TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaTaucher – jednou do Atlantidy a zpět

21.02.2003

Hustá mlha naplňuje místnost, moře nedefinovatelných zvuků se zdvíhá, napětí stoupá, je čas pro TAUCHERA. “Kdyľ je večer věcí, na kterou se nedá zeptat a dostat odpověď, kdyľ se něco stane, kdyľ je v místnosti něco nadpřirozeného, pak je ten večer naprosto dokonalý”. Sotva který DJ doposud dokázal vzbudit takovou pozornost jako DJ TAUCHER, který ve svém pověstném potápěčském obleku jako originál od první chvíle nechyběl na ľádné party a který se se svými gramofony stará o pořádné vzruąení. Jeho mimořádný cit pro ąpičkové Trance-Tunes a jeho perfektní nadání k tomu, aby návalu na party dodal zvuky plnými napětí, energie a pocitů to, co jeątě chybělo k dokonalosti, mu po létech strávených na turné vytvořilo základnu fanouąků po celém světě. Tím ľe při svých výstupech uľívá i sám a ľe kaľdé vystoupení podává jako představení, ztělesňuje Trance jako nikdo jiný.
“Jsem herec, ale na nic si nehraju”.
A» jiľ komunikuje se svým publikem s rafinovaností mixáľní techniky, podtrhne večer cool oblečením nebo zvláątními tanečními vloľkami, udělá z kaľdé noci záľitek. Přitom můľe třeba někdy jako ve starém dobrém Dorianu Grayovi (Frankfurt/Německo) viset při mixování hlavou dolů z tyče, ąplhat po zařízeních jeviątní techniky na velkých akcích jako je Mayday nebo Nature One nebo na dýdľejském pultě předvádět figury připomínající balet. I kdyľ TAUCHER dosáhl věhlasu kultovní postavy, on sám se vidí na stejné úrovni se svými fanouąky:
“Raver jsem byl a raver zůstanu”.
TAUCHER hudbu sleduje sám od píky, od chlapce váąnivě milujícího techno po neúnavného techno aktivitu a ve svém dosavadním vývoji proąel vąemi myslitelnými zkuąenostmi. Jeątě neľ se v roce 1992 odváľil udělat rozhodující krok za mixáľní pult, organizoval své vlastní party. Roznáąel letáky, vylepoval plakáty a mimořádnými dekoracemi, videoanimacemi, projekcemi na plátně a doposud naprosto nevídanými časy konání se staral o nové impulsy v centrech zábavy v oblast Rýnu a Mohanu. Z celého Německa tehdy například v neděli přijíľděli Raveři do Mainz, aby se zde mohli účastnit TAUCHEROVÝCH “technosnídaní”.
“We need some fantasy to live in harmony”. (z “Fantasy”, 1994)
Jiľ brzy producent Torsten Stenzel, který jiľ tehdy slavil první úspěchy v evropských hitparádách a Planet Love, Liquid a Crash byly jeho vlastní značky, nemohl uniknout fenoménu TAUCHERA. Sotva mu dal nabídku do studia, setkali se na první schůzce a hned byl poloľen základ jejich nádhernému geniálnímu přátelství. Od té doby byly jejich řečí kouzelné zvuky, fantastické plochy a krásné melodie. Jejich obě první hymny “Happines” (1992) a “Atlantis” (1993) se prostorem nesly tak hlasitě, ľe se v roce 1994 donesly aľ do Sony Rec. Následujícími singly “Fantasy” (1994), “Infinity” (1995) a “Miracle” (1996) se dostali tak do kurzu, ľe se kaľdý singl dostal mezi Top 100 německé hitparády prodejů. Proto úspěąná dvojice v roce 1996 poprvé představila své celé dílo na dlouhohrající desce “Return to Atlantis”. Paul Oakenfold, který se mezitím stal ve Velké Británii legendou, byl “Waters” tak vysloveně nadąený, ľe novou TAUCHEROVU nahrávku dal do čtvrtého vydání renomované compilace mixů “Global Underground”, je “Return to Atlantis” svou přesvědčivostí a mnohostranností jeątě dnes měřítkem. Současně se svými úspěąnými vydáními si TAUCHER udělal jméno jako národní ąpičkový DJ. Protoľe ho kaľdý klub chce mít ve svém programu a pravidelně vystupuje na vąech velkých národních akcích, musí o svých víkendech často jezdit přes celou republiku.
“®ivot je remix”.
TAUCHEROVÝM remixem k singlu “Ayla”, který se mezitím stal celosvětově známým, se TAUCHEROVI a Stenzelovi podařilo prorazit jako duo v remixu trance. Potom oba dostali tok zakázek na remixy od Faithless, Roberta Milese, Cherrymoon Trax, Culture Beat nebo podobných mezinárodních kultovních projektů, ľe TAUCHER po letech mohl svými dvěma dvojitými kompilacemi pohlédnout zpět na svoji enormní dráhu remixů pod názvem “Life Is A remix”.
