TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaTomcraft v Karlových lázních na Feel 2003, vč. interview!

13.10.2003

V pátek 10.10.2003 uspořádal klub Karlovy lázně jejich klubovou událost roku, kterou byl Feel 2003. Akci doprovázela obrovská reklamní kampaň, a» uľ na plakátech nejen po Praze, tak i ve vąech rádiích, která alespoň trochu hrají taneční hudbu. Jako je jiľ tradicí v Karlových lázních, otevíralo se v devět hodin a aľ do desíti se dovnitř pouątělo za padesát, po desáté pak za sto kaček. Klubová noc Feel 2003 nabízela opravdu velkou ąkálu hudebních ľánrů. První patro – chillout měl na starosti celou noc DJ Tráva a jeho projekt Significant Other. O tomto patře se nebudu a ani nemůľu nijak více rozepisovat, protoľe jsem tam skoro nebyl. O patro výą se rapovalo a to hlavně s německou hip hopovou kapelou Babasoundz. Třetí patro – Discotheque bylo tuto noc vyhraľeno pro trance zone, kde zahráli Michael BurianTomcraft a Little Lui. V následujícím patře nás bavili funkoví J.A.R. V Paradogsu na nás rozbalili svoji techno náloľ Toky, daląí hvězda Adam Beyer a náą Orbith.
Jak to probíhalo? Do klubu jsem se spolu s pár kamarády dostavil dost brzo a to ne kvůli levnějąímu vstupnému, ale protoľe jsem chtěl pro vás čtenáře Trance.cz chtěl připravit libůstku (a povedlo se, viz níľe). Uľ při vchodu do klubu jsem to tam poznával a to hlavně díky nepříjemným vyhazovačům. Protoľe bylo teprve půl desáté a nikdo moc nehrál a ani jeątě nebyla nálada pařit , zabrousili jsme do internetový kavárny, která je v suterénu Karlových lázní, kde si také můľete zahrál stolní fotbálek a dát si k tomu něco k pití. Kdo nebydlí poblíľ Prahy, tak je malá pravděpodobnost, ľe by Karlovky navątívil, tak se mu je vysnaľím alespoň trochu popsat. Co se týče prostoru, tak ten je v kaľdém patře úplně stejný a to díky tomu, ľe zde opravdu v minulosti byly lázně. Chodí se zde pěąky, ale viděl jsem i výtah, jestli se pouľívá to nevím. Při vchodu do kaľdého patra máte dvě moľnosti a to buď jít na plac anebo do klidnějąí části, kterou je báreček a zároveň stylová hospůdka, kde bylo dost místa pro sloľení nohou. Při větąí únavě jste se mohli rozvalit do křesílka. Kdyľ jsem narazil na ten báreček, tak bych mohl zmínit ceny. Pivko Staropramen zde koupíte za 25,-, půllitr vody je za 30,- , Semtex za 45,- a ceny panáků neąly pod padesátku, mám takovej pocit. Inu kdyľ u vchodu chtějí jenom 50/100 a to a» je co je, tak musejí vydělat někde jinde. Na některých patrech jsem se setkal i s neochotou barmanů. Mínus bylo taky, ľe za chvíli neměli prachy na vrácení. Na kaľdém patře byly samozřejmě také WC – a ty vypadaly! Kdyby přiąla hygiena, tak to můľou zavřít.
