TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaSuper8 & Tab – Needs To Feel

30.03.2007

Dvojice finských producentů – Miika Eloranta aka Super8, který mimo jiné tvoří i polovinu projektu Aalto a Janne Mansnerus aka DJ Tab – začala společně produkovat uľ před dvěma lety, kdy vyąel jejich debutový vinyl First Aid včetně proghousového remixu od Perryho O’Neila. Mnohem větąí úspěch vąak sklidili aľ v roce 2006 peckou Helsinki Scorchin’, která patří k tomu nejlepąímu, co vloni na poli uplifting/epic trance vyąlo. Jeątě týľ rok na podzim vydali follow-up Won’t Sleep Tonight na němľ se výrazně podílel jako vokalista Ben Lost, jehoľ hlas zajisté znáte z hitovek Jump The Next Train od Young Parisians a Blows My Mind od Probspota. Janne a Miika nezahálí ani letos a 7. března 2007 vydali – stejně jako vąechny předchozí desky – na labelu Anjunabeats v pořadí čtvrtý společný release Needs To Feel a opět ve spolupráci s osvědčeným zpěvákem Benem Lostem. Faktem je, ľe kvalita produkce těchto dvou mladých talentů ze země tisíce jezer má vzestupnou tendenci. Stejně jako skutečnost, ľe kaľdý jejich počin aspiruje na to stát se hitem, aniľ by byl jakkoliv vtíravý či laciný, coľ větąina tzv. “hitů”, bohuľel, bývá. Dost bylo teoretizování, pojďme si tuto desku, obsahující dvě verze, představit podrobněji.
Original Mix začíná hutnou electro basovou linkou a od prvních vteřin nikdo nezůstane na pochybách, ľe se bude opět jednat o energický uplifting jak ho známe nejen z dřívějąích prodkucí Super8 & DJ Tab, ale i například od projektu Aalto. Velice záhy se připojuje částečně filtrovaný male-vokál Bena Losta za doprovodu zvonkové melodie. Ačkoliv nejsem velkým příznivcem vokálových skladeb, musím říci, ľe Benův zpěv je velmi příjemný a ani v náznaku cheesy. Euforická melodie, typická pro jejich tvorbu, pokračuje a zastaví se aľ před čtvrtou minutou v obligátním breakdownu, který je vyplněn krátkým smyčcovým motivem z váľné hudby. Posléze plynule navazují male vokály a tentokrát jiľ v plné parádě. Gradující melodie znamená jisté vyvrcholení a následně stagnaci, která se jiľ nese pouze v duchu oné hutné basovky, aby se i ta v závěru vytratila. Komplexně vzato se jedná o pozoruhodnou kombinaci několika elementů, které jsou rovnováľně rozloľeny do osmi minut a tak tvoří mimořádně povedený komplet. Vokálů je tak akorát, takľe nejsou bází celého tracku, nýbrľ příjemným zpestřením; na druhé straně, kdyby tam nebyly vůbec, výrazně by to ubralo této skladbě na kráse. Zkrátka jsem nenaąel ľádnou chybičku, kterou bych mohl vytknout. Hodnocení: 10/10. Remix má na svědomí německý hardtrancový mág Wippenberg a je evidentní, ľe se rozhodl pokračovat plně ve stylu svého posledního remixu k tracku Should’ve Known od Cosmic Gate. Wippenberg Remix začíná o poznání pomaleji za doprovodu silně upozaděných a filtrovaných Benových vocal-samplů. Teprve po druhé minutě se rozvíjejí v plnohodnotný zpěv, i kdyľ spíąe recitaci. Prudký zlom nastává vzápětí, kdy na místo vokálů přichází tvrdý electro/tech sound, později doprovázený Benovými samply. Úderem páté minuty se zjevuje breakdown zcela vyplněný vokály, aby byl v logické gradaci vystřídán nekompromisní electro/tech basovkou – tento efekt musí na tanečním parketu dozajista způsobit davové ąílenství. Dojezd uľ se nese v podobném stylu jako intro, a to ve sledu oněch “vrzavých” techy soundů. Olaf Dieckmann se hodně snaľil a výsledkem je velice zdařilá techy alternativa k upliftingovému originálu. Z mého pohledu se role remixéra zhostil výborně a jeho verze v sobě skýtá potenciál být jeątě větąím dancefloor-killerem neľ Original Mix. Hodnocení: 10/10.
Takto povedený vinyl jsem uľ dlouho neslyąel. Domnívám se, ľe se plně vyrovná adorované skladbě Helsinki Scorchin’ a zřejmě ji i předčí, nebo» remix od Alexe M.O.R.P.H.a výrazně zaostává za tím Wippenbergovým. Po lehce nadprůměrném Won’t Sleep Tonight tak přichází opět něco výjimečného, co si zaslouľí pozornost kaľdého trancera. Co se týče budoucích plánů těchto dvou pánů, na světě uľ je kompilace Anjunabeats Worldwide Vol.1 mixovaná právě jimi a Markem Pledgerem a na letoąní jaro uľ je ohláąený i jejich daląí release s názvem Suru, stejně jako jejich ko-produkce s výąe zmíněnou polovinou projektu Smith & Pledger. Máme se tedy na co těąit.

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.