TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaVA – 10Y Alphabet City – Mixed by Marc Et Claude 2CD

24.03.2003

Hudební koncern Alphabet City patří mezi nejúspěąnějąí a nejznámějąí značky německého taneční scény, za deset let své historie si vybudoval pověst kvalitního a stabilního vydavatelství. Seskupení Alphabet City se skládá z několika labelů, jmenujme Alphabet City (první skladbou byl v roce 1994 Celvin Rotane a hit “I Believe”), Drop Out, Go For It, Le Petit Prince, Slotmachine a daląí. Pod hlavičkou vydavatelství dnes působí více neľ dvacet projektů, opět zmiňme jen ty nejznámějąí: Airbase, 4Clubbers, Boca, Dark Moon, Future Breeze, Jens O, Kay Cee, Lambda, Marc Et Claude nebo Ralph Fridge. Letos je to právě deset let, co Alphabet City fungují. Při té příleľitosti si připravili turné po německých klubech, nicméně jako hlavní připomínka této historické události vychází na dvou cd kompilace VA – 10Y Alphabet City – Mixed by Marc Et Claude 2CD mapující historii a současnost vydavatelství. Jaká je a zda je hodna vaąí pozornosti, to vąe se dozvíte v naąí recenzi.


Marc Et Claude

Sestavením kompilace byl pověřen Marc Et Claude, stálice labelu Alphabet City. První cd je jeden souvislý mix a obsahuje spoustu zajímavých skladeb. Hned první z nich je velkou lahůdkou, Lambda – Hold On Tight (Nalin & Kane Remix) slibuje příjemný poslech. Přestoľe jde o ąest let starý remix, zvuk je stále aktuální (ukázka), ostatně tohoto singlu se prodalo přes 45000 kopií po celém světě. Condor – Velvet Dreams (Trance Mix), to jeden z projektů multiproducenta Stephana Bodzina a rok stará skladba je rozhodně sluąným trancem. Severský producent Jezper Söderlund ze serveru Trance.nu je na kompilaci zastoupen svým projektem Airbase – Genie (Original Mix). Povedená uplifting trance skladba, která nemůľe nikoho zklamat. Jednou ze stálic labelu je Ralph Fritsch aka Ralph Fridge – Man On Mars (Martin Eyerer Remix). Tento singl rovněľ vyąel před léty, letos se ale dočkal nových remixů a ten od Martina Eyerera je asi nejzdařilejąí (ukázka). Alphabet City spolupracují i s takovým labelem jako je Platipus a tak si mohou dovolit vydat na své značce jejich klenot Art Of Trance – Madagascar 2002 (Kumara Remix). Přestoľe Push remix je asi o fous lepąí, ani tahle verze není k zahození. S daląím postupem nám album trochu přitvrzuje, ostatně co jiného by se dalo také čekat od skladeb Marc Et Claude – Loving You (Dj Isaac Remix) a Erik Vee – Wildside (Club Mix). Isaak remix je příjemně hard, Erik Vee mě zase tak neoslovilo, ale stále se mixované první cd poslouchá hodně příjemně, Marc Et Claude dokazuje, ľe ani tato činnost mu není cizí. Po hardtrance intermezzu přicházejí dvě nadmíru zajímavé skladby, Silvio Ecomo – No Dip (Marc Zimms Remix) a Boca – Brazil (Cabana Mix). Obě patří k tomu lepąímu, co na trancové scéně v poslední době vyąlo, zejména singl Silvia Ecoma je hodně originální a netradiční a Marc Zimms svým neotřelým remixem jen podtrhuje originál. Oliver Klitzing aka Reeloop je také přítomen a sice remixem ke skladbě Fusion 808 – Take On Me (Reeloop Mix). Tradiční Reeloop mix, standardní kvalita, přičemľ hodně dělá původní melodie, do které Reeloopův rytmus pěkně pasuje (ukázka). Poslední pětici prvního mixovaného cd začíná Jens O. – Remember The Day (Club Mix). Tahle skladba mě docela překvapila, nečekal jsem nic extra, nicméně tak povedený energický trance jsem uľ dlouho neslyąel (ukázka), opravdu příjemná záleľitost. Stejně příjemné je i Taiko – Silence (Darren Styles Remix), aneb jeden z posledních mixů téhle klasiky labelu Alphabet City. Předělání se dočkala i ona vůbec první skladba labelu z roku 1994, o které jsem se zmiňoval na začátku článku, CR2 – I Believe (Jens O’s Respect Mix). CR2 neznamená nic jiného neľ Celvin Rotane 2. Slabąí místo se ale najde i na téhle kompilaci, sice nic nemám proti Ray Knox – Sign Of Love (Flashrider Remix), ale na můj vkus jde o přílią diskotékový kousek. Poslední skladba je o něco lepąí, Heiko & Maiko – Go! (Kyau Vs. Albert Remix) je docela pohodový trance, by» ani zde nečekejte nějakou bombu.

