslouľil si Michal obdiv. Hrál hodně kvalitní tranceové tracky a bylo vidět, ľe lidi věděli na jakou akci ąli. Set byl správně gradující, čímľ dostával publikum do varu. Tento český dj jak se ukázalo je nejen nadąený dj, ale také skvělý bavič, který uměl dobře spolupracovat s publikem. V jeho setu zazněly věci např. od Interstate – “I found you” v jeho vlastním Michael C editu, Oceanlab (“Satellite”), Cosmic gate (“Ultra curve”) nebo klasika “Born slippy”. Věc, která mě hodně překvapila byli Blur a jejich “Song 2” ve velmi povedeném remixu.
Blíľila se půlnoc a kaľdý čekal pravděpodobně na nejočekávanějąího vystupujícího akce dj Cora Fijnemana. Ale kvůli pozdějąímu nástupu Michaela C (kvůli neustálým stíľnostem okolo bydlících ohledně hluku), začal i Cor hrát o nějakou čtvrthodinku později. Poslední skladbu, kterou Michal pustil bylo “Just be” od nikoho jiného neľ Tiesta v nejpovedenějąím Antillas remixu.ho cca půlhodinku nemůľu přílią zhodnotit, pač jsem byl unavený a dal si pauzu. Set Cora F. pro mě nezačínal nijak zajímavě, o to víc si publikum získal později. V jeho setu zazněly věci hlavně upliftingové, ale pustil také electro v podání Bennyho Benassiho (“Love is gonna save us”), který zazněl hned ze začátku jeho setu. Pustil také jeho vlastní produkci “Tears from the moon”. Jeden z absolutních vrcholů cwelé party byl, kdyľ zaznělo halou Tiestem přepracované “Adagio for strings”. Cor pařmenům naservíroval také hodně klasik taneční hudby, nejen tranceových, z kterých bych jmenoval např. Eurythmics – “Sweet dreams”, System F – “Out of blue”, Members of Mayday – “10in01” v bootlegu s housy vokály. Kromě Eurythmics mě dost překvapilo, co pustil dvě skladby po 10in01. Byli jimi Red Hot Chilli Peppers – “By the way” samozřejmě v tanečním mixu. Na závěr ke Corovi musím říct, ľe tento neplnoątíhlý dj je fakt výborný ąouman a smíąek.
Dvě hodiny po půlnoci měli nastoupit Mark Norman, ale ono asi do půl třetí nic. Pak se ale střídali. Docela mě udivilo, ľe za gramce přiąel pouze jeden človíček – resp. Norman Lenden. Z mně neznámých důvodů přijel právě jen tato půlka tohoto dua Mark Norman. Sám hrál zhruba dvacet minut a uľ jsem opět viděli Cora F. Myslím, ľe nejeden člověk nechápal, ale toto bylo nejspíą naplánováno. Na projektoru, který byl po celou dobu trvání akce nad vystupujícím byl nápis Cor Fijneman, Mark Norman – Back 2 back in stage. To co dělali kluci na stagei byla fakt zábava. A lidi podle toho také reagovali. Show B2BiS trvala asi hodinu. Před čtvrtou Cor odeąel z jeviątě a s lidmi si hrál jen sám Lenden. Jeho set na mě působil velice uceleně, ale scházela mi troąku gradace setu. ML hrál věci o poznání rychlejąí. S publikem si uměl také dobře pohrávat. Nejvíc partypeople asi oddělalo “Love comes again” – samo od Tiesta. Přiąel refrén a lidí zpomalili v tanci a začala krásná melodie, při nichľ dav zpíval onen text, který má na svědomí BT. Tohle bych nazval nejlepąím okamľikem celé párty. Bylo asi půl páté a blíľil se čas poslední vystupujícího Petra Holmana. Jeho setu jsem slyąel jen část, protoľe jsme byli unaveni a nejdříve se odebrali odpočinout si na tribunu a později jsme ąli na vlak domů.
Shrnutí: Tuto akci povaľuji za jednu z nejlepąích akcí, kterou jsem navątívil. Skvělé obsazení, organizace a přátelská atmosféra, která panovala mezi pařmeny (i pařmenkami). Zvuk, světla – neshledal jsem nedostatky. Jediné, co akci naruąovalo a co ne moľná kaľdý věděl, bylo to, ľe někdo si neustále stěľoval na hluk slyąitelný v okolí arény. A co hokejové zápasy, to těm práskačům nevadí?!!!! Akci kvůli tomu dokonce navątivili i policajti. Také se zhruba po půlnoci musela hlasitost zvukové aparatury L’Acoustics zeslabit cca na polovinu. Akci to nijak zvláą» neovlivnilo – alespoň tedy očima návątěvníka, kterých bylo něco kolem 700.

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.