TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaTrancenation: Summer Edition v klubu Radost FX + rozhovory s DJs

07.06.2016

Již se to blíží, za 10 dní Vás čeká největší klubová trance akce tohoto léta. V sobotu 18.6.2016 zažijete v legendárním pražském klubu Radost FX vystoupení hned tří mezinárodních trancových hvězd. Misja HelslootRonny K. a Para X se společně se čtyřmi domácími DJs postarají o výlet do světa trance music. Vše od progressive přes classic trance až po uplifting či tech trance a možná si i zaštěkáme.

TIMETABLE

21:00-22:00 BRYAN ELKINS (CZ)
22:00-23:00 DOLVICH (CZ)
23:00-00:00 PROGGYBOY (CZ)
00:00-01:30 MISJA HELSLOOT (NL)
01:30-03:00 RONNY K. (UK)
03:00-04:30 PARA X (DE)
04:30-06:00 ANTiP0D (CZ)
Více informací najdete na http://www.facebook.com/events/693060234129620/
—————————————–
Interview s Misja Helsloot
Headlinerem akce Trancenation: Summer Edition, která proběhne 18.6.2016 v klubu Radost FX, není nikdo jiný než legenda holandské trancové scény Misja Helsloot. I jeho jsme pro Vás vyzpovídali a dozvěděli jsme se, že Misja v minulosti Prahu již navštívil. Také nám prozradil který z jeho tracků je jeho srdci nejblíže a které z jeho mnoha vystoupení bylo pro něj nejdojemnější. Popsal nám i vývoj trancu za posledních 25 let a kdo je podle něj nejlepší DJ. Taktéž jsme se dozvěděli jeho oblíbené trancové klasiky a co ještě mimo trancu poslouchá za hudbu.
Ahoj Misjo, už jsi někdy předtím byl v Praze nebo v České republice?
Jednou jsem Prahu navštívil, ale již je to velmi dávno. Proto jsem skutečně nadšený, že se mohu vrátit a zahrát na Trancenation.
Během své kariéry jsi udělal mnoho tracků. Který z nich je tvému srdci nejblíže?
Tento rok jsem vydal track nazvaný “Precious”. Ten song jsem udělal pro osobu, kterou jsem v té době ztratil, takže je to hodně emoční záležitost.
Co nového chystáš v blízké budoucnosti?
Je toho hodně. Mám několik podepsaných tracků, vyjdou během léta. A také plánuji kompilaci na konec tohoto roku. Více novinek pak bude následovat.
Jsi aktivní DJ skoro 25 let. Které vystoupení sis užil nejvíce?
Zažil jsem mnoho nezapomenutelných vystoupení. Ale nejvíce dojemné bylo otevření mainstage na Trance Energy v roce 2004. Tehdy se ještě na festivalech hrávalo dvě hodiny. Začal jsem hrát ve 22:00 a ve 22:30 přede mnou tančilo 10.000 lidí.
Můžeš nám popsat, jak se vyvinul trance za posledních 25 let?
Jenom zírám, kolik druhů trancu dnes je. V roce 2000 to byl prostě trance. Dnes tu máme psy trance, uplifting, tech trance atd. Pro mě to znamená, že hudba se stále rozvíjí. Já se nikterak nefixuji na jeden typ trancu, rád míchám do svých setů všechny druhy tracků. Však uslyšíte v červnu. Ten největší rozdíl oproti minulosti je v technické kvalitě. S dnešními technologiemi se dá zvuk dovést k naprosté dokonalosti, to je rozhodně pozitivní změna.
Kdo z tvých kolegů je v tvých očích skutečně dobrý DJ?
V mých očích bude Armin vždy ten nejlepší DJ. Jeho Armin Only sety z minulosti byly jednoduše úžasné. Rozumím tomu, že s dobou změnil svůj sound, i když to aktuálně neodpovídá mému vkusu. Avšak jeho styl a selekce tracků v jeho setech z minulosti byly prostě brilantní.
