TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaV Naifu se slavilo

18.11.2003

Byl čtvrtek 13.11.2003 já vyrazil do ulic Prahy, do klubu Naif, kam jsem byl pozván na křtiny kalendáře fotoreportéra z Depa 9 Krupika. Celá akce vypukla někdy mezi 21-22h, ale já jsem dorazil někdy kolem jedenácté. To» na úvod, a teď bych jako obvykle stroze popsal klub, v kterém se akce odehrávala. Klub Naif se nachází v centru Prahy, naproti Stavovskému divadlu. Kdybyste někdo chtěl vyrazit právě sem, tak se nebojte, ľe to nenajdete, pokud víte, kde je Stavovské divadlo, tak klub nepřehlídnete, nebo» neonový nápis Naif vás oslní uľ na dálku.
Vstoupil jsem do klubu a jako v kaľdém klubu se zde vybíralo vstupné, které činilo pouhých 200 Kč(coľ mě se netýkalo). Pak jsem sestoupil ze schodů dolů a měl moľnost rozhlédnout se. Vezmu to od prostředku, kde byl taneční plac, který teda není moc veliký, ale k tomu později. O room dál byl jeden ze tří barů a také pohovky a křesílka pro unavené. Po projití místnosti a zahnutí doleva jste se dostali k záchodům, které byly ale opravdu v hrozném stavu. Jdu zpět do první vstupní chodbičky, kde byla druhá série pohodlných pohovek. Na konci pak byl daląí bar. Ten poslední byl přímo na place. Vedle tohoto baru pak měli VIPs svoje prostory. Djské stanoviątě bylo v jednom z koutů placu. Před ním se také nacházel minifloor pro sexydancerku. Teď bych se vrátil k tomu, co se dělo v klubu. Znalí jistě vědí, ľe klub Naif není ľádným nováčkem a ľe se zde hraje předevąím, moľná spíąe jenom, house.
Od začátku do konce tedy klubem zněl house ve vąech svých moľných mutacích. Zahráli zde djs z Depa 9, z nichľ bych mohl připomenout například Francouze Teddy B, se kterým jsem si chvíli pokecal nebo moderátora pořadu Dance Extravaganza na Evropě 2 Marka Řeřichu. Kdyľ přiąla půlnoc hudba “zhasla” a přiąlo vyvrcholení celé noci – křest kalendáře Petra Krupičky. Za kmotry mu přiąly hned dvě známé osobnosti a to blonďatá herečka Veronika ®ilková s dcerou Beátou a moderátor TN Rey Koranteng. Oba se toho chopili skvěle a hlavně to pojali i vtipně. Nejen kmotři sklidili kladné ovace, ale i samotní uvaděči mezi nimiľ byl i sám Petr a hlavně také jeho kalendář, který se dal zde dal zakoupit za 250 Kč. Show tedy skončila a hrálo se dál. Kromě hudby reprodukované se zde dala zaslechnout i hudba ľivá a to v podání alto saxofonisty z Depa 9 Ivana M. ®ivě tu hrály i bonga. Na parketě jsem nebyl skoro vůbec, protoľe jsem pořád ąmejdil po klubě a sbíral informace pro tuto reportáľ. A díky tomu jsem měl moľnost zahlédnout mezi partypeople lidi z domácí klubové scény jako ąéfredaktora Xmagu ©těpána Dlouhého nebo Dje Orbitha. Co se týče skladby lidí, myslím, ľe byli fakt hodně v pohodě a ochotní odpovídat na moje otázky. Ani tento klub nezůstal vyjímkou a to v tom abych zde nenatrefil na nějakého cizince. Tentokrát to byli nějací Angláni a také jedna Slovenka. Jsem rád, ľe se i cizincům libí v českých klubech. Jeątě bych mohl zmínit ceny. Absolutně obvyklé, co se týče praľských klubů, které jsem uľ navątívil – tedy pivo, cola, voda – 0,5l za tři pětky. V tomto klubu se neprodával jako je zvykem Semtex, ale Red Bull, kteý jsem si teda za 90 Kč nekoupil. O ostatním sortimentu není třeba se rozepisovat více, protoľe to je vąude stejné, akorát někdy o jiných značkách.
Co říci závěrem? Akce jako taková se mi hodně líbila a moľná to bylo i tím, ľe klub nemá tak velkou kapacitu a vevnitř byl dle mého hrubého odhadu asi 400 lidí. Jediné, co mi bylo trochu- no moľná víc, byla ta hudba. House mě nikdy moc nebral, protoľe je na mě moc utahaný. A zvuk saxofonu taky moc nemusím. Nicméně pořád se nehrál jenom jazzyhouse, ale byla zde zastoupena i odrůda houseu, kterou můľu a tou je deephouse. Moľná se divíte, proč píąi reportáľ z čistě houseové akce na server, který se jmenuje Trance.cz? Je to jednoduché – já se ptal mnoha lidí jaké tranceové dje zná, a odpovědi byli strohé Sasha, Paul Van Dyk a Paul Oakenfold. Nic víc. Jména jako Ferry Corsten, Armin van Buuren, dj Tiesto – neboli naąe elity – mnohým nic neříkala. Není to protoľe se o nich nepíąe v jejich oblíbeném Xmagu? Řekl jsem si tedy, ľe nebudeme jako oni, kteří neznají nic jiného neľ svůj trance.
Fotky z party najdete TADY. Thx to milo@depo9.cz za půjčení fotek do reportu.

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.