TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaTranceové kompilace – přehled

22.04.2002

Trancových kompilací je na hudebním trhu vydáváno kaľdý měsíc spousta. Největąí podíl na tom mají jako vľdy v Německu, kde je trance nejoblíbenějąím hudebním stylem z taneční hudby. Některé kompilace jsou určeny komerčnímu publiku, některé jsou zase pro čistokrevné klubbery a některé kombinují tyto dvě hudební odvětví trancu. Někteří DJové mají své vlastní mixkompilace na pokračování (Aquagen, Kosmonova, Talla 2XLC, DJ Dean, Kai Tracid). Nyní vám přináąím stručné charakteristiky těch nejznámějąích trancových kompilací:

Dream dance (the best of dream house & trance) – nejprodávanějąí trancová kompilace se prodává tak dobře předevąím proto, ľe autoři pravidelně zařazují i komerční skladby. Obvykle se zde vyskytují téměř vąechny trancové hity, ale je zcela zřejmé, ľe tvůrci kompilace ignorují některé projekty, i kdyľ jsou se svou skladbou úspěąné.
Tunnel trance force – Celkem lineární kompilace, do které se občas zaplete nějaká skladba, jeľ zcela nesedí v kontextu s ostatními skladbami. Kompilaci pravidelně mixuje DJ Dean, který tam pochopitelně umis»uje vąechny své tracky (např. “Balla nation” v posledním dílu).
Future trance – Tato kompilace obsahuje převáľně komerční tracky. Je to takové bezduché hromadění skladeb, které byly úspěąné v hitparádách. Asi nejhorąí z těchto kompilací.
Kontor (top of the clubs) – Oficiální kompilace známého klubového labelu (ATB, Sunbeam, Starsplash). Přesná charakteristika toho, co právě letí v německých klubech. Často se zde vyskytují velmi kvalitní remixy komerčnějąích skladeb.
Technodrome (the best of progressive techno) – Výborná kompilace, výběr skladeb téměř bezchybný. Vąe to vľdy namixuje nějaký z elitních DJů. Jednoznačně nejlepąí trancová kompilace. V názvu je slovo techno, ale kompilace obsahuje spíąe progressive trance a tech-trance, v Německu je totiľ techno chápáno trochu jinak neľ u nás.
Techno club – Kvalitou i obsahově podobné kompilaci Technodrome. První CD namixuje Talla 2XLC, která si k mixování druhého CD pozve nějakého slavného německého DJe nebo projekt (DJ Tomcraft, Cosmic gate, Pulsedriver).
Trance voices (the greatest vocal trance anthems) – V této kompilanci se vyskytují pouze vokálové skladby větąinou komerčního rázu. Pokud někdo poslouchá takové projekty jako Fragma, Sylver, Lasgo nebo jiný belgický trance, tak je to pro něj učiněný ráj, pro nás ostatní pouze průměrná poslechová kompilace.
Club rotation – Oficiální kompilace pořadu o klubové scéně v Německu na TV VIVA. Vyskytují se zde předevąím interpreti, kteří hráli live v tomto pořadu, takľe tracklist je dost různorodý.
Trance base – Lehce nadprůměrná kompilace, která ničím nepřekvapí a ni nezklame. Do kolen jí sráľí pouze zařazení některých skladeb do tracklistu.

Některé daląí tranceové kompilace: Club sounds, DJ Networx, The battle, Trancemaster, Rave base, Technics DJ set, Trance storm, World of trance, Trance dance

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.