TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaTemple One nikdy nezklame své fanoušky

31.12.2022

Pokud přijde řeč na melodic, emotional a uplifting trance, tak britský producent Joe Garrett alias Temple One patří mezi ty nejpovolanější. Trance objevil již jako náctiletý na konci 90. let díky kompilacím Gatecrasher a následně začal experimentovat s kreativním softwarem eJay než přešel na serióznější Cubase. Krátce nato vydal své první EP obsahující tracky Eternal Light a Silent Nature. Tento release byl podpořen v radioshow Armina van Buurena A State Of Trance a hráli jej i další významní DJs jako Tiesto či Ferry Corsten. To je snový začátek hudební kariéry, který obdržel tehdy dvacetiletý nadšenec. Joe byl v té době přirovnáván k umělcům jako John O’Callaghan či Ralphie B. Po tomto úspěchu Joe Garrett v roce 2007 podepsal smlouvu s britským hudebním vydavatelstvím Enhanced Recordings. A v téměř výhradních službách tohoto labelu vydržel až do roku 2013, tedy do doby než si značku převzali Tritonal a začali měnit dramaturgii. Temple One poté utekl k sesterským labelům Digital Society a Always Alive, kde vydává dodnes.
 

 
Během svého šestiletého působení u Enhanced Recordings zde Joe publikoval více jak tucet singlů včetně takových hitů jako Aurora či Love Your Fear a také se uplatnil jako šikovný remixér. Postupně se vyprofiloval v jedno z nejuznávanějších jmen na scéně. Jako DJ hrál všude po světě a je jedním z mála nezávislých performerů, který každoročně vystupuje na věhlasném festivalu Luminosity. Jako producent je stále v kondici a nadále vydává svou tvorbu mimo jiné i na uznávaných žánrových labelech Subculture či A State Of Trance. Dnes je již Joe Garrett považován za legendu svého oboru. Vybudoval si pověst osobitého skromného umělce, který nikdy nezklame své fanoušky. Proto ani nepřekvapí fakt, že minulý rok ve vší tichosti založil vlastní vydavatelství nazvané Divine Rhythm.
 
I v roce 2022 nám Temple One naservíroval bohatou nadílku. Hned v lednu vydal u Amsterdam Trance Records povedený vocal trance song In Everything I See s hlasem Katty Heath. V březnu následovaly dva zářezy na vlastním labelu Masquerade a Nothing Else a v květnu zaznamenal výrazný hit Magic Moment, který vyšel stejně jako srpnový singl Another Hope pod Always Alive Recordings. V říjnu publikoval ještě track Vivid Motion u Blue Soho Recordings a letošní poslední release se spjat opět s jeho značkou Divine Rhythm a jmenuje se Frontier.
 

TEMPLE ONE – FRONTIER

Release date: 9.12.2022

Label: Divine Rhythm

Catalog: DR007

Hudební služby: https://lnk.to/_FRONTIER

 

Tracklist:

01. Original Mix (3:34) 138 bpm

02. Extended Mix (6:22) 138 bpm

 
 
Hudba od Temple One by se dala popsat jako melodický povznášející trance jemnějšího typu plný pozitivních emocí a uchu lahodících melodií. Tento styl je také někdy označován jako pure trance v případě jednodušších úderných melodií či také jako epic trance v případě složitějších několikavrstvých melodií a dlouhých breakdownů. Tvoří se zpravidla v tempu okolo 138 úderů za minutu a nezřídka obsahuje prvky klasického trancu, jaké známe z dob dávno minulých. A ač pro jiná vydavatelství tvoří Temple One produkci podléhající do jisté míry vyžadované šablonovitosti, tak na vlastním labelu již má potřebnou svobodu a není tolik vázán průmyslovým vzorem. Frontier je tudíž čistou esencí autorova hudebního smýšlení a i když se možná nejedná o nejlepší skladbu od Temple One, tak je to stále dobře odvedená práce s chytlavým rytmem a emocemi nabitou melodií. Prostě hudba, která má duši.
 

Dolvich
Author: Dolvich

Napsat komentář:

Please Login to comment
  Odebírat  
Upozornit