TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaZen v Roxy již tento pátek + rozhovor s Tazzem

19.06.2008

V Roxy nás čeká již tento pátek další vydání ZENu. Jeho hudební náplň bude tentokrát plně v režii českých djs. Na hlavní stagi vystoupí vedle Michaela Buriana a Romana Raie také TAZZ. A právě jeho jsme se zeptali v rozhovoru na pár zajímavostí z djského života, ve kterém mu již několik let pulsuje čistý progressive house. Zároveň máte poslední možnost si v pátek oslavit 9. narozeniny ZENu (pořádané 18.7.) nanečisto, a to se vstupem zdarma do 23h.

ZEN
resident djs
MICHAEL BURIAN (michaelburian.com) & ROMAN RAI (roxy booking, solstice rec.)
guest dj: TAZZ (progressivesession.net)
chill out djs: Airto (roxy booking) & Lillou (roxy booking)
vj: Maruška
special light design
Vstup zdarma do 23:00! Po 23:00 vstup 200czk.
Uvádí Roxy promotion
Start 22:00
21.6.2008

Rozhovor s Honzou Kolářem aka Dj TAZZ před pátečním ZENem
Petr
Honzo, tebe neuvidíme v Roxy hrát rozhodně poprvé, a ani hraní po jiných klubech ti není cizí. Trochu mi ale přijde, jak tak probírám line upy různých klubů, že TAZZ je tady s námi hodně dlouho a vlastně stále skoro nikde. Jak si to mám vysvětlit? :
TAZZ:
V tom máš pravdu, začátky mého hraní sahají téměř osm let zpět, kdy jsem začal šmrdlat desky po narozeninových mejdanech a na akcích, které jsem sám pořádal. Za tu dobu jsem prošel – asi jako každý dj – jistým vývojem, kdy jsem hudebně hledal sám sebe, anebo si myslel že jsem hvězda a že udělám díru do světa : Nakonec hvězda nejsem (díky bohu 🙂 a díru do světa jsem také neudělal, ale našel jsem hudebně sám sebe, což je pro to, abych mohl dále hrát nejdůležitější. To, že mě není tak často vidět na lineupech různých klubů, může mít různá odůvodnění, ale tím, že bych odmítal nabídky to není. Hraji proto, že mě to baví a né abych lezl někomu do pr*ele. Pravdou také je, že mám náročnou práci, školu a další vedlejší aktivity, a tak hrát 2x každý víkend bych asi už nezvládal. Tím hlavním důvodem je zřejmě hudba, kterou hraji. Zůstávám věrný tomu, co se mi líbí, a ne tomu, co ukazují komerční směry a vývoje. Pro mě je to stále progressive house, který byl po svém krátkém boomu převálcován trancem, a tak možná i proto nemá tak velkou základnu posluchačů. Ale věřím, že spoustě lidem se tato muzika líbí, jen ji třeba nazývají jinak :
Petr
Kromě toho, že jsi zakladatel projektu Progressive Session (www.progressivesession.net), tak máš také rezidenturu na Sheexy House v Chateau. Přestože mě napadá hned několik výkladů slova Sheexy, tak bych ho raději slyšel do toho nejpovolanějšího.
TAZZ
Hehe, to by mě zajímalo, co si pod tím vykládáš ty :. Sheexy House je můj společný rezidentní večer s Bo.Danem, který letos v srpnu oslaví na parníku první výročí. Ten název jsme dávali dohromady slátaninama slov různých spojení a významů, a tohle z toho vzešlo : Je těžké vymyslet takový název, aby vyjadřoval, co chceme. Více méně je to fenomén dobré nálady, ale abys pochopil pravý význam, tak to musíš zažít na vlastní kůži …třeba hned 27.6. v Chateau :
Petr
Pokud se nepletu, tak je to tvé jediné rezidentní hraní. Mám si to vyložit tak, že slovo rezident = hraji pravidelně zde a nikde jinde? Poslední dobou se mi zdá, že to označení nějak ztrácí smysl a vypadá to, jako by djs sbírali rezidentury, dokud jim to plánovací kalendář dovolí. Co si o to myslíš?
TAZZ
Ano, je to moje jediná rezidentura, ale neznamená to, že bych nemohl nebo nechtěl hrát nikde pravidelně i jinde. Věřím tomu, že jsou DJs, kteří se urputně snaží mít co nejplnější kalendář, aby se s tím následně mohli chlubit. Ono je ale také rozdíl mít rezidenturu kam přijdeš pouze zahrát a mít rezidenturu, o kterou se sám staráš a připravuješ ji…
Petr
Plno djs se pyšní tím, jak hrají tam či jinde, a naopak lamentují, že jinde by nehráli. Ruku na srdce, vybíráš si někdy i podle zvučného jména klubu? …nebo co je pro tebe podstatné?
Tazz
