TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaVimana – We Came / Dreamtime

17.04.2002

Co vznikne, kdyľ svoje hudební nápady, svoje zkuąenosti a svůj talent spojí dohromady dva nejuznávanějąí tranceoví producenti současnosti – DJ Tiësto a Ferry Corsten ? Například Gouryella, která přestoľe vydala pouze několik skladeb a remixů (za vąechny jmenujme Walhalla, Tenshi nebo mix pro Binary Finary – 2000), se tak nedmyslitelně zapsala mezi nejpovedenějąí a nejúspěąnějąí trance projekty posledních let. Nedávno proběhly internetem zprávy, ľe Gouryella natočí jeątě album a svou činnost ukončí (důvodem bylo velké pracovní vytíľení obou producentů), ale jak se říká, nikdy neříkej nikdy a tak se třeba jeąte někdy v budoucnosti od Gouryelly něčeho dočkáme … DJ Tiësto nedávno představil svůj nový singl Lethal Industry, Ferry Corsten zase vydal nové mixy svého loňského hitu Punk. Tentokrát se obě superstar skrývají pod jménem Vimana, jejich singl se jmenuje We Came / Dreamtime (původně vyąlo jiľ v roce 2000, nyní s novými mixy konečně na CD). Mixů najdeme na CD opravdu poľehnaně – skladbu We Came si můľete vychutnat hned v ąesti verzích a jako bonus je na desce nahrávka Dreamtime …
Začínáme jak jinak neľ Radio editem. Ten je příjemně euforický s pohodově tepajícím beatem a nechybí ani silná vznosná melodie. Tato verze mi připadá spíąe jako nějaký daląí ze singlů Ferryho Corstena, neľ výsledek vzájemné spolupráce s Tiëstem, jehoľ vliv jsem v této verzi nějak nepostřehnul. Track je v tomto mixu hodně ořezaný a zkrácený, postrádám postupnou gradaci nahrávky a neľ se vám podaří zaposlouchat se do snivé melodie, je uľ skladba u konce. Je to zkrátka klasická radio verze, která je určena pouze k jednomu účelu a tím je samozřejmě hraní v radiu. Nic jiného od tohoto zkráceného editu We Came nečekejte. Druhý, téměř devítiminutový mix uľ je to pravé ořechové pro vąechny příznivce pohodového upliftingu. V tomto remixu je uľ také slyąet Tiëstův podíl na produkci (pouľité aranľe, melodie). Tento mix bych popsal jako melancholický, hladící a nádherně průletový. Singl We Came ale rozhodně není jen o upliftingu a dočkáte se na něm i progresivnějąích verzí.

Třeba hned třetí mix, Dresden Joy bassoelectro club mix, je uľ úplně o něčem jiném, neľ předchozí dvě verze. Zachována zůstala pouze základní melodická linka a jinak se v tomto mixu dočkáte zcela nových aranľí, zvuků a také bicí doznaly podstatných změn. Přestoľe je původní verze od DJ Tiësta a Ferryho Corstena udělaná velice dobře a nelze jí prakticky nic vytknout, snad jen ľe je aľ přílią klasická a nepřichází s celkem ničím novým, je tento mix jeątě o třídu lepąí. Snad proto, ľe se nebojí si se skladbou opravdu pohrát a nejede pouze v nějakém zajetém a osvědčeném schématu. Joy and Dresden dostali na singlu jeątě jednu moľnost zremixovat We Came, Joy and Dresdens tribal dub remix. V tomto mixu J a D jeątě více přitvrdili beat, přidali spoustu roztodivných kosmických zvuků a v tomto podání je We Came opravdu hodně deep. Nutno ovąem přiznat, ľe příjemně deep. Přestoľe tato verze není postavena na původní hitové melodii a sladkých aranľích, poslouchá se velice pohodově a působí maximálně pozitivně. Joy and Dresden nezklamali ani v tomto remixu a udělali si daląí zářez na pomyslné paľbě svých remixérských úspěchů.
Graham Gold. Kdyľ se vysloví kombinace těchto dvou slov, naskočí větąině trance posluchačů automaticky daląí tři slova – kvalitní progresivní trance. Ano, i remix od Grahama Golda na We Came/Dreamland najdeme a podle mě je také tím nejpodařenějąím. V případě We Came nebylo jednoduché rozhodnout, který remix je ten nej, vąechny mixy jsou opravdu na vysoké úrovni, ale Gold mě nakonec přeci jen přesvědčil… Grahamova kombinace průzračné melodie a progresivního zvuku je prostě neodolatelná a tenhle kousek si prostě zamilujete na první poslech. ©estou verzi na desce obstaral Dave Aude. Jeho remix je celkem nenáročný (rozhodně ale ne hloupý) uplifting, který vás nějak neohromí, ale na druhou stranu vám ani nezkazí náladu. Profesionálně zpracované aranľe, lehký beat a mírně poupravená originální melodie, to jsou ingredience, které by na tanečních parketech mohly zabrat. Dave Aude odvedl dobrou práci a jeho verze je pro dje zajímavou alternativou k mixu od Ferryho Corstena a DJ Tiësta. Před námi je závěrečný bonusový track – Dreamtime. Tuto skladbu měli ve své reľii opět Tiësto a Ferry Corsten. Dreamtime je pohodová relaxační věcička, která si na nic nehraje a neklade si za cíl nic víc, neľ vás na pár minut příjemně pobavit a to se jí daří více neľ dobře. Není to ľádná tranceová hymna, ale o to více působí sympaticky. Skvělá věc.

ZHODNOCENÍ: DJ Tiësto a Ferry Corsten opět dostáli své pověsti skvělých producentů a připravili pro nás singl, který je opravdu univerzální. Posloucháte uplifting? Potom se vám jistě bude líbit remix od Ferryho Corstena a Dj Tiësta, případně sáhnete po verzi od Dave Auda. Máte raději progresivnějąí trance? Potom si zaručeně vyberete mix od Grahama Golda případně zvolíte remixy Joy and Dresden. Zboľnujete chillout? Potom je pro vás jako dělaná závěrečná nahrávka Dreamtime. 7 skladeb a více jak 55 minut báječného tranceu, přesně o tom je nový CD singl od Vimany.
Tracklist:
01 – we_came__radio_edit
02 – we_came__dj_tiësto_and_ferry_corsten_remix
03 – we_came__dresden_joy_bassoelectro_club_mix
04 – we_came__joy_and_dresdens_tribal_dub
05 – we_came__graham_gold_remix
06 – we_came__dave_aude_remix
07 – dreamtime__dj_tiësto_and_ferry_corsten_remix

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.