TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaTrance Allstrars – Synergy II

10.10.2002

Projekt Trance Allstars je seskupením elitních německých producentů, kteří jsou ve svém ľánru vysoce uznáváni, a proto se projekt také jmenuje Trance Allstars, jednoduąe jde o hvězdy tranceové scény 🙂 Členy projektu jsou ATBDJ Mellow-DSchillerSunbeamTalla 2XLC a Taucher. Projekt byl zaloľen v roce 2000 a první release “The First Rebirth” se hned se chytl ve vąech tanečních hitparádách. Později následoval druhý singl “Ready to flow”, který byl jeątě úspěąnějąí. Jeątě v tom a samém roce vydali Trance Allstars své debutové album “Worldwide”, které zaznamenalo solidní úspěch. Poté byl projekt pozastaven a jednotliví členové se věnovali svým sólovým projektům. Výsledkem byla alba “Lightyears” (Sunbeam), “Weltreise” (Schiller) a “Dedicated” (ATB). V roce 2002 byla vąak činnost Trance Allstars opět obnovena a byla vydána skladba “Lost in love”, kterou následoval zatím poslední singl “Go”. A 12.8.2002 Trance Allstars vydali své druhé album “Synergy II – The story continues …”, které se stejně jako předcházející album “Worldwide” dostalo do Top 20 německé prodávanosti. Na albu kaľdý z producentů umístil své dvě zcela nové produkce, dále jednu novou verzi své starąí skladby a remix skladby jiného člena projektu Trance Allstars. Vyjímku zde tvoří Schiller, kteří namísto nových produkcí na album umístili remixy svých starąích skladeb od projektů, které nejsou členy Trance Allstars (Molella, Humate). 24 skladeb samozřejmě doplňují dva vydané singly, bohuľel pouze v radio verzích.
Disc 1:
1. Lost in love – Radio edit (ATB) – Co k tomu říci? Předělaná klasika od projektu Legend B se opět stává klasikou. Jiľ nyní lze tuto novou verzi poľadovat za kultovní a pro mě osobně je to nejlepąí singl od Trance Allstars. Trochu to svým kultovním pojetím připomíná Central Seven – Missing.
2. Angels (Talla 2XLC) – Talla 2XLC v této skladbě dokazuje, jak mnohostranným je producentem. Track obsahuje mnoho tanečních stylů. Skladba začíná hodně naąlapaným hard-trancem, pak se postupně přelije přes vocal a vąe to dovrąí skvělý uplifting.
3. Fireworks 2002 (DJ Mellow-D) – Skladba je odstartována několikrát opakovanou hláąkou “get ready”, následuje nekompromisní elektro-trance, jenľ se postupně přelije do výborného upliftingu, který s občasnou pomocí elektro-samplů kraluje celému tracku. Se současným 2002-soundem tak oľívá taneční hit z roku 1997 “Fireworks”, coľ byla jedna z prvních skladeb, kterou se DJ Mellow-D dostal do hudebního světa.
4. Lava (Taucher) – Na Taucherovy skladby jsem se vysloveně těąil, nebo» pausa od vydání jeho poslední produkce se táhne opravdu dlouho. A i tato skladba je tanečním skvostem. Přidané acidové syntézy melodii vysloveně lahodí. Ralf Armand Beck (Taucher) opět dokazuje, ľe ve spolupráci se svým producentem Torstenem Stenzelem nedokáľe vytvořit ąpatný track.
5. Do it (Sunbeam) – Nová verze nedávného singlu dvojice Sunbeam sice nepřináąí mnoho nových inovací, ale i přes to z této skladby dělají nové backgroundové samply a protáhlejąí syntézy tak trochu jinou skladbu, která se rozhodně dá poslouchat.
6. America (Talla 2XLC) – První tvrdąí věc na albu. Atmosféra je opravdu výborná. A při rozjetí pekelné melodie jeątě narůstá. Vykřikující vokál “America” vąe jenom podtrhuje.
7. The summer (ATB) – Dreamová verze skladby “The summer” jako by vypadla z tracklistu Andreho prvního alba “Movin’ melodies”. Je zde i zachován ten známý ATB’s Paradise-sound, který se jiľ vyskytoval v originálu songu “The summer”. Ale na tomto albu skladba působí spíąe jako mezi-track, který vyplňuje prázdné místo.
