TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaChristina Novelli představuje druhé autorské album

24.02.2024

Britská zpěvačka Christina Novelli je dnes považována za přední vokalistku na trancové scéně. Od jejího vstupu do prostoru elektronické hudby již uplynula dlouhá doba a je až neuvěřitelné, že její chytlavý debut Concrete Angel z roku 2012 nebyl nominován na Grammy. Sedm let poté v roce 2019 vydala své první album Through My Eyes, což byla čistě akustická záležitost. A letos po pěti letech následuje druhé autorské album It’s Not Me, It’s You!, které je pro změnu více klubovější a nabízí nám tak představu o uměleckém rozsahu, kterého je Christina schopna.
 

 
Christina se prostřednictvím alba chce podělit o zkušenosti s různými typy vztahů, se kterými se ve svém životě potýkala a o cestě sebeobjevování, na kterou se dala. Jak název desky „To nejsem já, to jsi ty!“ napovídá, je to o lidech, ke kterým má charismatická zpěvačka, skladatelka a producentka blízký vztah, jenž se v ní odráží. Za jejími osobními poznatky se skrývají známá témata jako láska, lítost, posedlost, vášeň, smutek, rozchody či rodičovské a sourozenecké vztahy.
 
Názvy a texty písní, které jsou náročné na konvence, jsou něčím, co si Christina Novelli s sebou nese již od svého prvního releasu až po své současné dílo. Takže je její tvorba nejen o tom, jak přistoupila k tématům ale také proč. Toto je její svět, kde prozaické a preformované věci nemají místo a obvyklé je zde něco, proti čemu se tlačí celou svou uměleckou psychikou.
 

 
Sólisté ze své podstaty těží z paprsků reflektoru. Zde však máme zpěvačku, která se aktivně snaží sdílet mikrofon a skladbu s ostatními umělkyněmi se stejnými dovednostmi. Na desetistopé desce tak většinu songů Christina Novelli napsala a nazpívala s dalšími vokalistky, kterými jsou Sue McLaren, Sarah de Warren, Bo Bruce, Linney, Reigns a Susie Ledge. I když je to zdánlivě neotřelé, její odhodlání rozvíjet další umělkyně je něco, o co Christina usiluje prostřednictvím svých společností Muse Music Records a Muse Music Management již řadu let.
 
Christina tento krok vysvětluje následovně: „Co si jen pamatuji, vždy jsem chtěla dělat společnou vokální spolupráci a teď jsem nabila dojmu, že nastal ten správný čas to zrealizovat. Jedná se o spolupráce vokalistek, které jsou také spoluautorky, což znamená, že jsme mohly sdílet naše příběhy v textech, jenž jsme napsaly. Každou umělkyni, se kterou jsem na tomto albu spolupracovala, jsem si vybrala speciálně kvůli jejímu individuálnímu a jedinečnému talentu. Líbí se mi, jak dokonale zvládly své vlastní řemeslo a jak moc mě inspirovaly v mé hudbě. Takže jsem věděla, že dotvoří mou vizi, kterou jsem měla pro toto album a společně vytvoříme kouzelné dílo.“ Více informací o albu, tracklist a odkaz na hudební služby najdete zde.
 
 

Dolvich
Author: Dolvich

Napsat komentář:

Please Login to comment
  Odebírat  
Upozornit