TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaTimo Maas na Creamfields CZ – info a soutěľ

30.07.2002

Timo Maas je producentem a remixerem více neľ 85 produkcí včetně klasických nahrávek typu Azzido Da Bass: “Dooms Night” a Orinoko: “Mama Konda” (umístění v horní dvacítce amerických a britských klubových ľebříčků). Timo se narodil a vyrůstal v německém Hannoveru a s DJingem začal ve třinácti. Brzy se dostal na program největąích hanoverských komerčních klubů. Průlom znamenalo rezidenství v hamburském The Tunnel. Spolu s rezidentem Gary D vydali nahrávku “agresivního trance” “Die Herdplatte”, která okamľitě získala uznání v zahraničí. Po úspěchu “Die Herdplatte” strávil Timo nějaký čas v hudebních studiích Peppermint Jam, kde se naučil “vąechno od nahrávání aľ po distribuci”. Nahrávka “Borg Destroyer” připravená s rezidentními producenty Andym a Martinem pod přezdívkou Kinetic A.T.O.M. prodala neuvěřitelných 8 000 kusů – bez jakékoli marketingové a tiskové podpory nebo televizních kampaní. “Mama Konda”, která vyąla v roce 1997 pod hlavičkou Orinoko, se stala nezbytnou součástí výbavy kaľdého DJ od Moralese k Sashovi a upevnila Timovu reputaci nejľhavějąího objevu. Jak v USA, tak i v Británii se dostala do horní dvacítky klubových ľebříčků.
Kaľdé daląí nahrávky se od té doby prodalo kolem 10 000 kusů, od “Vila Nova” po desky u labelu Bush jako “Eclipse” a “Riding On A Storm”. Timovy remixy se dočkaly nadąeného přijetí na vąech frontách, od mixů “Everytime” Lustralu (Hooj) a “Let The Freak” Big Rona (48K/Perfecto) aľ po “Dooms Night” od Azzida Da Bass. Timo nahrával nejen u Hope Recordings a v současné době u labelu Perfecto, ale také u Hooj Choons, FFRR a Bush. Jeho debutový singl pro Perfecto, “Der Schieber”, vydaný v březnu 2000, se nečekaně katapultoval do Top 50. Na vydání nahrávky “UBIK” v září roku 2000 Timo spolupracoval s Martinem Buttrichem, Andym Bolleshonem a Martinem Bettinghausem. Podle Paula Oakenfolda je “UBIK” “nejlepąí nahrávka, se kterou Beck nikdy nepřiąel”. “Music For The Maases”, retrospektivní antologie, která vyąla 25. září 2000, je názornou ukázkou Timovy technické zručnosti a eklektického stylu – je to prakticky učebnice jeho osobitého soundu, který on sám jednoduąe charakterizoval jako “wet’n’hard”.
Daląí Creamfields Final Countdown (CFC) patří Timo Maasovi. Hraje se o 5 alb Timo Maase – Music For The Maases !!!!!!!!!!!
Jak se jmenuje skladba, kterou Timo remixoval pro projekt Orinoko?
a) Mama Konda
b) Mamma Koonda
c) Mamma Mia
Svoje odpovědi zasílejte na adresu creamfields@volny.cz
Zde jsou vítězové předeąlých soutěľí:
5x CD od Underworld z CFC:
Martin Balík
Rostislav Beneą
Duąan Grof
Roman Skyva
Alena Kindermannová
5x CD od Paula Oakenfolda z CFC:
Pavel Ondruch
Jitka Angelvamp
Ondra Valeą
Lukáą Pattermann
Linda Suchánková

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.