8. Dream of you – Molella remix (Schiller) – Tvorba italského Molelly se mi vůbec nezamlouvá, a proto jsem k tomuto remixu přistupoval s nedůvěrou. Ale italský DJ velmi mile překvapil. I přes to, ľe jsou v tomto tracku pouľity pro něj typické samply, zní to poměrně dobře. Molella dokonce ze bell-samplu sestavil novou melodii. Schiller rozhodně věděli, proč na album umístili právě tento remix.
9. Deep inside L.A. (DJ Mellow-D) – Tato skladba je tvořena ve stylu posledních singlů projektu Mellow Trax. Nedá se říci, ľe by to bylo ąpatné, ale v záplavě tolika kvalitních tracků tento průměrný kousek zcela zaniká.
10. Fantasy – Sunbeam remix (Taucher) – Sunbeam remix udělal z Taucherovy skladby “Fantasy” tanečnějąí track, ale i přes to byla částečně zachována atmosféra. Celkem vzato je to nadprůměrná skladba.
11. Winterlove (Taucher) – Nová verze Taucherovy starąí skladby je to, co tomuto albu chybělo. Klasický piano-trance trochu ve stylu Paul van Dyka. A jako kaľdý song z Taucherova repertoáru má i tento track výbornou atmosféru.
12. Rain (ATB) – Daląí dream-housová skladba od ATB. Ovąem nic výrazného pouze průměrný kousek, ale o to lépe se při této minimálně se měnící hudbě relaxuje.
13. Let u go – Schiller remix (ATB) – Chill-outový Schiller remix nejúspěąnějąí skladby od ATB. Výborný nápad bohuľel ne uľ tak dobře provedený. Skladba zní celkem vzato dobře aľ na jednu maličkost: Schiller zde dávají moc velký prostor vokálům z originálu. Zcela na místě by zde byly naopak background-vokály, které by daly vyniknout výbornému ambient-soundu.
Disc 2:
1. Go – Radio edit (Talla 2XLC) – Mobyho klasika opět oľívá. Chvályhodné je předevąím to, ľe se podařilo zachovat atmosféru.
2. Eternal mystery – DJ Mellow-D remix (Talla 2XLC) – DJ Mellow-D je i výborný remixér a tento remix skladby “Eternal mystery” od Talla 2XLC patří mezi ty jeho lepąí. Jedním z důvodů je i temná atmosféra, která je přítomna během celé skladby.
3. One minute – Talla 2XLC remix (Sunbeam) – Talla 2XLC se zodpovědně ujal remixu skladby “One minute in heaven” od Sunbeam. Vytvořil kombinaci tvrdých beatů a tajemně zabarveného hlasu z originálu. Vąe to vrcholí opět skvělým upliftingem s prvky elektra.
4. Phuture vibes – ATB remix (DJ Mellow-D) – Typický ATB remix, který se drľí pravidla “hlavně nezměnit přílią originál” a to je v tomto případě rozhodně dobře, nebo» taková klasika jako je “Phuture vibes” by měla zůstat tak, jak je. ATB pouze přidal několik samplů do pozadí.
5. Ocean’s floor (Sunbeam) – Výborná skladba plná nadpozemských zvuků. Tento song má vąechno, co je k současnému trancovému hitu potřeba (melodie, atmosféra, rytmus…). Uľ při nájezdu je cítit ta energie a kdyľ se skladba rozjede do skvělého upliftingu, tak se zákonitě pohne srdce kaľdého trancera.
6. Deep dive (DJ Mellow-D) – Trochu pomalejąí skladba, ale o to povedenějąí, předevąím smyčcová melodie. Na to nejsme od DJe Mellow-D zvyklí. Velmi příjemné překvapení.
7. Liebesschmerz (Schiller) – Velmi povedená chill-outová verze starąí skladby od Schillera. I přes to, ľe je zde pouľita stejná melodie jako v originální verzi tracku, skladba získává zcela jinou atmosféru. Celkově vzato Schiller spadli do chill-outu. Začalo to albem “Weltreise” a od té doby se jim v tomto hudebním odvětví tak zalíbilo, ľe se jiľ nevrátili ke svým club/dancovým kořenům.