Jaké trancové klasiky patří mezi tvé oblíbené?
Miluji Paul Van Dykovo “For An Angel”, pamatuji si, jak jsem si koupil jeho první album “45 RPM” v roce 1994. Ten track mě jednoduše dostal a stále se mi líbí. A také mám rád “Natural Sings” od Fractal Structure. Právě jsem udělal remake, který v Praze určitě uslyšíte.
Který druh hudby posloucháš kromě trancu?
Velmi se mi líbí Bruce Springsteen a Queen. A z dnešní hudby je to Muse a Coldplay.
Co sis připravil pro své vystoupení v Praze?
Abych byl upřímný, já si nepřipravuji svůj set. Každí fanoušci jsou odlišní a já chci hrát to, co mají rádi. Samozřejmě mám v plánu zahrát nějaké pecky, také něco nového exkluzivního z mé produkce a o zbytku se rozhodnu přímo na místě.
Děkujeme za rozhovor a velmi rádi tě uvidíme a uslyšíme 18.6.2016 v klubu Radost FX.

——————————————–
Interview s Ronny K.
Dalším aktérem eventu Trancenation: Summer Edition, který proběhne dne 18.6.2016 v klubu Radost FX, je ikona české uplifting trance scény Ronny K. Již 10 let tento český hudebník žije ve Velké Británii, a proto zřídkakdy můžete zažít jeho vystoupení v ČR. V červnu se však po čtyřech letech vrátí zpět do své vlasti a předvede se ve speciálním setu. My jsme pro Vás Ronnyho vyzpovídali a v krátkém interview se dozvíte proč skončila jeho show, jakým směrem se ubíhá jeho kariéra, jak vzpomíná na své začátky či kteří producenti na české a slovenské scéně ho zaujali.
Ahoj Ronny, již delší dobu žiješ ve Velké Británii. Chystáš se někdy vrátit do ČR nebo jsi tam nalezl nový domov?
No už je to přes 10 let, co jsem v UK, ten čas plyne jako voda. Zatím se do ČR neplánuji vrátit, ale jak se říká, nikdy neříkej nikdy. Čas ukáže.
Mohl bys nám popsat specifika britské scény? Čím se liší od té české?
No abych pravdu přiznal, tak o česke scéně nemám ani ponětí. Sice díky mým masteringovým službám pro nahrávací společnosti a producenty spolupracuji s řadou umělcu, ale asi bych jen těžko mohl posoudit jen podle hudby ze které země pochází.
Nedávno jsi ukončil svojí dlouholetou radioshow na AH.FM. Máš nějaký nový projekt?
Ano, je to tak. Bohužel jsem z časových důvodů musel po 8mi letech zrušit svou show. Majitel rádia se mě ještě dlouho snažil přemluvit, abych zůstal, že má show je jedna z nejžádanějších, ale prostě to časově teď nedávám. Ani žádnou jinou show v dohledné době neplánuji. Až na tom budu časově lépe, slíbil jsem, že se zase na AH.FM vrátím.
Jakým směrem se teď ubírá tvoje hudební kariéra? Máš před sebou nějaké cíle?
Tato otázka hezky navazuje na mou předešlou odpověď. Díky nedostatku času není ani moc prostoru na produkovaní. Už to holt není, co to bývávalo, ale snad se to brzo změní k lepšímu. Co se týče mé hudební kariéry, tak já už to nějak extra seriózně neberu. Myslím si, že mám za sebou alespoň pro mě úspěšných 20 let hudební kariéry jak v ČR tak i v zahraničí. Stále produkuji hudbu pro lidi, ale již mi tolik nezáleží na kterých labelech má produkce vyjde. Prostě se nehoním za slávou. A mé cíle ? Dělat hudbu pro lidi je muj celoživotní cíl a to již od samého počátku.