Protoľe TAUCHEROVA vystoupení jsou i v této době magnetem v nejlepąích klubech ve Velké Británii, přiąel ostrovnímu národu neuvěřitelně na chu». Dokonce tak, ľe ho je tu od roku 1998 moľno slyąet kaľdý měsíc po celý víkend – a to v tak pověstných a renomovaných klubech, jako je Gatecrasher (1998 – 2000), Slinky (2000 – 2002), Cream, Golden a Turnmilles nebo na tak uznávaných akcích, jako je Homelands. Současně byl Potápěč v roce 1998 vyznamenán anglickou Label Additive, kdy se svými exkluzívními release jako Red Light District “Did You Hear Me” postaral v klubech o skutečné trháky. Z těchto důvodů se anglické časopisy píąící o scéně začaly plnit články o bláznivém DJ z Německy a TAUCHER pak uľ nebyl na mezinárodní úrovni nikým neznámým.
“To, co je u mne jediné trvalé, je změna”.
Mezitím Torsten Stenzel zařídil na Ibize studio, se kterým oba dozráli pro nové věci a kdy z několika hledisek doąlo ke změnám. Po odchodu od Sony Rec v roce 1999 TAUCHER zakotvil u Polydoru/Zeitgeist a jeątě v tomtéľ roce zaloľil svou vlastní značku Scuba, které se distribuuje přes Discomania. Podle vlastních projektů by Scuba měla zejména nabídnout platformu novým talentům a prosazovat takový sound, který propaguje TAUCHER jako DJ.
“C´est bizarre!”
Zatímco TAUCHER se svým novým singlem “Bizarre/ Child of The Univerze” pokračuje ve svých dosavadních úspěąích pod vlastní značkou, je na ąpici vąech tanečních hitparád po dlouhé týdny setrvává v německých hitparádách, zdůrazňuje dvě zcela nové věci. Jednak “Bizarre” se svým výrazným francouzským řečníkem a brachiální tvrdostí bouří v boxech, jednak “Child of The Universe” okouzluje svým jedinečným zpěvem Dead Can Dance v harmonické kompozici melodie a ploch. Náročné následující release “Science Fiction” a “Pictures of A Gallery” dosvědčují sílu jeho produkce a jeho vąestrannost. TAUCHER se mezitím stal jedním z nejúspěąnějąích a sluľebně nejstarąích DJ a producentů trance v Německu a v roce 2000 se stal jedním ze ąesti největąích hvězd trance, coľ byl společný projekt, který přesahuje hranice značky Polydor/Zeitgeist a Kontor a remixuje nejvýznamnějąí klasiky techno a trance.
“Rád bych se vydal na jeątě hlubąí cestu neľ před rokem”.
Také DJ, který mezitím získal fanouąky na celém světě, v Anglii, ve ©výcarsku, ve ©panělsku (Ibiza), v Izraeli a dokonce v USA a v Kanadě, se dostal zvláątní cti: mixoval Ministry of Sound-Compliation “Clubber´s Guide To (Germany)”. Aby tomu nebylo dost, vznikly z jeho dvou pobytů ve Webster Hall v New Yorku – “Live @ Webster Hall” a v Shadow Lounge v Miami – “The Rebirth – 3 Year Anniversary” dvě daląí kompilace, které se ve Státech velice dobře prodávají. TAUCHER se se svými produkcemi “Trance-Allstars-Kommerz-Trance” dostal do německých hitparád a jako DJ se vědomě začíná věnovat více undergroundovým tónům a mění svůj styl od energických trance-tunes na progresivnějąí světy trance. Svoji internacionalitu prokazuje svými pravidelnými turné do Asie, Austrálie a Jiľní Ameriky. Pestrý ptáček TAUCHER je pro svět hudby jiľ neodmyslitelný. I přesto, ľe neustále někam létá, je TAUCHER kaľdé dva aľ tři týdny v Torstenově studiu na Ibize, aby pracoval na druhém albu “Ebbe & Flut”. Oba neąetří časem ani námahou a angaľovali daląí umělce, aby vlivem různých stylů dosáhli syntézy elektronické a akustické hudby, která propůjčí záľitku z tance a poslechu nového alba novou dimenzi. Pod titulem “High Tide & Low Tide” to dokonce probleskuje jako světýlko amerického světa. Ani po svém druhém albu si oba neúnavní studioví nadąenci nedopřáli ľádnou pauzu. Kromě jiného odvádějí vynikající práci v muzikálech jako Diver & Ace v Alphabet City a jako BEST (=BEck & Stenzel) Company pod ąvýcarskou visačkou Sirup a s mimořádnými hitovkami – singly jako “Millenium Beach” vystrkují drápky do různých oblastí tanečního sektoru. Kromě toho má TAUCHER se svým CD pro své příznivce “Adult Trance” také vlastní kompilaci mixů, ve které se o kvalitu a inovaci starají nové zvuky a mezinárodní nováčkové a srdce sběratele opět při poslechu jeho novátorského aranľmá pookřeje.
line up Creative 28.2.:
21:00 – 01:00 Little Lui
01:00 – 03:00 TAUCHER (Polydor/D)
03:00 – 05:00 R. Anthony GREEN (USA)

Potápěč DJ TAUCHER v síti: www.djtaucher.de

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.