Tak a teď, co jsem viděl či neviděl na akci Feel 2003. První a druhé patro jsem téměř nenavątívil, takľe o nich nebudu psát. Ale ostatní jsem stačil trochu prozkoumat. Do půlnoci jsem byl chvíli na patře Discotheque, kde hrál Michael Burian a hrál to co hraje vľdycky. Wet and hard mě moc nebere, ale abych byl alespoň trochu objektivní, tak jsem tam cca čtvrtinu setrval a pozoroval reakce kluberů. Kromě tohoto patra jsem byl i v Kaleidoscopu, tady hráli, rapovali, jamovali, skrečovali a moľná i zpívali kluci z J.A.R. Kdyľ jsem tam přiąel já, tak jsem se hned dal do řeči s Michalem Viktoříkem aka Vrtulníkem Michaelem V. Měl hodně napito uľ od začátku. Mluvil jsem s nim hlavně ohledně Runway videích (moľná někteří znají). Zatím prý nejsou lidi, který do výroby a distribuce vrazili peníze. Ale i kdyľ byl napitý a pěkně mu táhlo z pusy, tak si s uměl pohrát s rytmem. To je vąe, co bylo do přelomu pátku a soboty. Na patře Paradogs – na této akci Technozone – hrál od jedné hodiny Adam Beyer. Kvůli němu jsem tam ale nebyl tolik jako kvůli Dji, který vystoupil o dvě patra níľ.
V půl jedné střídal naąeho M.Buriana Tomcraft. Nastoupil po Burianovi a hned změnil styl. Od wet and hardu se přeąlo na Tomcraftovo electro. Na rampě jsem ho navątívil jeątě na začátku a musím uznat, ľe i kdyľ moľná na fotkách působí jako drsňák, tak je to chlápek hodně v pohodě. Bylo taky vidět, ľe je to Bavor, ľe mu pivko chutná. Uľ mu taky roste pivní mozol. Na rampě jsem se déle nezdrľoval, abych ho mohl nechat hrát a tak to začalo. První věcičku, s kterou na nás vyrukoval byla jeho vlastní velice úspěąná “Loneliness”. Daląí věci, který následovaly a který jsem ve spolupráci s kamarády rozpoznal byly třeba Ferry Corsten – “Rock your body”, zaslechli jsme i Marca V. – “C:/*.mp3”, coľ byl hodně velký odvar. Po Marcovi pustil Dje Digresse a jeho “Frequency”. Hodně lidi dostal, kdyľ pustil věc, kterou by neznal jenom absolutní analfabet taneční hudby, kterou bylo “Nothing but you” od Paula van Dyka.V playlistu byli I třeba Hemmstock and Jennings anebo Igor S. (to jsem nepoznal já), ale řekl mi to člověk, který tyhle stránky navątěvuje taky. Ve svém setu Tomcraft umístil i skladby, který bych od něj nečekal. A to v pozitivním smyslu. Uměl si kvalitně pohrát s zvukem a to ve smyslu, ľe kaľdou chvíli stahoval přední repráky. Vąiml jsem si taky, ľe byl hodně vstřícný k lidem a rád se s nimi pobavil (to ostatně můľu potvrdit – uvidíte!). Jediné, co mu ubíralo na kvalitě – ale to bylo klubem – tak to bylo pro Karlovky normální vedro. Bylo to fakt hustý a to jak obrazně, tak i v realitě, protoľe té mlhy bylo taky aľ přehrąle. Bylo pár minut před třetí hlavní hvězda této klubové noci se rozloučila s českým publikem, a tak po Tomcraftovi nastoupil slovenský dj Little Lui, který je v Karlovkách jako doma. Tento Slovák uľ na taneční parketě neměl tolik tanečníků jako Tomcraft a to jednak díky únavě a druhak je moľný, ľe ho pravidelní návątěvníci tohoto klubu uľ znají. Po dlouhým paření jsem se přesunul o patro níľ, kde byla na odpočinek pohodovějąí hudba, kde byl Dan Bárta, Ota Klempíř aka Doktor Zí a jiľ zmiňovaný Michal Viktořík. Na to abych to mohl zabalit jsem měl dost času, protoľe mi první vlak jel asi v půl sedmý, tak po odpočinutí jsem zapařil na technozone a sice na techně říznutým electrem v podání Dje Orbitha. Český djs nijak moc nesleduji, tak jsem slyąel Orbitha hrát poprvé a mile mě překvapil. I kdyľ bylo asi půl pátý, on tam měl pořád lidi. Za hodinu jsem to zabalil a mohl jsem si začít urovnávat v hlavě co a jak napíąu právě do této reportáľe.