Jak s odstupem vzpomínáš na své začátky v hudební branži?
No já na ně vždy rád vzpomínám. Byly to velmi těžké začátky, kdy nebyly tak vykonné počítače a nebyly programy pro hudební produkci tak vyspělé jako dnes. Spíše to byly sekvenční programy nahrazující sekvenční moduly, ale programy pro produkovaní tak jako je známe dnes prostě neexistovaly. Rád vzpomínám na probdělé noci ve studiu a teď myslím opravdové nahrávací studio. Dnes po více jak 20ti letech v hudební branži musím přiznat, že v době internetu a moderních počítačů je vše mnohem snazší než tehdy. Dnes nemusíte vytahnout paty z tepla domova, aby jste natočili respektive vyprodukovali skladbu. Před 20ti lety se o tom nikomu ani nezdálo.
Sleduješ současnou českou uplifting trance scénu? Znáš nějaké české producenty, které bys rád vyzdvihl?
Vůbec jí nesleduji, abych se přiznal. Jediné české kluky co znám jsou Tranzlift, jinak pak slováky Miroslav Vrlík, ReOrder, Driftmoon a Eda Senderů, který ale už dlouhá léta trance nedělá.
V Česku jsi hrál naposledy před čtyřmi lety. Co sis přichystal pro pražské publikum?
Možná to bude znít komicky, ale stopro to bude hudba. Nechme se všichni překvapit, sám v tom ještě nemám jasno. Nicméně se už ale nemůžu dočkat.
Děkujeme za rozhovor a uvidíme se 18.6.2016 v klubu Radost FX v Praze.

——————————————-
Interview s Para X
Německý DJ a producent Alex Roezel více známý jako Para X se po půl roce od svého úspěšného vystoupení v klubu Ateliér vrací zpět do Prahy. Můžete ho vidět a slyšet 18.6. v klubu Radost FX v Praze na akci Trancenation: Summer Edition. Vyzpovídali jsme pro Vás tohoto hudebníka pocházejícího z Frankfurtu. V krátkém interview se dozvíte něco o jeho stylu, kdo ho ovlivnil, jaký je jeho úhel pohledu na německou a mezinárodní scénu či co nového chystá a do jaké míry svět DJingu ovlivnil jeho osobní život.
Ahoj Alexi, jak bys nám popsal svůj styl? Jaký druh trancu reprezentuješ?
Ahoj kluci! Díky za možnost udělat tento rozhovor. Moje srdce bije pro vše melodické, emoční a melancholické. Také mám ještě rád silné tvrdé kopáky a energickou strhující basovou linku. Řekl bych, že kombinace obou těchto světů je můj styl – banging emotional uplifting trance.
Jaké tracky jsou v tvých očích největší poklady trancové historie?
To pro mě není jednoduché říci, je toho docela hodně. Co se týče pure emotional trance soundu, tak za milník považuji Rank 1 – Airwave. Tato skladba měla velký vliv na mě, hledání mého stylu a ustanovení mé definice trance music. Také Humate – Love Stimulation (PVD Love Mix) se mi zásadně vtiskl do mysli a patří taktéž mezi mé nejoblíbenější tracky všech dob. Ale je toho více, zejména z éry roku 2000. Mám rád Dumonde – See The Light, Kay Cee – Millenium Stringz, Katana – Silence, Balearic Bill – Destination Sunshine a další.
Co si myslíš o současné trance scéně?
Současná trance scéna si vede obstojně. Hodně dobrých věcí vyšlo v posledních dvou letech, speciálně když se bavíme o upliftingu. Byly doby, kdy jsem nemohl v tomto žánru najít mnoho toho, co by mě skutečně zasáhlo. Lepší a zajímavější melodie nabízel progressive, ale já osobně preferuji rychlejší tempo. A musím vyzdvihnout celou Trancefamily. Jé úžasné vidět, kolik lidí miluje a podporuje tuto hudbu a starají se o každého bez ohledu na etnický původ či náboženství. Prostě úžasné.