Boca
Ralph Fridge
Jens O.
John Johnson

Druhé cd uľ není namixované a obsahuje to nejzajímavějąí, co kdy u labelu vyąlo anebo také nikdy nevyąlo, protoľe na tomto cd najdeme kromě osvědčených hitů i unikátní nahrávky, které doposud nebyly oficiálně vydány. 4Clubbers – Children (Club Radio Edit)Future Breeze – Temple Of Dreams (Radio Edit) a Marc Et Claude – I Need Your Lovin’ (Dark Moon Vox Radio Edit), to je komerčnějąí tvář Alphabet City a přestoľe určitě nejde o nejkvalitnějąí kousky z historie labelu, právě tyhle skladby jsou asi nejznámějąí z celého 2CD. Neoposlouchané songy tak začínají od čtvrté skladby, kterou je Condor – You Can (Kiss My …) (Original Radio Cut). Starąí skladba z roku 2000 a asi nejhitovějąí tohoto nepřílią známého projektu. O rok mladąí je píseň Mark Brain – Stonehenge (MB Radio Edit). Stonehenge jsem měl na vinylové desce, kdyľ jsem se učil mixovat, takľe ani nemusím připomínat, ľe jde o hodně kvalitní kousek, já bych si ąpatnou desku nekoupil (ukázka), to je vám doufám jasné 🙂 Opravdovou klasikou jsou Fridge – Angel (Radio Cut), před pár lety velká modla spousty trancových fanouąků. V podobném naąlapaném harder trance stylu je i Gate – Iron Eden (Radio Edit). Pravé kouzlo nám ale Alphabet City odkrývá aľ ve druhé polovině cd, kde se dostává na skladby, z kterých jste pravděpodobně některé nikdy předtím neslyąeli a pokud ano, tak máte větąí přehled neľ já 🙂 Začněme ale popořádku. André Michelle – A2 (Silent Breed Remix) je pět let stará skladba, ale vůbec to na ní není znát. I dnes se dá skladba označit jako progresivní tech-trance, ostatně vzpomínáte si na singl Silent Breed – Sync In z té doby? Pokud ano, tak tento remix je v podobném povedeném stylu. Klasikou klasik je Emmanuel Top – Turkish Bazar (Radio Edit), tady nemám co dodat. Lahůdkou druhého cd jsou Trancesetters – Roaches (John Johnson’s Deed Dub Remix). Dva roky starý remix, který i dnes zní krásně progresivně a famózně (ukázka) a pozor, neplést si John Johnson s ukřičenou “zpěvačkou” Jan Johnston, no nemám ji rád, tak o ní nepíąu moc hezky 🙂 Lambda – New York (Timo Maas Remix) je daląí z klasik, jde o druhý největąí hit projektu Lambda, hned po skladbě Hold On Tight. V progresivně laděném rytmu pokračujeme pro někoho moľná překvapivě i nadále, Bedrock – Heaven Scent (John Johnson Mix) to jen potvrzuje. Vidíte, i na Digweeda se dostalo 🙂 Daląí dvě skladby DJ Rush – Motherfucking Bass (Monika Kruse@Voodooamt Remix) a Monika Kruse @ Voodooamt – Solid State nám zase ukazují, ľe pro Alphabet City není cizí ani electro-techno styl. A jako důkaz, ľe se label neorientuje jen na jeden či dva styly, je zde vynikající Rob Acid – Afterclub, který je pro změnu chillout / ambient skladbou (ukázka), kterou jsem nikdy předtím neslyąel, stejně jako třeba André Michelle – A2 (Silent Breed Remix).

