TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

Reklama



Úvod Fóra Skladby, Alba, Kompilace Tiesto feat Diplo – Come On

  • Toto téma obsahuje celkem 33 odpovědí. Do diskuze (18 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Anonymní uživatel a poslední změna proběhla před 16 roky a 1 měsícem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 37)
  • Autor
    Příspěvky
  • #167731

    Sq4Raa + Sandeagle: SZ k tématu toho autorskýho zákona. Nepíšu to sem, ať nezasírám topic.

    #167710
    Sandeagle
    Člen

    [quote Freezer][quote Sq4Raa]Paradox, který jsem se zde dozvěděl až od Sandeagla, je ten, že DJ nesmí hrát ani tracky, které sám vyprodukoval, což jen ukazuje, jak absurdní pravidla v té oblasti panují -> nikdo je také nedodržuje.[/quote]

    to platí jen u určitých labelů ne? kde jsou vázáni ti producenti smlouvou...je to teď nějakej novej móres pocházející údajně z Armady[/quote]

    tak jednak je to půl na půl, nekteré labely přímo zakazují hrát ještě nevydané věci (Seflpromo) před jejich skutečným vydáním.

    ale já myslel spíš u nás (OSA), kde z každého vystoupení můsí být odveden poplatek ose, byť máš set složený jen ze svých věcí… pokud nejsi pod jiným svazem (např. nl SENA), tak si nemůžeš svojí produkci na naší půdě hrát.

    Osa zastává politiku „Nemusíš ale mohl bys“, což všichni dobře známe z marží na cd/dvd. tiskáren, vypalovaček, barvy, dokonce i samotného papíru, čímž trpí paradoxně úplně všichni.

    Dnes je to dělané přes kličky (trochu nemorální), že každá malá akce je dělaná jako „soukromá akce bez finančního ohodnocení umělce“. Klub nemusí platit ose a DJ pak dostane peníze u zadních dveří na ruku… třeba

    #167705
    Anonymní uživatel
    Host

    Díkes za info, zase budu o něco chytřejší:D

    #167703
    Sq4Raa
    Člen

    O tomhle se myslím mluvilo už dříve. Ale vážně nevím…

    pepag: Jinak DJs kupují tracky, pokud ne z přesvědčení, i kvůli kvalitě, ripy hrát nemůžeš, nízká kvalita taky nezní dobře. Ale pokud seženou na warezu 320, tak si to už většinou nekoupí.

    #167702
    Anonymní uživatel
    Neaktivní

    [quote Sq4Raa]Paradox, který jsem se zde dozvěděl až od Sandeagla, je ten, že DJ nesmí hrát ani tracky, které sám vyprodukoval, což jen ukazuje, jak absurdní pravidla v té oblasti panují -> nikdo je také nedodržuje.[/quote]

    to platí jen u určitých labelů ne? kde jsou vázáni ti producenti smlouvou…je to teď nějakej novej móres pocházející údajně z Armady

    #167701
    Anonymní uživatel
    Neaktivní

    pepaq: no řekl bych to takhle…měl by to mít koupený, nebo případně jako promo, ale kdo co dokáže…myslím, že ti hodně béčkový DJové na to prděj a hrajou i věci normálně z warezu sm0 ty renomovanější si asi nedovolí zahrát něco nelegálně staženého, ale hlavně to nemají ani zapotřebí, ti známější Djs dostávají kupu promo věcí zadarmo…tak proč by hráli něco nelegálního

    #167700
    Sq4Raa
    Člen

    [quote Anonymní uživatel][quote Freezer]pepaq: nemám sice nic proti ripům, ale plná verze je plná verze, a proto taky u některých věcí čekám až to "bude venku" (myšleno k zakoupení na beatportu apod, popř k sehnání na warez scéně). Myslím, že autorská práva nejsou až tak důležitá ani pro DJje, díky promo poolu můžou hrát některý věci i před vydáním...[/quote]

    Dík za info:) Ještě něco pro mě jako posluchače - každej track co hraje dj musí mít ten dj koupenej nebo může hrát co chce? :D[/quote]

    DJ oficiálně nemůže hrát ani tracky, které si koupí, protože při vypalování dochází ke změně formátu (z mp3 nebo wavu). DJ by tedy musel hrát buď z vynilů nebo z originálních CD, což ale dost dobře už nejde (nevychází). Takže – a teď mě kdyžtak informovanější opraví – DJ by měl skladby kupovat (a skladovat faktury) + platit poplatky OSE, ale nevím, jak to přesně funguje. Paradox, který jsem se zde dozvěděl až od Sandeagla, je ten, že DJ nesmí hrát ani tracky, které sám vyprodukoval, což jen ukazuje, jak absurdní pravidla v té oblasti panují -> nikdo je také nedodržuje.

    #167691
    Anonymní uživatel
    Host

    [quote Freezer]pepaq: nemám sice nic proti ripům, ale plná verze je plná verze, a proto taky u některých věcí čekám až to "bude venku" (myšleno k zakoupení na beatportu apod, popř k sehnání na warez scéně). Myslím, že autorská práva nejsou až tak důležitá ani pro DJje, díky promo poolu můžou hrát některý věci i před vydáním...[/quote]

    Dík za info:) Ještě něco pro mě jako posluchače – každej track co hraje dj musí mít ten dj koupenej nebo může hrát co chce? 😀

    #167684
    2Sexy
    Člen

    Nezapominejte na Ever Enough pod jeho druhym aliasem, to je rozhodne nejlepsi tijsovina za dlouhou dobu.

    #167681
    M.i.k.e
    Člen

    jestli je tohle opravdu Tijsovina,tak potom je to to nejlepší co za poslední dobu stvořil…

    #167679
    Anonymní uživatel
    Neaktivní

    pepaq: nemám sice nic proti ripům, ale plná verze je plná verze, a proto taky u některých věcí čekám až to „bude venku“ (myšleno k zakoupení na beatportu apod, popř k sehnání na warez scéně). Myslím, že autorská práva nejsou až tak důležitá ani pro DJje, díky promo poolu můžou hrát některý věci i před vydáním…

    co se týče toho tracku tak se mi moc nelíbí, a to ne proto, že je za tím Tijs…občas ještě stále překvapí se solidní věcí a vůbec bych ho nezatracoval…ovšem tohle je zase spíš taková trochu prvoplánová klubovka bez duše…dal bych taky jen 5/10

    #167678
    Sonique
    Člen

    No spíš vevnitř. Já bych tu bestii někam zamknul a ven už nikdy nepouštěl sm15

    #167675
    Anonymní uživatel
    Host

    [quote f1d0]Výborná věc, už aby to bylo venku sm5[/quote]

    Dotaz (snad mě tu nikdo nesjede za to že sem neznalej 😀 ) – proč je pro vás tak důležitý aby to už ,,bylo venku“ jak tu často čtu? Autorský práva?

    #167674
    f1d0
    Člen

    Výborná věc, už aby to bylo venku sm5

    #167672
    iamek
    Člen

    Myslim vseobecne 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 37)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.