A co mainstreamová EDM této doby?
Vlastně není toho moc, co mohu říci k aktuálnímu EDM mainstreamu. Už dva roky se o něj vůbec nezajímám, neboť mě vždy naplňoval hněvem a negativními vibracemi. Snažím se soustředit pouze na to, co mám rád, kdykoliv je to možné.
Můžeš nám popsat německou scénu? 
Podle mého názoru, my bohužel nemáme velkou trance scénu tady v Německu. Zlatá éra roku 2000 je již dávno pryč a moc z toho kouzla nezbylo. Kluby, diskotéky, bary a rádiové stanice jen stěží podpoří náš sound. Neuvěřitelné, jak moc se vše změnilo. Ale můžeme být rádi, že máme takové instituce jako legendární Technoclub, který každý měsíc podporuje místní i mezinárodní trance sound. Je i několik dalších, třeba Trancemission, nově také Trance 38 a Rave Club Events, kteří drží vlajku trancu v Německu vztyčenou. Omlouvám se, pokud jsem na někoho zapomněl. To jsou ti, co mě spontánně napadli.
Cítíš rivalitu mezi DJs na taneční scéně?
Myslím, že je tam vždy nějaký druh soupeření mezi DJs a to nejen na naší scéně. Trochu zdravé konkurence je v pořádku. Myslím, že pokud dlouho budete hrát fér a ukazovat svou úctu k věcem a kolegům, tak se vám to vrátí. Ne každý to dělá.
Jsi v současnosti velmi aktivní producent. Co od tebe můžeme očekávat v blízké budoucnosti?
Nedávno jsem dokončil remix pro Rene Ablaze & Andre Visior, se kterým jsem velmi spokojený. A můj další Para X singl je také již na cestě, vyjde v květnu u Discover Records. Očekávejte horký letní hit s gradujícím soundem a líbeznou melodií. Už se nemůžu dočkat, až jej vypustím. Také jsem již začal pracovat na svém prvním studiovém albu. Jsem velmi nadšený a vděčný za tuto příležitost.
Do jaké míry svět DJingu ovlivnil tvůj osobní život?
Haha, to je dobrá otázka. Můj osobní život je téměř celý o hudbě, kterou mám tolik rád. Ani si nechci představovat, jak by můj život vypadal bez ní. Hudba je nejlepší a nejvíce naplňující věc v životě. Také nesmím nezapomenout na své nejbližší přátele a blízké.
Už jsi jednou hrál v Praze. Co si myslíš o české scéně?
Mám skvělé vzpomínky na své první vystoupení v Praze. Přátelský, mírumilovný a vděčný dav během celé noci. Ti vědí, jak zapařit. Obávám se ale, že toho nemohu říci mnoho o české scéně. Dá se říci, že jsem četl hodně chválivá slova na všechny ty události, které se konají ve vaší krásné zemi.
Děkujeme za rozhovor a přejeme mnoho úspěchu v práci i životě. Uvidíme se 18.6. v klubu Radost FX.
————————————————-
Trancenation: Summer Edition v klubu Radost FX
Toto léto čeká Českou republiku velkolepá klubová trance akce. V sobotu 18.6.2016 se sejdou v oblíbeném klubu Radost FX v Praze zástupci tří národů, skutečných mistrů ve svém oboru působících více než 15 let na taneční scéně, aby vytvořili nezapomenutelnou atmosféru k oslavě letní edice nového eventu TRANCENATION. Headlinerem akce je holandská legenda MISJA HELSLOOT. Sekundovat mu budou česko-britská uplifting trance ikona RONNY K. a také PARA X z Německa. Trojici hvězdných DJs ze zahraničí podpoří čtyři tuzemští nadšenci, jmenovitě ANTiP0D, BRYAN ELKINS, PROGGYBOY a DOLVICH. Můžete se těšit na noc plnou tanečních vibrací, trancových emocí a neopakovatelných zážitků pod taktovkou zkušených světových DJs. Ať už máte rádi kultovní holandský sound, české povznášející emoce nebo strojově přesný německý rytmus, v klubu Radost FX si určitě přijdete na své.