8. Das Glockenspiel – Taucher remix (Schiller) – Taucherovi se podařilo do tracku vnést atmosféru, která je zcela typická pro jeho vlastní tvorbu, a tak se z kultovního tracku stává jeątě kultovnějąí záleľitost.
9. Sonic blast (Sunbeam) – Po skladbě “Ocean’s floor” jsem se na daląí track od Sunbeam velice těąil. Není to sice tak melodické, ale rozhodně je to také povedený track, který vyniká předevąím kvalitním vysamplováním. Jen tak dál.
10. Frequency (Talla 2XLC) – Daląí tvrdąí track od Talla 2XLC. Hard-beaty na počátku skladby čím dál tím více přidávají na tvrdosti, poté se střídavě přidává zajímavý sampl aľ to vyvrcholí úplným výhulem, který jako by říkal “techno make fun”.
11. Do you love me (ATB) – O něco povedenějąí dream neľ předeąlé tracky od ATB na tomto albu. Ale zásluhu na tom určitě nemají podprůměrné vokály, ale spíąe originální melodie.
12. Sunrise (Taucher) – Daląí z povedených skladeb DJe Tauchera, kterou opět značí výborná atmosféra. Takto dokonalým skladbám lze opravdu máloco vytknout.
13. Ruhe – Humate remix (Schiller) – Remix od Humate lze povaľovat za výborné zakončení celého alba. Za house/trancovým projektem Humate se skrývá německý DJ Gerret Frerichs, který se proslavil zejména hitem “Love simulation” z roku 1997 a své kvality dokazuje i v tomto remixu.
ZHODNOCENÍ: Tracky od Tauchera a Talla 2XLC si drľí svůj vysoký standart, DJ Mellow-D také předvedl kvalitní práci. Schiller po své chill-outové mutaci předvádějí vyrovnané výkony a to i na tomto albu. Nejpříjemnějąím překvapením pro mě byli Sunbeam. Ti mě opravdu překvapili. Myslel jsem, ľe na toto album umístí pouze průměrné produkce a to nejlepąí si nechají pro svůj nový singl, který slibují jiľ půl roku, ale oni takhle. Tak to se vysloveně těąím na jejich budoucí produkce. Naopak mě jako jediný zklamal ATB, který asi nechtěl nic zkazit, a tak hrál na jistotu. Kaľdopádně má na víc. Celkově vzato to je jedno z nejlepąích alb tohoto roku. Jenom můľu doporučit.
Limitovaná edice alba obsahuje videoklipy “Lost in love” a “Go”, dále dokument o natáčení videoklipu “Go”, výborné fotografie pořízené z videoklipu “Go” a screensaver inspirovaný také videoklipem “Go”.
TRACKLIST
CD 1:
1. Lost in love – Radio edit (ATB) (3:54)
2. Angels (Talla 2XLC) (4:37)
3. Fireworks 2002 (DJ Mellow-D) (3:52)
4. Lava (Taucher) (3:58)
5. Do it (Sunbeam) (4:06)
6. America (Talla 2XLC) (3:45)
7. The summer (ATB) (2:41)
8. Dream of you – Molella remix (Schiller) (5:05)
9. Deep inside L.A. (DJ Mellow-D) (4:43)
10. Fantasy – Sunbeam remix (Taucher) (4:30)
11. Winterlove (Taucher) (4:04)
12. Rain (ATB) (4:37)
13. Let u go – Schiller remix (ATB) (6:30)
CD2:
1. Go – Radio edit (Talla 2XLC) (3:28)
2. Eternal mystery – DJ Mellow-D (Talla 2XLC) (4:16)
3. One minute – Talla 2XLC remix (Sunbeam) (4:18)
4. Phuture vibes – ATB remix (DJ Mellow-D) (4:31)
5. Ocean’s floor (Sunbeam) (4:30)
6. Deep dive (DJ Mellow-D) (4:58)
7. Liebesschmerz (Schiller) (7:57)
8. Das Glockenspiel – Taucher remix (Schiller) (5:06)
9. Sonic blast (Sunbeam) (4:16)
10. Frequency (Talla 2XLC) (3:59)
11. Do you love me (ATB) (6:31)
12. Sunrise (Taucher) (4:44)
13. Ruhe – Humate remix (Schiller) (9:57)

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.