Kay Cee
Lambda
Rob Acid
Mark Brain

ZHODNOCENÍ: 30 skladeb mapujících historii a současnost Alphabet City, labelu, bez kterého by taneční hudba nebyla tolik populární, jako je v těchto dnech, týdnech a měsících. Vřele doporučuji.
Styl: trance – euro, hard, progressive
Hodnocení: 5/5

Tracklist
:
CD1:
01. LAMBDA – HOLD ON TIGHT (NALIN & KANE REMIX) 5:49
02. CONDOR – VELVET DREAMS (TRANCE MIX) 5:36
03. AIRBASE – GENIE (ORIGINAL MIX) 5:39
04. RALPH FRIDGE – MAN ON MARS (MARTIN EYERER REMIX) 3:52
05. ART OF TRANCE – MADAGASCAR 2002 (KUMARA REMIX) 3:24
06. MARC ET CLAUDE – LOVING YOU (DJ ISAAC REMIX) 3:20
07. ERIK VEE – WILDSIDE (CLUB MIX) 4:26
08. SILVIO ECOMO – NO DIP (MARC ZIMMS REMIX) 4:59
09. BOCA – BRAZIL (CABANA MIX) 5:45
10. FUSION 808 – TAKE ON ME (REELOOP MIX) 3:42
11. JENS O. – REMEMBER THE DAY (CLUB MIX) 5:43
12. TAIKO – SILENCE (DARREN STYLES REMIX) 6:04
13. CR2 – I BELIEVE (JENS O’s RESPECT MIX) 5:45
14. RAY KNOX – SIGN OF LOVE (FLASHRIDER MIX) 6:31
15. HEIKO & MAIKO – GO! (KYAU VS. ALBERT REMIX) 4:29
CD2:
01. 4CLUBBERS – CHILDREN (CLUB RADIO EDIT) 3:35
02. FUTURE BREEZE – TEMPLE OF DREAMS (RADIO EDIT) 3:33
03. MARC ET CLAUDE – I NEED YOUR LOVIN’ (DARK MOON VOX RADIO EDIT) 3:42
04. CONDOR – YOU CAN (KISS MY …) (ORIGINAL RADIO CUT) 3:25
05. MARK BRAIN – STONEHENGE (MB RADIO EDIT) 3:36
06. FRIDGE – ANGEL (RADIO CUT) 3:34
07. GATE – IRON EDEN (RADIO EDIT) 3:29
08. ANDRÉ MICHELLE – A2 (SILENT BREED REMIX) 7:18
09. EMMANUEL TOP – TURKISH BAZAR (RADIO EDIT) 4:26
10. TRANCESETTERS – ROACHES (JOHN JOHNSON’s DEEP DUB REMIX) 6:57
11. LAMBDA – NEW YORK (TIMO MAAS REMIX) 6:11
12. BEDROCK – HEAVEN SCENT (JOHN JOHNSON MIX) 7:09
13. DJ RUSH – MOTHERFUCKING BASS (MONIKA KRUSE@VOODOOAMT REMIX) 6:15
14. MONIKA KRUSE @ VOODOOAMT – SOLID STATE 4:41
15. ROB ACID – AFTERCLUB 9:07

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.