Takoví pánové jako jsou Sasha, Digweed a jim podobní jistě mají nárok na to si vybírat akce, na které pojednou hrát. Přeci jen už nejsou nejmladší, že : Já si nikdy nevybíral podle jména klubu a ani to dělat nebudu. Pro mě jsou důležití lidé, kteří do těch klubů chodí a technické vybavení. Shrnuto: Hrát k tobě do garáže sousedům na nervy na HIFI věži Tesla nepůjdu :
Petr
Místo otřelé otázky “Jak bys charakterizoval svůj současný sound?” mi radši řekni, kde bychom si mohli stáhnout/poslechnout nějaký tvůj poslední set.
TAZZ
Všechny mé sety, které jsem kdy publikoval můžete vždy nalézt na stránce tomu věnované http://www.progressivesession.net/index.php?section=download&subcat=1&lang=_cs . Jako bonus k tomuto rozhovoru tam teď přidávám živý záznam z mého posledního vystoupení na ZENu 22.3.2008, který je také přímo ke stažení zde: http://www.progressivesession.net/files/DJ_TAZZ_live_ZEN@ROXY.mp3 .
Petr
Na tomto vydání ZENu hraješ vedle Michaela Buriana a Romana Raie. V čem jsi lepší než oni? 🙂
TAZZ
V ničem : Nebo ve všem? Teď ti nevím…. :
Petr
Vedle koho se ti hraje opravdu dobře?
TAZZ
Měl jsem spousty hraní s různými djs, které mi naprosto sedlo, ale většinou to byly jedinečné okamžiky. Z těch djs, se kterými hraji častěji, se mi nejlépe hraje asi s Bo.Danem. Je to tím, že spolu hráváme téměř přes pět let a máme podobný styl, byť každý v trošku jiném podání.
Petr
Když hrajete spolu, existuje mezi vámi nějaká dohoda o tom, kdo co tak přibližně bude hrát, abyste si nevykrádali desky?
TAZZ
Vůbec, taková dohoda neexistuje. Pak na sebe akorát čumíme, když jeden zahraje druhému věc, kterou chtěl právě pustit on : Tohle je na tom našem společném hraní právě fajn. Nemusíme se na ničem domlouvat, a každý volí takové skladby, které jsou podle něj v daný okamžik nejlepší. Výsledkem je pak zajímavá hudební kompozice…
Petr
Je nějaká deska z tvé kariéry, za kterou se zpětně stydíš, že jsi ji kdy vůbec hrál? :
TAZZ
Bohužel ano, byť to bylo omylem : Když jsem před pár lety bydlel chvíly v Londýně, občas jsem sem létal za hraním a vozil si s sebou nové pecky, které jsem měl přímo z bývalého Plastic Fatastic record shopu. Kolikrát jsem je ale nestačil pořádně naposlouchat, a tak se mi jednou stalo, že jsem chtěl dát nějakou pecku, ale jak všechny ty proma byly bílé, tak jsem se v tom šeru přehmátl a pustil omylem nějaký uřvaný bootleg remix Madonny… Když přišla ta plocha s vokálem a uvědomil jsem si, co jsem pustil, tak jsem se málem propadl do pekla… ale lidi na parketu to asi pochopili, protože když viděli jak jsem z toho mimo, tak se začali smát : Pak jsem dal to, co jsem chtěl původně a bylo zas vše OK.
Petr
Co vlastní produkce, …už je něco venku?, nebo svou velkou kariéru držíš na uzdě? :
TAZZ
Bohužel není v tomto směru nic, co bych skrýval. Kdysi jsem to zkoušel, fakt, i mě to docela bavilo, ale asi pro to nemám cit. Nedokázal jsem realizovat své představy, a tak než abych zbytečně zaplňoval pulty hudebních portálů podprůměrnými tracky, nechám prostor těm nadanějším, kterých je bezesporu dost.
Petr
ZEN oslaví příští měsíc 9. narozeniny s Rolandem Klinkenbergem. Vzpomeneš si na svůj nejlepší ZEN v Roxy, kdy jsi byl ještě v řadách obecenstva?
TAZZ
ZEN je pro mne ikonou českého progressivu, a tak nevynechám ani jeho 9. narozeniny :. ZENy, na které nikdy nezapomenu jsou dva. První, když na ZENu vystoupil poprvé Jimmy Van M, který nám tu progressive učaroval, a druhý, když tu byl Sasha a James Zabiela. Z těchto ZENů mám hluboké neopakovatelné hudební zážitky, které hodně ovlivnily můj hudební směr.
Petr
Koho bys rád na ZENu slyšel v budoucnu?
TAZZ
Andre Absolut, Matt Rowan, Jaytech, Noel Sanger, Jay Lumen, Adam K, Claes Rosen, Ned Shepard, Stan Kolev, Junkie XL, …
Pozn.: Nemusí být všíchni najedou :
Petr
..a koho bys nechtěl slyšet už nikdy a nikde? :
TAZZ
Ewa Farna :
Petr
Brutální to selekce! 😉
Díky moc, byl to zajímavý rozhovor, ať se ti daří ve všech směrech!
TAZZ
Já díky za příjemný rozhovor a těším se někdy na viděnou!
Ptal se: Petr Tajčman, Roxy

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.