TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaZen s dvojicí Parham & Dominic Plaza

18.10.2006

PARHAM propadl hudbě už ve 14ti letech a jeho nadšení poslouchat, ale i hrát se ho drží dodnes. V dnešní době platí za jednoho z pionýrů švédské a severské scény obecně. Po více než 15ti letech za gramofony má Parham víc práce než kdy jindy. Kromě spolupráce s Dominicem Plazou, se těší pozornosti těch největších jmen progresivní scény – Hernan Cattaneo, John Digweed, Anthony Pappa, Dave Seaman nebo Kasey Taylor. Jeho značka Fokused recordings nabírá na obratkách a není těžké si domyslet, že o tomto nadšenci ještě mnohé uslyšíme. DOMINIC PLAZA se narodil v Polsku, vyrůstal ve Švédsku a nyní žije v Barceloně. S produkovaním hudby začal už v 18ti letech a jako každý se nějaký čas stylově profiloval a zejména ve Švédsku si vybudoval slušné renomé na poli tribalu a progresivu. Kolem roku 2003 se přestěhoval do Barcelony, kde záhy začal pracovat s Parhamem. Spolu zremixovali Son Kite, Chris Lakea a další zvučná jména progresivní scény. Jedním z velkých úspěchu byl také hit roku 2005 – “sounds rushing”, který se objevil na kompilaci dje Tiesta “Searching for sunrise 4”.
Požádali jsme se Romana Raie, aby nám řekl pár vět ke svojí nové desce, která se bude křtít v sobotu na ZENu:
Deska se jmenuje 4am a je to EP o dvou tracích a jednom remixu, který právě udělali Parham a Plaza. Vyjde to na Českém labelu Tribal vision, který jinak vydává jenom zahraniční umělce .. 4am a inspiration a 4am parham and plaza mix.
a když už jsme ho odchytili online na icq, rovnou jsme ho krátce vyzpovídali 🙂
Za poslední dobu jsi vyprodukoval spoustu hudebního materiálu, jak se s odstupem času díváš na první svoje tracky?
Tak na ty první vic s usměvem, protože ještě nehrály jak by měly. Starý tracky co jsem vydal oficiálně byl odrazem tý doby – nic bych na tom neměnil 🙂 Občas si některý rád poslechnu.
Jasně, v čem vlastně skládáš, používáš taky hardware?
Skládám v programu Nuendo a používám vst a dsp systémy na míchání. Pak mám nějaký synťáky, používám ale hlavně Virus a pak pár hodně zajímavejch vsti nástrojů.
Tribal vision mají vztah i k psytrancu, jak se díváš na tenhle styl, oslovuje tě?
Tribal vision dnes už k psytranceu moc netíhou, spíš z něho vzešli.. dnes se orientují spíš jinýma směrama. Mě osobně se psytrance nikdy nelíbil, často hlavně pro svou velkou rychlost.
Co chystáš po 4am, máš na disku něco rozdělaného?
Chystám toho spoustu.. měl jsem rozdělané maxi EP pro Tribal vision a pár singlů pro Solstice, ale rozbil se mi harddisk, takže teď čekám, co se z něj podaří zachránit. Jinak sem mezitím stihl udělat track Disco on the mothership, který by měl vyjít vprosinci u TV a oficiální remix pro Deep Forest – pecku Sweet Lullaby, která vyjde u kanadského labelu Existence …
ZEN v sobotu 21.října v Roxy s řádnou dávkou mejdanové hudby a nálady!
ZEN – Roman Rai presents new Tribal vision release 4A.M. with remix by Parham & Plaza
special guests: PARHAM & DOMINIC PLAZA (sweden/spain)
resident djs: Michael Burian (Bohemian rec.), Roman Rai (roxy booking, Solstice)
chill out: Airto & Lillou
Sobota 21.10.2006 od 22h
Roxy Praha – www.roxy.cz
Vstupné do půlnoci za 150,- / po půlnoci za 200,-

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.