TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaTrancefusion – The Legends: Report od Freezera

16.10.2014

Máme za sebou v pořadí již třetí edici akce, která je ve všech směrech opravdu unikátní. Jde totiž o old-schoolovou edici Trancefusion. Něco podobného se v podobném měřítku nikde jinde nekoná. Je to v podstatě taková česká specialita. Tato třetí edice byla ale zcela bezpochyby nejvelkolepější. Změna prostoru zcela určitě prospěla. Forum Karlín totiž poskytuje dostatečné prostory a opravdu moderní zázemí pro takovou akci.

Parket byl docela solidně zaplněn již při mém slavnostním příchodu, což bylo ke konci setu belgické legendy Yves DeRuytera. Trochu mě mrzí, že jsem si trochu nepospíšil, protože Yves zakončoval svůj set klasikama Final Fantasy a Back To Earth, což jsou mé oblíbené klasiky, takže pokud byl jeho set celý takový, přišel jsem o hodně. Na této edici došlo také k unikátním intrům k jedntlivým DJs, protože byly uváděny živě za hudebního doprovodu Thomase Coastlinea. Přišlo mi to jako docela dobrý nápad, že byl celý večer vlastně živě moderovaný. Docela pěkně působily obrazovky s projekcí, zato světlený park byl trochu slabší, bez laserů. Ty ale nebyly až tak potřeba, všechno vynahradila hlavně hudba, která byla naprosto fantastická! Po DeRuyterovi nastoupil Dave202, jehož set byl také plný úžasných hardtrance klasik. Zajímavým zpestřením byl track Wonderful Days, jehož refrén zpívala snad celá hala. Tempo BPM bylo při jeho setu velmi vysoké. To Talla 2XLC přeci jen trochu zpomalil a jako jeden z mála DJs této noci zahrál také tracky s trochu aktuálnějším zvukem. O tom jestli to bylo dobře nebo špatně by se dalo polemizovat, ale v každém případě udělal velkou radost trackem Go. Vybavuji si také například Expander v nezkrotném Flutlicht remixu nebo Exploration Of Space. Z novějších tracků pak zahrál Terra Australis, nový remix k RMB – Spring a samozřejmě také hymnu celé této old-school edice, kterou byla předělávka tracku In Silence. Na parketě v tu chvilku začalo být docela těsno a teplota také stoupala.

Za pultíkem si mezitím pomalu připravovala své vinylové placky rave královna Marusha, Málokdo asi tušil co vlastně od ní očekávat. Přiznám se, že ani já moc netušil co si pro nás tato sympatická stařenka připravila. Hned od prvních beatů bylo ale jasné, že nás čeká něco, co na trance akci asi už jen tak nezažijeme. BPM se zvedlo rapidně nahoru až někam nad 160 úderů. V podstatě se jednalo o starý dobrý rave, prokládaný technem a občas snad dokonce i hardcorem. Prostě nekompromisní sypanice a velice zábavné podání od Marushy. Musím uznat, že jsem se při jejím setu velice bavil a i když jsem většinu tracků moc nepoznával, tak jsem si to náramně užíval a skákal jak na trampolíně. Z tracků jsem identifikoval pouze Feeling So Real a Next Is The E od Mobyho a samozřejmě také velký hit z 90tých let Somewhere Over The Rainbow. Tento track vlastně Marushu proslavil a většina přítomných lidí ho moc dobře znala. Po takovém nášupu bylo asi těžké nějak rozumně navázat. Piet z Rank1 se o to ani nijak nesnažil. BPM prostě kleslo o několik desítek dolů a vše se vrátilo tak nějak do normálu. Za sebe musím říci, že spíše bohužel. Pietův set byl sice docela fajn, ale přišlo mi, že snad krom tracku Airwave postrádal jeho set grády a hlavně hrál až příliš nové věci jako jsou Tuvan nebo Fallen Angel. I přesto, že mě celkově bavil asi nejméně, tak to byl pořád vysoký nadprůměr a na jiných akcích by třeba i vynikal. Alespoň jsem si při jeho setu trochu vydechnul a připravoval síly na Kai Tracida, kteý je považován tak trochu za neoficiálního residenta těchto old-school edicí.


Kai Tracid sice předvedl svůj standartní výkon a v setlistu opět nechyběly jeho klasiky jako 4 Just 1 Day, Life Is Too Short nebo Too Many Times. Ale proč měnit něco, co je prostě tak neuvěřitelně dobré a zabírá to. Při jeho setu byla asi nejlepší atmosféra a parket byl opravdu zahuštěn. Kai mě prostě bude bavit i kdyby k nám přijel po desáté a zahrál podobný set. Jeho tracky jsou prostě velké srdcovky a čeští tranceři je mají rádi. Na jeho set velice dobře navázalo duo Johan Gielen a Virtual Vault, vystupující pod názvem Airscape. Tempo bylo neustále docela vysoké a z místních repoduktorů zněly tracky jako Laesperanza nebo jejich remix pro Safri Duo. M.I.K.E alias Push už je také známý old-school matador, který ví jak na takové akci zahrát. Podobně jako Kai v podstatě nepřekvapil. Prostě nám zahrál Univeral Nation, Strange World nebo Silver Bath. Koneckonců to je ale přesně to co jsme chtěli a očekávali nebo snad ne?

Druhým otazníkem večera byl bezesporu Dj Quicksilver. Hvězda z konce 90tých let, o které už toho v posledních letech mnoho nevíme. Ale jeho set byla v podstatě trefa do černého. Zahrál asi tak stejně jako kdyby to bylo před 15 lety. Prostě staré dobré klasiky jako Ameno, Darude – Sandstorm nebo Ratty – Sunrise. Žádné novoty ho nepokoušely a osobně si myslím, že už je ani nezná, protože se asi už hudbě tolik nevěnuje. Ale kdoví…V každém případě jsem si myslel, že si při jeho setu trochu odpočinu, protože jsem věděl že za bukem čeká Scoťák, ale Quicksilver mě prostě odpočinout nenechal. Scot Project už mě pak v podstatě jen dorazil klasikama jako Overdrive, Thunder In Paradise nebo Rock. Prostě klasickej hardtrance nášup jak se patří a završení večera ve velkém stylu.

Obrovské poděkování patří opět pořadatelům a celé BTL Agency! Myslím, že to celé proběhlo bez komplikací a problémů. Co se týče atmosféry, tak myslím že to byla jedna z nejlepších trance akcí u nás vůbec. Je až neuvěřitelné jak vlastně všichni znali jednotlivé tracky a myslím, že si akci užívali nejen návštěvníci ale i samotní DJs. Celková návštěva snad předčila očekávání. Pokud by se akce konala v Mecce nebo SaSazu, tak jak tomu bylo u minulých edicí, tak by tyto kluby praskly. Forum Karlín byla ideální volba. Myslím, že i po zvukové stránce bylo vše v naprostém pořádku, byť v předních řadách bylo trochu místama přebasováno. Nezbývá než doufat, že tato old-school akce nebyla poslední, a že si to třeba po úspěchu této edice ještě pořadatélé rozmyslí a něco podobného pro nás ještě v budoucnu připraví. Klidně bych na to nechal sepsat i petici.
My chceme ještě!!!

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.