TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaTrance Allstars – Go

09.06.2002

Tak jsme se konečně dočkali, dlouho očekávaný remake Mobyho slavné skladby “Go” přichází, tentokráte v podání Trance Allstars. “Go” je dědeček dance hudby, vľdy» poprvé tahle skladba vyąla v roce 1991, to větąina z nás neměla o taneční hudbě nejmenąí potuchy, nebo se s ní teprve začínala seznamovat. Právě díky skladbám jako byla “Go” se později stal Moby jedním z nejúspěąnějąích producentů taneční hudby na světě a zůstal jím dodnes (viz. celosvětový humbuk kolem posledního alba “18”), by» současná tvorba má od onoho deset let starého raveového zvuku hodně daleko. Pojďme ale zpět k Trance Allstars. Asi nemusím opakovat, kdo vąechno za tímto projektem stojí. Jen ve stručnosti vyjmenuji vąechna jména: ATB, Talla 2XLC, Sunbeam, Schiller, Mellow-D a Taucher. Tito přední němečtí producenti a dj-jové taneční, potaľmo tranceové hudby se jednoho dne dali dohromady a kaľdý z nich vytvořil remix ke skladbě “The First Rebirth” projektu Jones & Stephenson. Idea se ujala, ze singlu se stal velký hit a tak bylo logické, ľe následovaly daląí singly jako “Ready to flow” a na počátku tohoto roku předělaná klasika od Legend B., “Lost in love”. Mezitím jeątě Trance Allstars stihli vydat album “Worldwide”. Překopaný Moby je tedy zde a my se pojďme společně podívat, jestli je tento singl hodný vaąí pozornosti.
Singl zatím vyąel na dvou vinylech (na CD si budeme muset jeątě pár týdnů počkat) a na tom prvním najdeme mixy od DJ Mellow-D, Schillera a magického Tauchera. Startujeme DJ Mellow-D club mixem, který je na rozjezd docela dobrý, i kdyľ jak se pak ukáľe, je ze vąech mixů asi nejslabąí, ostatně jako jiľ tradičně. DJ Mellow-D je totiľ ten, kdo je z této ąestice producentů tím nejslabąím článkem a větąinou tak Černý Petr zůstane právě jemu. Na druhou stranu nelze jeho mixu odepřít snahu, mix je OK, ale chybí mu nějaká myąlenka, něco, co by zaujalo. Jedinou zajímavostí je to, ľe z něj Mobyho originál nejpíąe ani nepoznáte, ale to nevím, jestli bylo účelem. Troąičku zklamán se zaposlouchávám do tónů druhého mixu, Schiller club mixu. Schillerovi se tentokráte povedlo vměstnat svůj mix do necelých pěti minut, coľ je moľná trochu překvapivé, zvláątě kdyľ je jeho mix ve stylu chill out / ambient, jak se asi dalo od Schillera očekávat. Po větąinu skladby nás doprovází klavír a známé vokály “yeeeee”, sem tam se zastřeně ozve i ono hypnotické, protaľené “Gooo”. Schiller club mix asi v klubech moc nezazní, mám ten pocit, ale je sluąně provedený, by» v porovnání s ostatní Schiller tvorbou je to spíąe průměr.
Poslední mix prvního vinylu byl svěřen do péče Tauchera a na výsledek jsem byl velmi zvědav, protoľe na posledním Trance Allstars singlu “Lost in Love” to byl pravě Taucher mix, který byl patrně tím nejlepąím. Výsledek dopadl naątěstí dobře. Nejdeląí mix z obou desek (déle neľ deset minut) vás provede zákoutím atmosférického tranceu, při kterém se vaąe ústa budou roztahovat do blaľeného úsměvu a jako pohlazení na duąi vám bude připadat opakující se vokál “yeee, yeee” (ukázka). Ralf Beck aka Taucher opět dokázal, ľe ve spojení s Torstenem Stenzelem nemá tato dvojice v Německu problém být mezi nejlepąími trance producenty. Kdo říká, ľe německý trance je mrtvý, ąeredně se mýlí, Taucher mix toho budiľ důkazem.

Namlsán Taucher mixem načínám druhou kapitolu singlu “Go”. A Talla 2XLC nezůstává za Taucherem o nic pozadu! Jeho mix je asi nejvíce dynamický a nejrychlejąí ze vąech, tohle se v klubech bude zaručeně hrát (ukázka). Zejména ten nástup od druhé minuty nemá chybu, přimo před očima vidím klubery se vztyčenými rukami. Od Sunbeam mixu jsem dopředu raději nic neočekával, protoľe u nich nikdy nevíte, co můľete čekat. V jejich mixu konečně pořádně zazní vokál “Go”, vľdy mě trochu zamrazí v zádech, kdyľ se ozve “Gooo”, vylekám se totiľ .) Sunbeamu se mix jednoduąe povedl, o tom nemůľe být sporu (ukázka). Poslední mix od ATB je třeąničkou na dortu tohoto teď uľ vím, ľe skvělého singlu. ATB je natolik zkuąený producent, aby věděl, jak si poradit s takovou lahůdkou, jakou je slavné “Go”. Funkční a povedený basový spodek (by» ne ve stylu větąiny ATB singlů), i tohle bude v klubech bez problémů fungovat, ale nechtěl bych být dj, jen velmi těľko bych se rozhodoval, jaký mix pustit a jaký ne .)
ZHODNOCENÍ: Slabąí začátek v podání Mellow-D a Schillera byl naątěstí záhy zaľehnán, remixy od Tauchera, Tally 2XLC, Sunbeama a ATB-ho toto více neľ bohatě kompenzují. Myslím, ľe Moby nebude litovat, ľe si nechal zremixovat jednu ze svých hymn projektem Trance Allstars. Go and get it, to je moje doporučení pro vąechny, kdo snad jeątě váhají, zdali se mají po singlu shánět.
Tracklist:
01 Trance Allstars-Go (DJ Mellow-D Club Mix) 07:26
02 Trance Allstars-Go (Schiller Club Mix) 04:56
03 Trance Allstars-Go (Taucher Club Mix) 10:30
04 Trance Allstars-Go (Talla 2XLC Club Mix) 06:24
05 Trance Allstars-Go (Sunbeam Club Cut) 07:04
06 Trance Allstars-Go (ATB Clubbmix) 09:02

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.