 
VSTUPENKY A INFO O KLUBU
Cena vstupenky na místě je 200 Kč. Vstupné lze také zakoupit do 10.6.2016 v předprodeji za zvýhodněnou cenu 160 Kč na mailu sales@trance.cz. Akce začíná v sobotu 18.6.2016 ve 20:00 hodin a končí v 6:00 hodin následujícího dne. Vstup na akci bude umožněn pouze osobám starším 18ti let. Klub Radost FX se nachází ve středu Prahy na adrese Bělehradská 234/120, 120 00 Praha. Klub Vás překvapí svým elegantním interiérem a příznivými cenami, ale i dostatkem prostoru s kapacitou více než 400 návštěvníků. Zaslouženě se tak Radost FX řadí k nejpopulárnějším hudebním klubům v ČR.
MISJA HELSLOOT
Pro dnešní generaci kluberů je elektronická taneční hudba daný fakt. Pro ostatní, kteří byli svědky 12palcové éry a vzestupu průlomových festivalů, eventů a happeningů, jsou to kořeny jejich vášně. Pro holandského DJe a producenta Misju Helsloota je hudba celoživotní náklonnost, dar od samého okamžiku, kdy se rozhodl zapojit do hry. Klíčovým hráčem na trancové scéně je již více než 15 let, tak dlouho si tento vyrovnaný člověk stanovuje své poslání sdílet to, co miluje nejvíce: hudební extázi. DJingu se věnuje od roku 1992, ale do širšího povědomí vstoupil až v roce 1998, když ho Tiesto pozval k sestavení první In Trance We Trust kompilace vydané na Black Hole Recordings. Byl to pro něj průlom a poté Misja Helsloot vedle Tiesta, Armina van Buurena a Ferryho Corstena pomáhal utvářet holandskou trancovou scénu, která má sílu dodnes. Hrál všude po světě a nechyběl ani na velkých evropských festivalech jako Trance Energy, Dance Valley, Nature One, Hyperstate, Quest4Trance či letošním ASOT 750 festivalu v Utrechtu.
RONNY K.
Původem český hudebník s DJingem a hudební produkcí začínal v polovině 90. let. Po prvotních úspěších na poli euro house scény se před více než deseti lety přeorientoval na uplifting trance a přestěhoval do Velké Británie, kde žije a působí dodnes. V roce 2006 se stal prvním českým producentem, jehož track byl hrán v prestižní radioshow A State Of Trance a tento ceněný úspěch v následujících letech ještě několikrát zopakoval. Známý je taktéž díky své radioshow Trance4nations na AH.FM, která patřila v letech 2008 až 2015 mezi nejpopulárnější relace tohoto předního trance rádia. Hrál také na několika zajímavých lokacích jako legendární Ministry Of Sound či Luminosity Beach Festival a v červnu zahraje po čtyřech letech opět v České republice.
PARA X
Německý DJ a producent s holandskými předky se z počátku své hudební kariéry věnoval pouze vlastní tvorbě a v roce 2001 vydal debutový singl Tears. Ale jeho nejznámější track Lost In Memories vyšel až čtyři roky poté a právem si zasloužil své místo v širším výběru těch nejlepších trancových klasik všech dob. V té době se již věnoval i hraní a předminulý rok oslavil 10 let profesionálního DJingu. Ale ani v produkci nepolevil. Každý rok vydává několik tracků a remixů. Jeho tvorba je charakteristická tím, že ač je složena ze současného soundu, tak nepostrádá ducha klasické trance music. A nejen pro toto hudební cítění je Para X ideálním DJem pro jakoukoliv trance párty.

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.