TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaZajímavé mixy pro Blank & Jones – Watching the Waves

28.06.2002

Jedni je haní, druzí se jich straní, třetí je bez emocí poslouchají a ti ostatní na ně nedají dopustit. O kom ľe to je řeč? Asi uľ tuąíte, o “kontroverzním” německém duu Piet Blank & Jaspa Jones. Hodně lidí jim vyčítá komerčnost a vypočítavost jejich singlů, na druhou stranu ta samá skupina lidí moľná ani neví, ľe tři roky starý singl “Cream” se ve své době umístil na prvním místě v UK dance chart! Je pravdou, ľe poslední singly jako “Desire”, “Dj’s, fans & freaks” či “Beyond time” nepatřily k přílią povedeným, na druhou stranu nelze říct, ľe by Blank & Jones přicházeli o své fanouąky, stále jich mají myslím více neľ dost. Za zcela výstiľnou povaľuji větu, která je napsána v biografii na jejich stránkách, “Blank & Jones are the prototypes of the Popstars of the 21st century, who are involved with their fans, although they don’t see it that way!”. Blank & Jones jsou rozhodně jedněmi z nejdiskutovanějąích umělců, diskuzemi typu “Opravdu je Piet Blank gay?” počínaje a větami “Tak co ten nový singl, zase je to větąí “sračka” neľ předtím?” konče .)
Před nedávnou dobou vydané album “Substance” naznačilo, ľe se přeci jen Blank & Jones snaľí svoji tvorbu trochu vyvíjet a nezůstávají u zavedených postupů. Jednou z nejlepąích skladeb alba byla zcela určitě píseň “Watching the Waves”. Té se nyní po zásluze dostává samostatného vydání. Singl je okořeněn velmi zajímavými mixy. Jako první by vás měl zaujmout opravdu povedený “Ambient mix”, kde jak je vidno podle názvu, Blank & Jones pronikají do hudebního stylu ambient a chill out (ukázka). Díky tomuto mixu si troufám odhadnout, jak bude vypadat videoklip, nejspíąe bude natočen někde u moře a Blank & Jones budou pozorovat vlny a moľná se objeví i surfař!:-) (pozn. Recenze byla napsaná v době, kdy klip jeątě nebyl hotový, nyní je jiľ k vidění na VIVA TV a surfař tam není!:o)) “Original mix”je ze vąech mixů asi nejslabąí, přestoľe ani on není vůbec ąpatný, jen má tu smůlu ľe remixováním byli pověřeni uplifting specialisté Svenson & Gielen a progressive trance house dj Yoggie Van Bellen.

Remix od Svenson & Gielen je sice jako vejce vejci podobný jejich vlastnímu singlu “The Beauty of silence”, nic to ovąem nemění na faktu, ľe kdyľ se dokáľete od tohoto faktu oprostit, odměnou vám bude výborný euro uplifting trance v té nejtypičtějąí podobě (ukázka). Příznivci pomalejąích, avąak propracovanějąích beatů si přijdou na své při poslechu Van Bellen remixu (ukázka). Opravdu jsem rád, ľe si Blank & Jones vybrali Van Bellena za remixéra, zejména díky němu totiľ mohu celý singl ohodnotit velmi kladně. Je totiľ vyváľený, nebo» je zastoupeno hned několik druhů taneční hudby. Typický Blank & Jones zvuk balancující na hraně mezi trancem a diskem v Original mixu, pohodový chill out v Ambient mixu, klasický eurotrance v podání dua Svenson & Gielen a progressive house trance od jednoho z nejpovolanějąích, od Yoggie Van Bellena. Van Bellen remix bude ovąem tak trochu překvapivě chybět na maxi cd, které vyjde 8.7.2002, přednost dostali dosud nepublikované remixy od “Symphony Of Strings” a “Die Ärzte”. Avąak i bez toho je jedno jisté, a totiľ ľe Blank & Jones udělali singlem “Watching the Waves” ten správný, by» trochu opoľděný, krok do 21. století.
Tracklists:
Vinyl 01
01 Ambient mix 08:23
02 Original mix 08:36
Vinyl 02
01 Svenson & Gielen Rmx 07:41
02 Van Bellen Rmx 09:50
Maxi CD
01. Short Cut
02. Original Mix
03. Ambient Mix
04. Svenson & Gielen Remix
05. Symphony Of Strings Remix
06. Die Ärzte Remix
Top10 – Červen 2002
01 Blank & Jones – Watching The Waves (Svenson & Gielen Remix) (Gang Go / EDEL)
02 Bomfunk MCs – Live your Live (Push Trancendental Remix) (Epidrome)
03 Perpetuous Dreamer – Dust.WAV (Rising Star Remix) (Gang Go)
04 Toby Lee Conner – Follow The Sun (Silverblue Remix) (Gang Go)
05 Plastic Boy – Silver Bath (Bonzai Italy)
06 Fire & Ice – Heart & Mind (XTC Italy)
07 Urban Voodoo – Humanity (Yeti Rec.)
08 New Energy – Illusion (Into Mix) (Stik Trance)
09 Seraque – My Dreams (Captivating)
10 4 Strings – Diving (Liquid Rec.)

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.