TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaUnderground Trance: Europe´s Hottest Trance Clubs (DVD)

25.06.2002

Hudební dvdéčko jsem uľ neměl hodně dlouho v rukách a tak po skvělém Underworld Live, Massive Attacks a Portishead jsem si půjčil slibně vypadající titul s názvem Underground Trance. Obal sliboval hodně, kromě zvučných jmen jako Dj TiestoYahelImpactHardy Heller na první straně a fotky vysmátého Dj Tiesta na straně druhé, byly jeątě v krabici spolu s dvd diskem dvě mixovaná audio cédéčka. Já se v recenzi vąak hodlám věnovat jen dvd disku. Menu dvd disku vás přivítá svým futuristickým vzevřením (obr.1) a ihned máte moľnost se dozvědět, ľe celý disk je rozdělen na tři sekce a sice na European Mix, Ibiza Mix a 3D Visual Mix. Dále si muľete pustit celý video materiál (vąechny tři mixy) a nebo zahrát malou hru s hádáním různých geometrických obrazců (popravdě mi její přítomnost poněkud uniká).

Musím bohuľel konstatovat, ľe pořadí jednotlivých mixů má upadající kvalitu. První záznam, pravděpodobně sestříhaný s různých klubů v Evropě začíná sám Dj Tiesto. Dokonce jsem si vąiml prospektu Dj Tiesto Solo Tour 2000. Kamera občas zabere Dje za pultem i tancující dav lidí, ale někdy se aľ moľná přílią soustředí na projekční plátno a ve chvíli kdy je na něm mrkající méďa, tak se jedná vpravdě o zásek. Uvítal bych víc zaběrů párty people i samotného Dje při práci s gramofony. Občas v tiľąích melodických pasáľích skladeb je obraz zpomalen, coľ se celkem hodí. ®ádne přelety kamerou a nebo různé efekty s obrazem známé u videí z Trance Energy a nebo Sensation se nekonají. V téhle oblasti jednoznačně vévodí záznam ľivého vystoupení Underworld. Vřele doporučuji vąem s dvd přehrávačem, nebo dvd mechanikou. Tolik zajímavých nápadu s prolínáním obrazu a dokonce s druhou volitelnou kamerou v menu dvd disku jsem jeste neviděl. Není proto divu, ľe mají Underworld speciální skupinu Tomato, věnující se pouze přípravě vizuální stránky jejich vystoupení. Uľ se nemůľu dočkat jejich live vystoupení na Creamfields. Atmosféra prvního mixu je celkem srovnatelná se záznamy s Trance Energy. Světla a dekorace tomu vąemu jeątě přidávají. Po zhruba dvou skladbách je Dj Tiesto střídán daląím opoznání tvrději hrajícím Djem a ten vystupuje aľ do konce prvního mixu. Pokud mám hodnotit první mix, tak bych byl pro deląí čas kdy hrál Tiesto, vůbec by neuąkodily daląí jména jako Armin a nebo Ferry Corsten čí Gielen. Jinak co se týká hudební stránky naprostá spokojenost, jemné tranceové melodie (Yahel) a naopak naąlápějąí konec jsou naprosto vpohodě.

Druhá část – Ibiza Mix je naprosto nepochopitelně zničena colorováním obrazu při záběrech tancujících lidí. Ke konci se přidává jeątě efekt zaostření na střed obrazovky s rozostřením okolí do stran. V podstatě za celou druhou část neuvidíte kromě zapadu slunce na Ibize ani jeden normalní obraz. Je to celkem hodně ąkoda, protoľe tak se pouľití Ibiza Mixu odsouvá například jen do pouątění v klubu jako vizualizace při párty a to jeątě ani to ne, vzhledem k autorským právům. Druhá část hodně o ničem, hudba celkem sluąná ale obraz pro domácí pouľití naprosto nevhodný. Třetí, poslední část – 3D Visual Mix je v podstatě to samé jako část předeąlá, krom toho, ľe se budete dívat na různé 3D modely (to samé můľete po staľení pár pluginů najít i ve WinAmpu a nemusíte na to vlastnit dvd mechaniku). Tato část je nejdeląí a po chvíli i nejnudnějąí, jako dekorace prosím, ale pokud by disk neobsahoval první část nevím jestli by si ho vůbec někdo koupil.
Celkově mám z dvdéčka Underground Trance celkem rozporuplný názor. Určitě je to bezva nápad něco takového vydat a pokud to nemá být vyloľeně info o klubech v Evropě a nebo jen dekorační video do klubu jako ve větąí míře v tomto případě, tak má určitě navrch takový záznam na dvd z Trance Energy. Bohuľel u nás z daleko menąí ąancí k dostání v obchodech. Titul Underground Trance jsem zahlédl prodávat například v Bontonlandu. Nejlepąí řeąení by dle mě byl záznam vystoupení tří a nebo čtyř trance dj´s spolu s krátkými informacemi o nich, plus například krátké upoutávky na akce kde je můľete vidět hrát live.
Informace o DVD:
Celkový čas: 80min.
Formát obrazu: 4:3

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.