TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaXiJaro & Pitch si plní své sny

18.09.2023

Trancová hudba je velmi specifickou elektronickou muzikou, je plná povznášejících emocí a dojemných příběhů. A jeden takový působivý příběh se točí kolem dvojice XiJaro & Pitch. Tuto dvoučlennou formaci tvoří nizozemec Xander van Dommelen a belgičan Anthony Reyers. Xander je mozek projektu, který se soustředí zejména na produkci. Mohli jste o něm slyšet již na začátku minulé dekády, kdy něco málo vydal pod pseudonymem XiJaro. Anthony Reyers s ním spolupracuje od roku 2014 a společný projekt pojmenovali XiJaro & Pitch. A právě Anthony je tím, o kterém se mluví, neboť 30letý hudebník je od narození nevidomý. Příčinou jeho slepoty je vzácné onemocnění Norrie, ale ani tento hendikep mu nezabránil, aby si šel za svým snem.
 

 
XiJaro & Pitch tvoří povedený uplifting trance a celkem rychle se prosadili na relativně přesycené scéně. Jejich hudba je řemeslně dobře provedená a má srdce a to se cení, u posluchačů jejich tvorba vyvolává mrazivé pocity. Není tedy divu, že se produkce talentované dvojice objevuje na předních vydavatelstvích a jejich opakované úspěchy je vystřelily mezi hvězdy žánru trance až tak vysoko, že je bylo možné slyšet třeba na věhlasném festivalu Luminosity, australské edici Transmission, výroční oslavě A State Of Trance a dalších známých eventech jako Dreamstate, Untold či EDC. Pro oba dva pány je trance srdcovou záležitostí a je to znát jak za mixem tak i v hudební produkci.
 
Jak již bylo řečeno Xander a Anthony si plní své sny a pojem Chasing Dreams je tak samostatnou kapitolou v jejich kariéře. Pojmenovali takto svou show a podcast, který již druhým rokem vysílají živě na platformě Twitch. A kromě toho, že letos vyšel stejnojmenný singl, tak tento název nese i jejich nová kompilace Chasing Dreams Vol. 1. To jen podtrhuje význam, jenž má tato mantra pro dvojici z Beneluxu. Zkušenosti s mixovanou kompilací již nějaké mají, tři roky nazpět si je vybral Talla 2XLC jako hostující DJs pro svou legendární sérii Technoclub. Avšak tvorba vlastní kompilace je jiná disciplína a XiJaro & Pitch se jí zhostili skvěle.
 

 
Dvoudiskový výběr čítá téměř tři hodiny pečlivě vybraných tracků, kterými Xander a Anthony zarámovali svůj charakteristický sound. Najdeme zde pětici skladeb z jejich vlastní stáje a též nejžhavější a nejnovější materiál od předních umělců scény jako Giuseppe Ottaviani, Markus Schulz, Solarstone, Ferry Corsten, Madwave či Ciaran McAuley. Kromě zavedených ikon žánru ale X&P poukazují i na talentované, začínající producenty, o kterých jsou přesvědčeni, že si skutečně zaslouží vaši pozornost. Umělecky je první disk nakloněn progresivnějším, atmosférickým a vlažnějším číslům ale druhý disk už zvyšuje rychlost. Celý tracklist najdete zde.
 
XiJaro & Pitch říkají o následování snů (a vlastně o „Chasing Dreams“!) následující: „Myslíme si, že to je něco, co nás všechny motivuje. Cítíme to od dětství a nemyslíme si, že ten pocit někdy vymizí. Ať už jsou naše sny malé nebo velké, udržují v nás motivaci posouvat se vpřed. Pravděpodobně dokážete uhodnout, o jaký typ snů usilujeme jako XiJaro & Pitch a v roce 2023 jsme si jich splnili hned několik. Debut na A State Of Trance na březnovém Celebration Weekendu byl jedním z nich a vydání naší první vlastní kompilace je bezpochyby další. Dalo nám to dosud nejlepší produkční příležitost předvést naší hudební podstatu v její nejčistší podobě. Hudba, kterou jsme vybrali, měla nedílnou roli při utváření výrazného soundu XiJaro & Pitch a jsme hrdí, že vám náš výběr můžeme představit v plné síle. Skvěle jsme se bavili při jeho kompilaci a mixování a doufáme, že si poslech užijete i vy.“
 
Anthony postižený od narození nemocí Norrie zasvětil svůj život podpoře nadace Norrie Disease Foundation, která investuje do výzkumu a podpory pro postižené. Z tohoto důvodu bude část výtěžku z kompilace věnována NDF jako součást snahy X&P o změnu. Chcete-li podpořit tento záměr, tak zde je odkaz na hudební služby.
 

Dolvich
Author: Dolvich

Napsat komentář:

Please Login to comment
  Odebírat  
Upozornit