TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaZhi-Vago – Celebrate The Love 2002

28.03.2002

Pokud jste poslouchali taneční hudbu někdy v druhé polovině devadesátých let, jistě vaąí pozornosti neunikl hudební směr zvaný dreamdance. Kolébkou této hudby byla Itálie a prvním velkým dreamdance hitem byla skladba Children v podání Roberta Milese (tento rok se nahrávka Children dočkala svého 2002 mixu od 4 Clubbers). Charakteristickým rysem dreamdancu byl romantický klavír doplněný nějakou příjemnou melodií a lehkým tanečním beatem. Po úspěchu Children se objevila celá řadu projektů, které se svými nahrávkami slavily tu větąí tu menąí úspěch. Mezi dreamdance projekty té doby se řadí i seskupení, které si dalo jméno Zhi-Vago (podle slavného románu Borise Pasternaka) a právě o tomto projektu bude nyní řeč.
Zhi-Vago tvoří producenti Claudio Mangione a Gottfried Engels (mimo jiné produkovali dnes jiľ asi zapomenutý dance projekt Bellini) a jejich první singl Celebrate The Love (vokál Joan Wilson) se na na pultech music shopů objevil v roce 1996, v době, kdy dreamdance dosahoval největąí oblíbenosti. Skladba se prodávala opravdu dobře a v Německu se bez problémů vyąplhala do top 40 prodejní hitparády. Jeątě ve stejném roce vydávají Zhi-Vago daląí skladbu s názvem Dreamer (vokál obstarala Eliz Yavuz), ten vąak úspěchu předchozího singlu nedosáhl ani náhodou. V roce 1997 vsadili Zhi-Vago na jistotu a jejich třetí singl – With Or Without You byl dreamdance remixem jednoho z největąích hitů irské skupiny U2. Skladba se opět líbila a Zhi-Vago si několik týdnů mohli vychutnávat sladké plody úspěchu své nahrávky. Posledním trackem, který Zhi-Vago v devadesátých letech jeątě natočili, byl kousek Teardrops / From Heaven (1997, vokál opět od jiné zpěvačky, tentokrát od Simone). Tato pohodová, romantická a mírně přeslazená skladba byla na dlouhou dobu tím posledním, co jsme mohli od Zhi-Vago slyąet…
Píąe se březen 2002 a Zhi-Vago se probouzejí z dlouhého spánku. Tento rok je opravdu bohatý na nejrůznějąí coververze dance skladeb 90.let, a tak se i Zhi-Vago snaľí opět zaujmout přední místa v nejrůznějąích dance/club charts a to novými mixy svého prvního (a nejúspěąnějąího) singlu Celebrate The Love. Singl vychází na německém labelu Gang Go Music (distribuce Edel) a pokud si nejnovějąí výtvor Zhi-Vaga obstaráte, tak se můľete těąit na celkem pět mixů této skladby.
Úvodní radio cut se nejvíce podobá původní verzi nahrávky z roku 1996. Sladké tóny klavíru jsou doplněny příjemným vokálem a sviľným beatem. Co je nového, to jsou aktuální aranľe a pokud se pozorně zaposloucháte, objevíte i nějaké nové zvuky. Tento mix je pojat nekomplikovaně, odpočinkově a jestli bych ho měl k něčemu přirovnat, tak asi k produkci Fragmy. Nic výjimečného, nahrávka která vás ničím neohromí, ale na druhou stranu vám ani nezkazí náladu. Není to ąpatné, ale čekají nás jeątě kvalitnějąí mixy…Druhý v pořadí je club mix. Ten má oproti radio verzi tvrdąí beat, větąí gradaci a také si v něm více uľijete euforických tranceových ploch (ukázka). Přiznám se, ľe eurotrance není moje parketa, ale neměl jsem ľádné nutkání přeskočit na daląí track, takľe něco zajímavého na tomto remixu jistě bude. Následuje mix od Toby Lee Connora, který je uľ určitě hratelný v nějakém odlehčeném trance setu. Connor si zahustil skladbu vlastními ingrediencemi – vrtulkovité náběhy (charakteristické pro trance), spousta příjemných zvuků a celá nahrávka je v jeho podání nějak vzduąnějąí a působí mnohem lépe neľ předchozí verze. Čtvrtý, komu se dostalo moľnosti mixovat tento track, je DJ Garry. Ten posunul Celebrate The Love do klidnějąí polohy. Jeho mix je spíąe poslechový neľ taneční, ale poslouchá se opravdu dobře. Hladící beat a poletující rozverná melodie působí v kombinaci s andělským vokálem Joan Wilson opravdu příjemně. Pátý, závěrečný mix si s převahou získal moje sympatie – je neoriginálnějąí, nejpropracovanějąí a pokud se mám upřímně přiznat, tak něco takového bych na spíąe komerčním singlu vůbec nečekal. Mix je dílem producentů, kteří vystupují pod jménem Max & Morris a věřte mi, ľe o těchto pánech jeątě uslyąíme! Max & Morris oblékli Celebrate The Love do zasněné melodie, hlas zpěvačky prohnali svými maąinkami, takľe působí úplně jinak neľ v ostaních verzích a vůbec skladbu upravili tak, ľe je k nepoznání (ukázka). Tento mix je nádherně chilloutový a pokud předchozí verze nejsou třeba úplně stoprocentní, tak tento mix se podařil tak, jak se jen podařit mohl.
Zhodnocení: Zhi-Vago – Celebrate The Love 2002 není nikterak originální singl (aľ na poslední mix od Max & Morrise), na druhou stranu si drľí určitou la»ku kvality, pod kterou nejde. Pokud si desku obstaráte, získáte za svoje peníze profesionálně odvedené mixy, které se bez problémů dají zařadit do nějakého komerčnějąího trance setu, které ovąem nemají nějaké větąí umělecké ambice. Zhi-Vago – Celebrate The Love 2002 se určitě nezařadí mezi tranceovou klasiku, to ovąem nic nemění na tom, ľe je to příjemná a dobře se poslouchající skladba…a to není zase tak málo.
Tracklist:
01 – Celebrate the Love 2002_-_Radio Cut (03:40)
02 – Celebrate the Love 2002_-_Club Mix (08:56)
03 – Celebrate the Love 2002_-_Toby Lee Connor (08:00)
04 – Celebrate the Love 2002_-_DJ Garry Remix (06:29)
05 – Celebrate the Love 2002_-_Max and Morris (04:01)

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.