Krátké shrnutí:
Kdyľ je v Karlových lázních nějaká akce, na jejímľ programu je dj, kterého stojí za to slyąet, tak se tam ukáľu a to i kdyľ vím, co jsou Karlovky zač! Ne nadarmo se tomu říká “diskotéka pro cizince”. Jak zahrál Tomcraft? Kdyľ bych ho zhodnotil, tak předčil moje očekávání a to hlavně trancovými věcmi. Jo, zapomněl jsem napsat, ľe svoje “Loneliness” zahrál dvakrát (samozřejmě pokaľdé v jiném mixu). Daląí plus pro Tomcrafta bylo to, jak byl ochotný s lidmi komunikovat. Opravdu to není ľádný namyąlenec. Ostatně, kdo by měl čas ve tři hodiny ráno, kdyľ zítra zase hraje, dělat interview? Kdyľ jsem si ho chtěl nechat zavolat, tak mi zaměstnanci podniku říkali, a» si to s ním zařídím sám. A tak to tady máte!
Noční interview s Tomcraftem:
1.Jak dlouho jsi tady, v Praze?
Jsem tady jen tuhle noc.
2.Plánujeą poznat víc Prahu? Jak dlouho tady jeątě zůstaneą?
Ne, nemám čas. Zítra brzo ráno musím odjet.
3. Kde hrajeą? Nebo máą práci ve studiu?
Hraju v Dublinu.
4.Připravoval ses nějak zvláą» na české publikum? Podle čeho jsi vybíral skladby?
Ne, nijak zvláą» jsem se nepřipravoval. Já hraju podle toho, jak se to líbí lidem, jak tancujou a jak se baví.
5.V tvým setu samozřejmě, jak jsem čekali převaľovalo electro, ale umístil jsi tam dost trancových skladeb jako např: Paul van dyk – “Nothing but you”, Ferry Corsten – “Rock your body”?
Ne, nemyslím si, ľe tam bylo hodně trancu.
6.Jak se ti líbilo český publikum?
Jo, bylo skvělý.
7.A jak se ti líbí tenhle klub? Nemyslíą, ľe jednotlivá patra jsou přílią malá?
Nemyslím si, ľe jsou malá.
8.Jak se ti líbila atmosféra v klubu?
Co se týče lidí uľ jsem říkal, fakt dobrý. Ale v klubu bylo hrozný vedro.
9.Teď bych přeąel k tvýmu novými singlu “Brainwashed”. Je tam slyąet, jako by ses navracel k trancu? Proč jsi tak učinil?
My ve studiu jsme přestali na chvíli vymýąlet nový věci a teď jsme se rozhodli vytvořit takovou skladbu, kterou ty teď uľ znáą. My jsme se nijak nesoustředili na to jestli to bude víc electro nebo víc trance.
10.Jak jsi přiąel na ten název “Brainwashed”?
No to je jednoduchý. To je podle textu té skladby. Je to o vymývači mozků.
11.Já jsem to jeątě neslyąel tolikrát, abych si pamatoval víc ten text.
Ty jsi taky v současnosti zremixoval klasiku od ąvýcarských electro králů Yello. Co tě k tomu přimělo?
Oni mi jednoduąe zavolali, jestli bych neměl zájem jim zremixovat jejich skladbu “The Race”.
12. Myslíą, ľe Yello se chtějí trochu zviditelnit, ľe chtějí znovu sklízet úspěch? A můľeą mi jeątě říct, z kterýho roku je originál od Yello. Neznám je nijak podrobně.
Jo, myslím, ľe chtějí ukázat, ľe stále existují. Originál “The Race” je myslím….(teď chvíli přemýąlel)…z roku 1984 nebo 1986.
13.Přemýąlíą do budoucna jeątě o nějakých předělávkách.
Ne, jedna stačí.
14.Dík za rozhovor a ľe sis udělal čas.
Čau, já uľ musím.

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.